منبع الهام‌بخش برای طراحی
ادامه مطلب
دانش، هنر صنعت

دوازده منبع غیر معمول الهام‌بخش برای طراحی

بیشتر طراحان صنعتی، طراحان مبلمان و دکوراتورها وقتی ایده و طرحی به ذهنشان نمی‌رسد، به گالری‌های طراحی سر می‌زنند تا ایده بگیرند. اما این کار دیگر الهام گرفتن نیست و به‌نوعی کپی کردن است. از طرف دیگر سایت‌هایی که به ارائه ایده برای طراحان می‌پردازند مورد توجه اکثر طراحان هستند و از این روی ممکن است آثار و محصولات برگرفته از آن‌ها مشابه هم و تکراری باشد. اما راه‌های زیاد دیگری پیش روی طراحان است که می‌توانند از آن‌ها الهام بگیرند. در ادامه به بررسی دوازده مورد که می‌توانند برای طراحان الهام‌بخش باشند، می‌پردازیم. چه طراح مبلمان و دکوراسیون آماتور یا حرفه‌ای باشید و چه کنجکاو یافتن راه‌هایی خلاقانه برای تغییر دکوراسیون این ۱۲ منبع حتما به شما کمک خواهند کرد.

ادامه مطلب

جداسازی فضاهای کوچک
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

۱۰ راه حل دکوراسیون داخلی برای جداسازی فضاهای کوچک

زندگی مدرن هر روز رو به کوچک‌تر شدن است. دورانی که زوج‌های جوان در خانه‌های بزرگ و دو خوابه ساکن می‌شدند، تقریبا گذشته‌است. دیگر در طراحی‌های خانه‌های جدید شاهد درهای زیاد و فضاهای جدا از هم نیستیم. همه‌ چیز خلاصه می‌شود در یک سالن که باید هم به‌عنوان اتاق‌نشیمن و هم به‌عنوان اتاق‌ ناهارخوری استفاده شود. معمولا آشپزخانه‌ها هم اپن هستند و به این یک سالن وصل می‌شوند. به این فضاها اپن پلن و یا دارای نقشه‌ی باز می‌گوییم. به‌غیر از این‌ها شاید شما هم در یک سوئیت کوچک زندگی می‌کنید که در آن باید فضای خواب، نشیمن و کارتان را جای دهید و گاهی فکر می‌کنید که همه چیز بیش از اندازه شلوغ است. 
به‌هر حال، مهم نیست که خانه‌ی شما بزرگ و یا کوچک است. برای داشتن یک زندگی شاد، مهم این است که بتوانیم در این فضا برای خود راحتی و آرامش را رقم بزنیم. برای این‌کار شاید اولین قدم این باشد که فضاهای مورد نظرمان را از هم تفکیک کنیم. این‌کار گرچه ممکن است به‌نظر سخت برسد، ولی این چنین نیست. شما می‌توانید با وسایلی که شاید هرگز فکرش را هم نمی‌کنید، یک فضای کوچک را جدا کنید. 
در این مطلب با شما ۱۰ راه حل دکوراسیون داخلی برای جداسازی فضاهای کوچک را در میان می‌گذرام. امیدوارم که بتوانید از آن‌ها در جهت داشتن یک زندگی بهتر، استفاده کنید. 

ادامه مطلب

مجموعه ای خیال انگیز
ادامه مطلب
هنر در فرم و فضا

مجموعه ای خیال انگیز شبیه به حبابهای صابون در هفته طراحی هلند

درهفته طراحی هلند ۲۰۱۶، دو هنرمند به نام های Jetske Visser و Michiel Martens با همکاری یکدیگر سازه ای را طراحی ونصب کرده اند که به بررسی بازتاب و شکست نور و رنگ می پردازد.این اثر “انعکاس هولون” نام دارد و شبیه به حباب های صابون است.

ادامه مطلب

دکور خانه
ادامه مطلب
books

دکور خانه

دکور خانه ی زیر اثری زیبا از معمار مجارستانی، Antti Lovag است. وی معتقد بود که خانه شخصی و فضای خصوصی افراد بایستی محلی برای رهایی و آزادی باشد و استفاده از این مفهوم به خوبی در پروژه های وی آشکار است.این کانسپت مجسمه وار،که مجتمعی مسکونی است،  برای یک فرد ماجراجو و خیر به نام Pierre Bernard  درمکانی واقع در جنوب فرانسه به نام Théoule Sur Mer  طراحی و ساخته شد.

ادامه مطلب

مبلمان
ادامه مطلب
سایر فضاهای عمومی

مبلمان

گروه معماری DUS Architects،به تازگی طراحی نمای ساختمان موقت اتحادیه ی اروپا “EU” در هلند را که ریاست دوره ای این اتحادیه در سال ۲۰۱۶ را به عهده دارد به اتمام رسانده است.

ادامه مطلب