سال نو؛ دکوراسیون نو
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

سال نو؛ دکوراسیون نو

با نزدیک شدن به ایام عید، شروع به خانه تکانی میکنیم و اکثراٌ دوست داریم همزمان دکوراسیون خانه خود را تغییر دهیم. فکر این موضوع ممکن است چند روز وقتمان را بگیرد و به نتیجه نرسیدن، میتواند مایوسمان کند و باعث شود چیدمان قبلی را نگه داریم. هشت ایده برای نو شدن میتواند کمکمان کند بهتر و مفیدتر فکر کنیم.

ادامه مطلب

ویلای گل خورشید
ادامه مطلب
معماری و دکوراسیون خانه

ویلای گل خورشید

این ویلا در یک شیب با منظره دریای مدیترانه قرار دارد ، از ده مکعب تشکیل شده است که هر یک به سمتی منظره دارند.
استودیو آرشیتکتی کاداوال و سولا مورالس که مرکز آن در اسپانیا می باشد ، این ساختمان دو طبقه را به صورت ویلائی برای استقرار یک ذوج در یک دهکده ماهیگیری در شمال شرقی اسپانیا طراحی نموده است .
این زوج جوان ، خواستار ویلائی بودند که تماما متمرکز بر منظره باشد . اما هرگز گمان نمی کردند که این ایده آنها به این شدت و قوت در این شبه جزیره به اجرا در آید .

ادامه مطلب

عاشق دکوراسیون
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

اگر عاشق دکوراسیون هستید از برگ های پاییزی غافل نشوید

فصل پاییز در راه است و برگ‌ها با تغییر رنگ خود به رنگ‌های زیبایی چون قرمز، نارنجی و زرد حس و حال خاصی را به درختان و خیابان‌ها می‌دهند. از طرفی سرمای این فصل باعث می‌شود زمان بیشتری را در خانه بگذرانیم، پس بد نیست دکوراسیون خانه را نیز کمی تغییر دهیم و رنگ و بوی این فصل را از فضای باز به خانه‌ها بیاوریم. استفاده از المان‌های هر فصل برای تغییر دکوراسیون روشی جذاب است؛ برای همین این بار به سراغ برگ‌های پاییزی رفته‌ایم. با جمع کردن برگ‌های ریزان درختان پاییزی می‌توانیم از تکرار و روزمرگی بگریزیم و خانه خود را با گرم‌ترین رنگ‌های طبیعی نقاشی کنیم. اما این برگ‌های خشک و شکننده را چطور به دکوراسیون بیاوریم؟ در ادامه ایده‌هایی خلاقانه منتظر شما هستند تا برای اجرای آن‌ها دست به کار شوید.

ادامه مطلب

ترفندهای دکوراسیون داخلی
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

ترفندهای دکوراسیون داخلی برای خانه‌ای آرامش‌بخش

خانه پناهگاهی برای آرامش و آسایش است. جایی که در آن وقتتان را با عزیزان و اعضای خانواده می‌گذرانید و قرار است حضور در آن حسی مثبت را به شما منتقل کند. دکوراسیون خانه می‌تواند در این تغییر روحیه بسیار موثر باشد و آسودگی خاطر بیشتری را برای شما به ارمغان بیاورد. کافی است چند نکته را در تغییر چیدمان رعایت کنید تا ذهنتان از دل‌مشغولی‌ها آزاد و تنش و اضطراب از شما دور شود. دکوراسیون مناسب حتی می‌تواند خستگی‌تان را بعد از یک روز کاری پرفشار به‌طور کامل برطرف کند. تا رسیدن به این محیط آرامش‌بخش ده گام بیشتر فاصله ندارید. کافی است با این مطلب همراه شوید و روش‌هایی بسیار ساده را در تغییر دکوراسیون دنبال کنید. روش‌هایی مثل یک سازماندهی کوچک، ایجاد هماهنگی و استفاده از رایحه‌های گوناگون.

ادامه مطلب

دکوراسیون داخلی
ادامه مطلب
books

دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی شاید عنوان تازه‌ای باشد اما از زمانی که بشر متمدن شد، در همه جای جهان، طراحان همیشه به دنبال ساختن فضاهایی بوده‌اند که نیازهای انسان را برآورده کند و همچنین به او حس خوبی را منتقل کند، حسِ حضور در فضایی دلچسب. این کار جز با مهارت و دانش فنی ممکن نخواهد بود. دکوراسیون داخلی از اوایل قرن بیستم، هنگامی که به عنوان یک «حرفه» بین مردم دنیا شناخته شد، تغییرات بسیار زیادی را از سر گذرانده است. طراحی دکوراسیون در واقع حرفه‌ای گسترده، چندوجهی، فنی و خلاقانه است. دکوراسیون درون یک ساختمان به کار می‌رود تا محیط داخلی آن را به بهترین شکل ممکن بسازد. راه‎‌حل‌هایی که دکوراسیون داخلی ارائه می‌دهد عملکردی هستند، کیفیت زندگی و فرهنگ زیست ساکنان آن محیط را بهبود بخشیده و شیوه زندگی را به شکل اصیل زیست انسانی نزدیک می‌کنند. روی هم رفته می‌شود گفت دکوراسیون داخلی، هنر ساختن فضای زندگی به زیباترین و کاربردی‌ترین شکل آن است.

