ترفندهای دکوراسیون داخلی
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

ترفندهای دکوراسیون داخلی برای خانه‌ای آرامش‌بخش

خانه پناهگاهی برای آرامش و آسایش است. جایی که در آن وقتتان را با عزیزان و اعضای خانواده می‌گذرانید و قرار است حضور در آن حسی مثبت را به شما منتقل کند. دکوراسیون خانه می‌تواند در این تغییر روحیه بسیار موثر باشد و آسودگی خاطر بیشتری را برای شما به ارمغان بیاورد. کافی است چند نکته را در تغییر چیدمان رعایت کنید تا ذهنتان از دل‌مشغولی‌ها آزاد و تنش و اضطراب از شما دور شود. دکوراسیون مناسب حتی می‌تواند خستگی‌تان را بعد از یک روز کاری پرفشار به‌طور کامل برطرف کند. تا رسیدن به این محیط آرامش‌بخش ده گام بیشتر فاصله ندارید. کافی است با این مطلب همراه شوید و روش‌هایی بسیار ساده را در تغییر دکوراسیون دنبال کنید. روش‌هایی مثل یک سازماندهی کوچک، ایجاد هماهنگی و استفاده از رایحه‌های گوناگون.

ادامه مطلب

اتاق خواب کوچک
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

با این روش‌ها اتاق خواب کوچک شما کاربردی‌تر می‌شود

اکثر ما در زندگی شهری و آپارتمان نشینی با معضلی به نام اتاق خواب کوچک رو به رو هستیم. فضاهای آپارتمانی چندان بزرگ نیستند. از طرفی بر اساس فرهنگ زندگی ایرانی، داشتن فضای کافی برای مهمانی‌ها و دورهمی‌ها در اتاق نشیمن در اولویت قرار دارد. همین است که سهم کمتری از فضای خانه نصیب اتاق‌خواب می‌شود. اتاق خواب‌های امروزی معمولا فضای کافی برای کارکردهای مختلف به جز خوابیدن را ندارند و برای چیدن وسایل در اتاق‌ خواب‌های کوچک معمولا با چالش روبرو هستیم. اما همه چیز با چیدمان درست قابل تغییر است. در ادامه راهکارهایی را در اختیار شما می‌گذاریم تا با بهینه‌سازی فضاها، بیشترین استفاده را از آن داشته باشید.

ادامه مطلب

راهنمای جامع چیدمان منزل
ادامه مطلب
معماری و دکوراسیون خانه

راهنمای جامع چیدمان منزل ( بخش دوم )

عملکرد خانه شما به عنوان مکانی برای گذران اوقات افراد خانواده باهم، با افرادی که دوست دارید و با آنها خاطرات مادام العمرخود را می‌سازید درارتباط است. شما هر سال چند میلیون تومان برای خرید مسکن و یا اجاره خانه هزینه می‌کنید؟ یا چقدر مبلمان با کیفیت برای خانه می‌خرید؟ حتما رقم قابل توجهی است. این سطح از سرمایه‌گذاری مالی، عاطفی و روانی به ماندگاری و دوام نیاز دارد. پیشتر در مورد چیدمان اتاق نشیمن راهنمای جامعی را اینجا ارائه داده‌ایم. حال برای اینکه این ماندگاری را با چیدمان مناسب به خانه‌تان بیاورید بخش دوم راهنمای جامع چیدمان در مورد اتاق خواب را بخوانید.

ادامه مطلب

تغییر دکوراسیون داخلی
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

۱۰ ترفند هوشمندانه برای تغییر دکوراسیون داخلی

اکثر مردم دوست دارند چند وقت یک بار دکوراسیون خانه خود را تغییر دهند. لازم نیست این تغییر دکوراسیون خیلی پردردسر و پرهزینه باشد. گاهی اوقات کوچک‌ترین تغییرات با کمترین هزینها می‌تواند تاثیر زیادی داشته باشند. این تغییرات کوچک می‌تواند اضافه کردن یک آینه، رنگ‌آمیزی دیوارها و یا استفاده از گیاهان باشد. ما در این مطلب ۱۰ ترفند هوشمندانه برای تغییر دکوراسیون داخلی را عنوان کرده‌ایم تا با کمک آنها بتوانید دکوراسیون خانه خود را تغییر دهید، با ما همراه باشید.

ادامه مطلب

طراحی و تولید مبلمان
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

طراحی و تولید مبلمان: راه حل های خلاقانه برای منزل کوچک

امروزه فضاهای مسکونی در بسیاری از نقاط جهان بسیار کوچک هستند. همین مسئله طراحان را بر آن داشته تا مبلمان هایی را طراحی کنند که فضای کمتری اشغال می کند و گاهی دو منظوره یا چند منظوره  عمل می کند. درکشور ما هم در برخی حوزه ها مثل تختخواب یا میز ناهارخوری فعالیت های خوبی در این زمینه انجام شده و شما می توانید کالاهایی از این دست را خریداری کنید. تنوع محصولات مناسب برای منزل یا محل کار بسیار بیش از آن چیزی است که در حال حاضر در بازار ایران موجود است. در زیر چند نمونه از محصولات معروف طراحان معتبر برای فضاهای کوچک را به شما معرفی می کنیم. 

