رنگ سال ۲۰۱9 چیست؟
ادامه مطلب
سایر

رنگ سال ۲۰۱۹ چیست؟

کمپانی پنتون، یک کمپانی فعال در زمینه‌ تخصصی رنگ است که تأسیس آن به دهه‌ پنجاه قرن بیستم برمی‌گردد. پنتون از سال ۲۰۰۰ هرساله و معمولاً در فصل پاییز رنگ سال بعد را مشخص می‌کند. این کمپانی رنگ سال ۲۰۱۹ را رنگ مرجان زنده معرفی کرده است. شاید یکی از مهم‌ترین دلایل انتخاب این رنگ، جلب توجه مردم سراسر دنیا به جزایر مرجانی باشد. یکی از حوزه‌هایی که شاید بخواهیم رنگ سال را در ترکیب آن به‌کار ببریم، دکوراسیون منزل است. همه‌ ما به دنبال داشتن دکوراسیونی متفاوت و به‌روز هستیم و یکی از مواردی که می‌تواند به ما کمک کند، استفاده از رنگ سال در دکوراسیون منزل است و اینکه بدانیم چه رنگ‌های دیگری در کنار آن می‌توانیم به‌کار ببریم تا محیط زندگی ما جلوه‌ زیبا و چشم‌نوازی داشته باشد. در ادامه بیشتر با ماهیت رنگ مرجانی و رنگ‌هایی که می‌توان در کنار آن برای داشتن دکوراسیونی زیبا به‌کار برد، آشنا می‌شویم.

ادامه مطلب

انتخاب رنگ در دکوراسیون داخلی
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

۱۰ ترفند طراحان برای انتخاب رنگ در دکوراسیون داخلی

رنگ از جمله ویژگی‌های مهم دکوراسیون داخلی است که تأثیر مستقیمی در زیبایی محیط دارد. به‌واقع تا زمانی‌که رنگ مناسب را انتخاب نکنید، نوع مبلمان، چینش وسایل و تراکم آنها چندان ارزشی در دکوراسیون نخواهند داشت.یعنی اگر رنگ را به درستی انتخاب نکنیم، نتیجه مورد نظر را از تغییر چیدمان خانه نخواهیم گرفت. رنگ‌ها تأثیر قابل توجهی در ایجاد هماهنگی میان عناصر موجود در دکوراسیون داخلی دارند و از این رو همواره مورد توجه طراحان  قرار می‌گیرند. با این حال، برای افراد عادی و غیرحرفه‌ای همواره این سؤال مطرح است که چه رنگ‌هایی را برای فضای منزل خود انتخاب کنند و چگونه آنها را به کار ببرند. اگر شما نیز به دنبال پاسخی برای این سؤال هستید، این مطلب را از دست ندهید چون در اینجا با ۱۰ اصل طراحانه در مورد رنگ در دکوراسیون و اثرات آن آشنا خواهید شد.

ادامه مطلب

انتخاب رنگ‌ها در دکوراسیون داخلی
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

توصیه‌هایی برای انتخاب رنگ‌ها در دکوراسیون داخلی

یکی از اولین و مهم‌ترین مراحل در طراحی دکوراسیون داخلی، انتخاب رنگ است. رنگ عنصری قدرتمند در دکوراسیون داخلی خانه شما است که می‌تواند به فضای ساده خانه شما، حال و هوای ویژه‌ای دهد. رنگ‌هایی که در دکوراسیون خانه استفاده می کنید، بازتابی از شخصیت شماست و بر روحیه و افکارتان تأثیر مستقیمی دارند. این در حالی است که اکثر افراد، زمان زیادی برای انتخاب رنگ خانه خود صرف نمی‌کنند، غافل از آنکه هر رنگ دارای ارزش روانی خاص خود است، به همین دلیل است که رنگ‌های مورد استفاده در دکوراسیون داخلی خانه را باید به‌صورت عاقلانه و ماهرانه بر اساس یک سری عوامل انتخاب کنید. در ادامه برای آگاهی از انتخاب رنگ مناسب خانه خود، با ما همراه شوید.

ادامه مطلب

روانشناسی و دکوراسیون داخلی: تاثیر رنگ‌ها
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

روانشناسی و دکوراسیون داخلی: تاثیر رنگ‌ها

رنگ باوجوداینکه وجود خارجی ندارد و تنها یکی از اثرات امواج الکترومغناطیس است، از اهمیت بالایی در زندگی انسان‌ها برخوردار است. رنگ‌ها در طبیعت در خانه در پوشاک و خوراک انسان‌ها را در برگرفته‌اند. بااین‌حال استفاده از رنگ‌ها نمی‌تواند شانسی باشد. هر رنگی شخصیت و اثرات خود را دارد. دانشجویان هنر و معماری در همان ترم‌های اول رنگ‌ها و کارکرد آن‌ها را یاد می‌گیرند. اما این بدان معنا نیست که بقیه انسان‌ها از این دانش برخوردار نیستند. شاید نه حرفه‌ای اما به‌صورت حسی و غریزی هرکسی مقداری از کمپوزیسیون رنگ‌ها سر درمی‌آورد. بااین‌حال اگر قصد دارید در طراحی خانه خود از رنگ صحیح استفاده کنید بهتر است که رنگ‌ها را بشناسید. چون هر رنگی تأثیرات روانی خود را بر انسان‌ها دارد. تنها استفاده از رنگ‌هایی که شما دوست دارید باعث نمی‌شود که اتاق و خانه‌تان راحت و دلپذیر شود.

ادامه مطلب