نقاشی های کودکانه که مبلمان شدند
ادامه مطلب
books

اثر جدید مارتین باس و نقاشی های کودکانه ای که مبلمان شدند

مبلمانی که شبیه مبلمان هست و نیست. این اولین توصیفی است که با دیدن آثار مارتین باس به ذهن می‌رسد. آثاری که به راحتی نمی‌توان دکوراتیو یا کاربردی بودنشان را تشخیص داد. در شرایطی که طراحان مبلمان راحتی و عملکرد این اشیا کاربردی را بیش از پیش مورد توجه قرار می‌دهند و در کشاکش با اصول و قوانین هنرهای تجسمی، به ترکیب بندی فرم و رنگ مشغولند، باس خلاف مسیر جریان غالب طراحی مبلمان حرکت کرده است. با آثاری که اصول زیبایی‌شناسی معاصر را به چالش می‌کشد و به ظاهر حتی تعادل بصری ندارد اما حسی خوشایند و نوستالژیک را به مخاطب منتقل و او را کنجکاو می‌کند. مجموعه مبلمان باس با نام «شباهت نزدیک» آثاری هستند که اخیرا در یک گالری هنری در پاریس به نمایش درآمده‌اند. قطعات این مجموعه از دل نقاشی‌های کودکانه بیرون آمده و به همان اندازه ساده و صادقانه هستند. با این هنرمند طراح و آثار و تفکر پشت ایده‌هایش در مصاحبه‌ای که دیزاین بوم ترتیب داده است، بیشتر آشنا می‌شویم.

ادامه مطلب

صندلی ماندگار در سینمای جهان
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

۱۲ صندلی ماندگار در سینمای جهان

همه‌ ما از تماشای یک فیلم خوب لذت می‌بریم و اکثر ما بازیگران و کارگردانان فیلم‌های محبوب‌مان را می‌شناسیم، مصاحبه‌هایشان را می‌خوانیم و خیلی وقت‌ها کنجکاویم تا در مورد ایده پشت آثار و تلاششان برای ایفای نقش‌ها و حاشیه‌های این‌چنینی بیشتر بدانیم. خود کارگردانان و بازیگران نیز غالبا سهم زیادی از شکوه، عظمت و اقبال هر فیلم را به نام خود می‌زدند. در این بین تلاش گروهی از فعالان صنعت سینما از توجه عام مغفول مانده‌است؛ طراحان صحنه. ما اغلب عناصر ظریف طراحی صحنه را فراموش می‌کنیم. عناصری که اگر آن‌ها نبودند درک ما از یک فضای فانتزی، تخیلی، تاریخی یا مستند به درستی شکل نمی‌گرفت. مبلمان و صندلی‌ها یکی از تاثیرگذارترین این عناصر هستند. امروز و به مناسبت روز ملی سینما به سراغ طراحی صحنه رفته‌ایم و فهرستی از ماندگارترین صندلی‌های سینمای جهان را برای علاقه‌مندان به سینما آماده کرده‌ایم. فهرستی که ما را با واقعیت تاریخی این صندلی‌ها آشنا و رازهای زندگی این صندلی‌ها پشت پرده نقره‌ای را آشکار خواهد کرد. صندلی‌هایی که با سکانس‌هایی محبوب در ذهن اکثرمان نقش بسته‌اند و دیدنشان ما را بار دیگر به ماجرای داستان فیلم گره خواهد زد.

ادامه مطلب

مبلمان زیبا با الهام از پانتوگراف
ادامه مطلب
طراحی صنعتی

مبلمان زیبا با الهام از پانتوگراف

Ian Stell طراح نیویورکی مبلمان انعطاف پذیر جدیدی را با الهام از پانتوگراف خلق نموده است ، این مبلمان زیبا ترکیبی از هنر و مهندسی است.

ادامه مطلب

هشت مبلمان شگفت انگیز
ادامه مطلب
طراحی صنعتی

هشت مبلمان شگفت انگیز

مبلمانهای چندکاره بسیار راحت بوده و علیرغم اینکه جای کمی را اشغال می کند ، نیازهای بسیاری را پاسخ می دهد . این مبلمانها را می توان به چندین حالت متفاوت درآورد و حتی ممکن است بعضی افراد شیوه های جدید و جالبی برای استفاده از آن پیدا کنند.

ادامه مطلب

طراحی صنعتی

مبل

Masquespacio ، طراح خلاق اسپانیایی اهل والنسیا ، مبلمان زیبایی به نام “قارچ سمی” را طراحی و با همکاری شرکت اسپانیایی مبلمان Missana تولید نموده است . این مجموعه زیبا حاصل تلاش وهمکاری دو سالانه ی آنها می باشد.

ادامه مطلب

مبلمان جدید
ادامه مطلب
طراحی صنعتی

مبلمان جدید

gilles belley ، طراح فرانسوی ، سیستم مبلمان جدیدی به نام rooms را طراحی کرده است.این سیستم مبلمان جدید به گونه ای است که در طراحی آن ، در مورد ارتباط بین وسایل خانگی مختلف و محیط اطراف آنها تجدیدنظر شده است.

ادامه مطلب

مدل مبلمان
ادامه مطلب
طراحی صنعتی

مدل مبلمان

پوسته ی مسطح ، نام مدلی از سری مبلمانهای توسعه یافته می باشد که توسط shin yamashita دانشجوی رشته ی طراحی صنعتی دانشکده ی تکنولوژی توکیو ، طراحی شده است.

ادامه مطلب

برج زندگی Verner Panton
ادامه مطلب
طراحی صنعتی

برج زندگی Verner Panton

Verner Panton(1926-1998) طراح خلاق و آینده‌نگر دانمارکی بود که معمولاً در طراحی‌ها و ساخته‌هایش از رنگ و متریال‌ جدیدبه‌خصوص پلاستیک بسیار استفاده می‌کرد. او تحصیل‌کرده رشته معماری بود و باوجوداینکه در سال‌های ۱۹۶۰ کارهایش را ارائه داد ولی در اواخر قرن ۲۰ شهرت بسیاری یافت و برخی محصولات او نیز هنوز تولید می‌شود. صندلی پنتون از مشهور ترین صندلی‌های این حوزه است و دیگر محصولات او نیز هرکدام ویژگی خاص و اهمیت خود را داشته‌اند.

ادامه مطلب