ادامه مطلب

دکوراسیون داخلی با الهام از اشکال هندسی
ادامه مطلب
معماری و دکوراسیون خانه

دکوراسیون داخلی با الهام از اشکال هندسی

اشکال هندسی تمام محیط اطراف ما را فراگرفته‌اند. کافی است که به اسباب و لوازم پیرامون خود نگاه کنید تا انواع این شکل‌ها را در آنها ببینید. طبیعت نیز منبع اشکال و طرح‌های پیچیده هندسی است. اشکال هندسی در هنر و معماری نیز اهمیت ویژه ای دارند و بسیاری از آثار تاریخی الهام گرفته از آنها است. امروزه استفاده از اشکال هندسی در طراحی مبلمان و دکوراسیون داخلی نیز طرفداران خاص خود را دارد. استفاده از این الگو در دکوراسیون، فضا را مدرن نشان می‌دهند. شاید شما هم مایل باشید قدری بیشتر به این گرایش جدیدتوجه کنید و از آن بهره بگیرید. برای این کار نیاز نیست که چیدمان سخت یا شلوغی را انتخاب کنید بلکه از راه‌های ساده نیز می‌شود به این نوع دکوراسیون دست یافت.

ادامه مطلب

راه‌حل‌هایی برای مشکلات دکوراسیون منزل
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

راه‌حل‌هایی برای ۵ مشکل در دکوراسیون منزل

هیچ خانه‌ای کامل و بی‌عیب و نقص نیست و این موضوع به بزرگی یا تازه‌ساز بودن یا نبودن آن نیز ارتباطی ندارد. تنها کافی است به دکوراسیون داخلی منازل نگاهی بیاندازید تا دریابید که هر یک به لحاظ طراحی، سیستم ذخیره‌سازی یا نورپردازی با مشکلاتی مواجه هستند. این چالش هنگامی تشدید می‌شوند که شما منزلی اجاره کرده‌اید و در طراحی داخلی آن نیز نقشی نداشته‌اید؛ اما خوشبختانه بسیاری از معضلات مرتبط با دکوراسیون منزل را می‌توان در عرض چند ساعت تا چند روز به‌آسانی رفع کرد.
ما در این مطلب پنج مورد از شایع‌ترین مشکلات دکوراسیون داخلی و راه‌حل‌هایی برای رفع آنها را به شما معرفی خواهیم کرد. پس تا انتها با ما همراه باشید.

ادامه مطلب

قوانین دکوراسیون داخلی
ادامه مطلب
نشیمن و پذیرایی

از این قوانین کهنه در دکوراسیون داخلی پیروی نکنید.

در سال های اخیر طراحان جدیدی وارد به عرصه ی دکوراسیون های داخلی شده اند که ایده ها و روش های متفاوتی را عرضه می کنند. یکی از این ایده ها پیروی نکردن از قوانین کهنه دکوراسیون داخلی است. برخی از این قوانین کهنه بسیار دست و پا گیر بوده و مانع تحقق خلاقیت در دکوراسیون داخلی می شوند و طراحان امروزی ساختار شکن کرده و دیگر از این قوانین کهنه پیروی نمی کنند. ما در این مقاله چندین مورد از این ساختار شکنی ها را با شما در میان می گذاریم.

ادامه مطلب

تغییر دکوراسیون با کمترین هزینه
ادامه مطلب
معماری و دکوراسیون خانه

تغییر دکوراسیون با کمترین هزینه

اکثر ما پس از مدتی از یکنواختی فضای اطرافمان هرقدر هم که خوب دکور شده باشد خسته می شویم و به فکر تغییر دکوراسیون می افتیم . اما اساسی ترین مشکل تغییر دکوراسیون هزینه بر بودن آن است. خبر خوب این است که همیشه هم تغییر دکوراسیون خیلی گران تمام نمی شود و هنگامی که از قدرت تخیل و نوآوری در تغییر دکوراسیون منزل استفاده کنیم، با کمترین هزینه می‌توانیم بهترین و زیباترین تغییرات را ایجاد کنیم.

همه ی ما در طول سال مقدار زیادی از وسایل کوچک و بزرگ را انبار می کنیم . تنها کاری که باید انجام بدهیم این است که به اطراف خود نگاه کنیم و با اندکی تغییر، راهی برای استفاده ی بهتر از وسایلی که در گوشه و کنار خانه داریم، پیدا کنیم. در ادامه شما شگفت زده خواهید شد که چگونه با کمترین هزینه می توان چیدمان زیبایی را ایجاد کرد و دکوراسیون منزل را تغییر داد.

ادامه مطلب

آخرین گرایشات طراحی داخلی
ادامه مطلب
رویدادها

آخرین گرایشات طراحی داخلی با نگاهی به نمایشگاه مبلمان میلان

نمایشگاه مبلمان میلان یا همان Salone del Mobile Milan رویدادی است که سالانه برترین‌های صنعت مبلمان را به خود جذب می‌کند و از مهم‌ترین رویدادها در این زمینه به‌حساب می‌آید. این رویداد امسال نیز برای ۵۶ امین بار برگزار شد. در ادامه به آخرین گرایش‌های معرفی‌شده و محبوب در طراحی داخلی و مبلمان بر اساس این رویداد خواهیم پرداخت.

ادامه مطلب