میز و صندلی پرلیدیا، جدیدترین مبلمان کمپانی ۱۱۰ ساله سوئدی

برد اسکلون، طراح معروف آمریکایی، با همکاری کمپانی کارل هانسن و پسران موفق به تولید مجموعه‌ بی‌نظیری از میزوصندلی با نام تجاری پرلیدیا شد که برای اولین بار در نمایشگاه مبلمان استکهلم ۲۰۱۸ عرضه شد. مجموعه‌ میزوصندلی پرلیدیا نتیجه‌ کنار هم قرار گرفتن تجربیات یک کمپانی تولید مبلمان با سابقه‌ بیش از یک قرن و ایده‌های مدرن و منحصربه‌فرد یکی از برترین طراحان دنیا در حوزه‌ طراحی مبلمان است. در ادامه به بررسی بیشتر مجموعه‌ میزوصندلی پرلیدیا می‌پردازیم.

با برند مبلمان ویترا آشنا شوید

ویترا کمپانی اولین‌هاست. شرکتی که نوآوری‌ها و فناوری‌های ویژه را در طراحی و تولید مبلمان برای اولین بار به کار برده است و به همین سبب تاریخ ساز شده. یک کمپانی خانوادگی واقع در بریسفلدن سوئیس. این شرکت آثار بسیاری از طراحان مشهور مبلمان را در سطح بین‌المللی تولید می‌کند. ویترا همچنین به خاطر ساختمان‌هایش شناخته شده است. مجموعه ساختمان‌های این کمپانی را معماران باتجربه‌ای طراحی کرده‌اند. از برجسته‌ترین ساختمان های ویترا می توان  به موزه طراحی ویترا در آلمان اشاره کرد. با این کمپانی که بیش از هفتاد سال در تولید مبلمان سابقه دارد اینجا بیشتر آشنا شوید.

با فلورانس نول بنیان‌گذار برند Knoll آشنا شوید

اگر بخواهیم فهرستی از تاثیرگذارترین طراحان مبلمان قرن بیستم تهیه کنیم، قطعا نام فلورانس نول در رده‌های بالای آن قرار دارد. طراح و معمار برجسته آمریکایی که از پیشگامان عصر خودش به‌شمار می‌رود. برخی از آثار او بعد از گذشت هفت دهه همچنان از محبوب‌ترین طراحی‌ها در زمینه مبلمان هستند، به عنوان نماد مبلمان مدرن شناخته می‌شوند و کماکان به تولید می‌رسند. با زندگی و آثار ماندگار این هرمند ۱۰۱ ساله در ادامه بیشتر آشنا می‌شویم.