خانه‌ای با طراحی مواج
ادامه مطلب
معماری معاصر

خانه‌ای با طراحی مواج در شهر تهران

طی چند سال اخیر شاهد پیشرفت چشمگیری در معماری و طراحی ساختمان‌ها در ایران بوده‌ایم، به‌گونه‌ای که ورود نسل جدیدی از طراحان جوان ایرانی با ایده‌هایی خلاقانه به این عرصه، به وضوح مشخص است. طراحی‌های این معماران گاه به حدی جالب توجه است که توجه مجلات و وب‌سایت‌ها معتبر خارجی را نیز به خود جلب می‌کنند. این موضوع سبب شد تا در این مطلب به سراغ یک ساختمان متفاوت و زیبا در جنوب غربی شهر تهران برویم. این ساختمان مسکونی توسط استودیو معماری کات (CAAT) طراحی شده است.

ادامه مطلب

معماری و دکوراسیون خانه

طرح جذاب خانه ای استوانه ای در میان جنگل

خانه ی استوانه ای نام پروژه ای است که توسط cyril lancelin (طراح فرانسوی ) طراحی شده و در طراحی آن از ترکیب متریال شیشه و بتن استفاده شده است. این طرح که در یک منطقه ی جنگلی در شهر لیون فرانسه قرار دارد در واقع از کنار هم قرار گرفتن لوله های شیشه ای ایجادشده است و در آن هیچ راهروی مشخصی وجود ندارد.

ادامه مطلب

برنده مسابقه طراحی پل طبیعت
ادامه مطلب
رویدادها

برنده مسابقه طراحی پل طبیعت در کره جنوبی

Ivane Ksnelashvili طراح جوان گرجستانی برنده ی نخستین مسابقه طراحی پل طبیعت در کره جنوبی است.کانسپت پل طراحی شده توسط وی یک مفهوم ساده و خالص و آن بازسازی یک فضای ارتباطی میان کوهستان و جنگل در دو طرف یک بزرگراه است.

ادامه مطلب

طراحی داخلی
ادامه مطلب
معماری و دکوراسیون خانه

طراحی داخلی

Haiting Villaنام پروژه ای سه طبقه در یکی از مناطق مسکونی حومه ی شرقی پکن است که طراحی داخلی آن توسط شرکت Archstudio انجام شده است.در طراحی داخلی این خانه با استفاده درست از متریال مناسب مرز بین فضای داخلی و بیرونی محو شده  و بدین ترتیب فضایی آرام ، ساده و شرقی خلق شده است.

ادامه مطلب

آژانس مسافرتی Alcazar De San Juan به طراحی معماران PKMN
ادامه مطلب
books

آژانس مسافرتی Alcazar De San Juan به طراحی معماران PKMN

آژانس مسافرتی Alcazar De San Juan ، یک نمای بدون پوستر، بدون تصاویر تکراری ، بدون حصولات سنتی تقلبی،بدون گلدان های رسی، بدون آسیاب...

ادامه مطلب

بوتیک Dior سئول
ادامه مطلب
فضای تجاری و فروش

بوتیک Dior سئول به طراحی christian de portzamparc و peter marino

اخیرا Dior فروشگاهی را در پایتخت کره جنوبی افتتاح کرده است.بخش داخلی مجموعه ترکیبی از طراحی عناصر کلاسیک با ویژگی های منحصر به فرد است.رنگ های متفاوتی در طراحی داخلی این مجموعه استفاده شده اند و آینه های منحنی برای منحصر به فرد ساختن فضا استفاده شده اند .استفاده از لوستر آنتیک بزرگ و راه پله فلزی زیبایی شناسی طراح این مجموعه را نشان می دهد .

ادامه مطلب

زندگی فرا معماری
ادامه مطلب
رویدادها

زندگی فرا معماری

رویدادی به نام snowblind که هم اکنون در استودیو red bull درنیویورک برگزار می شود تلفیقی از هنر با حوزه معماری است که به شکلی نو موسوم به چیدمان (installation) که نوعی روایت هنری است به بیان دغدغه هایی فراتر از آنچه معمول است درحوزه معماری می پردازد.

ادامه مطلب