ادامه مطلب

اتاق خواب کوچک
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

با این روش‌ها اتاق خواب کوچک شما کاربردی‌تر می‌شود

اکثر ما در زندگی شهری و آپارتمان نشینی با معضلی به نام اتاق خواب کوچک رو به رو هستیم. فضاهای آپارتمانی چندان بزرگ نیستند. از طرفی بر اساس فرهنگ زندگی ایرانی، داشتن فضای کافی برای مهمانی‌ها و دورهمی‌ها در اتاق نشیمن در اولویت قرار دارد. همین است که سهم کمتری از فضای خانه نصیب اتاق‌خواب می‌شود. اتاق خواب‌های امروزی معمولا فضای کافی برای کارکردهای مختلف به جز خوابیدن را ندارند و برای چیدن وسایل در اتاق‌ خواب‌های کوچک معمولا با چالش روبرو هستیم. اما همه چیز با چیدمان درست قابل تغییر است. در ادامه راهکارهایی را در اختیار شما می‌گذاریم تا با بهینه‌سازی فضاها، بیشترین استفاده را از آن داشته باشید.

ادامه مطلب

راهنمای جامع چیدمان منزل
ادامه مطلب
معماری و دکوراسیون خانه

راهنمای جامع چیدمان منزل ( بخش دوم )

عملکرد خانه شما به عنوان مکانی برای گذران اوقات افراد خانواده باهم، با افرادی که دوست دارید و با آنها خاطرات مادام العمرخود را می‌سازید درارتباط است. شما هر سال چند میلیون تومان برای خرید مسکن و یا اجاره خانه هزینه می‌کنید؟ یا چقدر مبلمان با کیفیت برای خانه می‌خرید؟ حتما رقم قابل توجهی است. این سطح از سرمایه‌گذاری مالی، عاطفی و روانی به ماندگاری و دوام نیاز دارد. پیشتر در مورد چیدمان اتاق نشیمن راهنمای جامعی را اینجا ارائه داده‌ایم. حال برای اینکه این ماندگاری را با چیدمان مناسب به خانه‌تان بیاورید بخش دوم راهنمای جامع چیدمان در مورد اتاق خواب را بخوانید.

ادامه مطلب

کنتراست در دکوراسیون داخلی
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

اهمیت کنتراست در دکوراسیون داخلی

طراحان دکوراسیون داخلی می‌دانند که تاثیر اولیه‌ یک دکوراسیون بر ذهن و روح انسان تا چه اندازه اهمیت دارد. فضاهایی وجود دارند که در اولین نگاه نفس شما را حبس می‌کنند، زیرا عناصر آن به لحاظ بصری چشمگیر هستند و در عین حال با هم هماهنگی  دارند. این در حالی است که فضاهای دیگری نیز یافت می‌شوند که اگرچه زیبا نظر می‌آیند اما ظاهرا برای بهتر شدن چیزی کم دارند. ما در این مطلب سعی داریم که اهمیت کنتراست در طراحی داخلی را توضیح دهیم. اگر با کنتراست آشنایی ندارید، نگران نباشید زیرا در این مطلب با مفهوم و نحوه استفاده از آن آشنا خواهید شد.

ادامه مطلب

طراحی دکوراسیون خانواده پسند
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

۷ نکته برای یک طراحی دکوراسیون خانواده پسند

یک طراحی دکوراسیون خانواده پسند چه تفاوتی با سایر طرح‌ها دارد؟ این شاید سؤالی باشد که با خواندن عنوان این مطلب به ذهنتان خطور کند. در پاسخ به این سؤال باید گفت که طراحی خانواده پسند بیش از آنکه در ظاهر متمایز باشد در کارایی فضا و المان‌های درون آن با دیگر طرح‌ها متفاوت است. در این طراحی‌ها کارایی و طول عمر لوازم به‌اندازه زیبایی و گاهی بیش از آن مورد اهمیت قرار می‌گیرد. همچنین انتخاب رنگ‌ها، طرح‌ها و حتی جنس لوازم نیز تحت تأثیر رفتار و تعداد اعضای خانواده قرار می‌گیرد. روز ۲۵ اردیبهشت ماه (۱۵ ماه می) روز جهانی خانواده نامیده شده بود. به همین بهانه نکاتی پیرامون یک طراحی دکوراسیون خانواده پسند را با شما در میان بگذاریم.

ادامه مطلب

راه‌حل‌هایی برای مشکلات دکوراسیون منزل
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

راه‌حل‌هایی برای ۵ مشکل در دکوراسیون منزل

هیچ خانه‌ای کامل و بی‌عیب و نقص نیست و این موضوع به بزرگی یا تازه‌ساز بودن یا نبودن آن نیز ارتباطی ندارد. تنها کافی است به دکوراسیون داخلی منازل نگاهی بیاندازید تا دریابید که هر یک به لحاظ طراحی، سیستم ذخیره‌سازی یا نورپردازی با مشکلاتی مواجه هستند. این چالش هنگامی تشدید می‌شوند که شما منزلی اجاره کرده‌اید و در طراحی داخلی آن نیز نقشی نداشته‌اید؛ اما خوشبختانه بسیاری از معضلات مرتبط با دکوراسیون منزل را می‌توان در عرض چند ساعت تا چند روز به‌آسانی رفع کرد.
ما در این مطلب پنج مورد از شایع‌ترین مشکلات دکوراسیون داخلی و راه‌حل‌هایی برای رفع آنها را به شما معرفی خواهیم کرد. پس تا انتها با ما همراه باشید.

ادامه مطلب