انواع نورپردازی برای خانه
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

انواع نورپردازی برای خانه

نور در هر فضایی و به‌خصوص در فضای خانه که محیطی برای آرامش و راحتی شما است بسیار اهمیت دارد و با توجه به تنوعی که امروز در نور و نورپردازی وجود دارد استفاده و انتخاب نوع درست نور نیز باید مورد توجه قرارگیرد.

ادامه مطلب

نورپردازی دیواری خانه
ادامه مطلب
نور و نورپردازی

با فوت و فن‌های نورپردازی دیواری خانه خود را زیباتر کنید (قسمت دوم)

دیوارها به‌عنوان یکی از بخش‌های تقریباً خالی منازل، فضایی مناسب برای افزایش زیبایی و جلوه محیط در اختیار ما قرار می‌دهند. یکی از روش‌هایی که می‌توان برای زیباتر جلوه دادن این نقاط به کار برد، نورپردازی دیواری است. اگرچه نورپردازی دیواری در ابتدا امری ساده و قابل اجرا به نظر می‌رسد اما اطلاع از روش‌ها و مدل‌های مختلف آن می‌تواند به میزان قابل توجهی ما را به آنچه در ذهن خود می‌پرورانیم، نزدیک‌تر کند. در قسمت پیشین از این مطلب به ویژگی‌ها و مزایا نورپردازی دیواری و محیط‌هایی که این شکل از نورپردازی در آنها قابل اجراست اشاره کردیم. در این قسمت نیز شما را با انواع چراغ‌های دیواری، شیوه نصب آنها و سایر نکاتی که در هنگام اجرا با آنها مواجه خواهید شد آشنا می‌کنیم.

ادامه مطلب

نورپردازی دیواری
ادامه مطلب
نور و نورپردازی

با فوت و فن‌های نورپردازی دیواری خانه خود را زیباتر کنید (قسمت اول)

نورپردازی دیواری از اندک عناصر دکوراتیو قدیمی است که همچنان و با گذشت قرن‌ها از ابداع آن مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگرچه طی این مدت عنصر روشنایی‌بخش نورپردازی دیواری از شمع به لامپ تغییر کرده اما بسیاری از ویژگی‌های دیگر آن هنوز هم بدون تغییر باقی مانده است. نورپردازی دیواری می‌تواند به‌تنهایی به‌عنوان منبع نور اصلی مورد استفاده قرار گیرد، اما معمولاً با در نظر گرفتن سایر منابع نور، آنها را در فضاهای مختلف نصب می‌کنند. آنها می‌توانند ساختار و جلوه قابل توجهی به فضا ببخشند، به‌خصوص هنگامی‌که به صورت متقارن بر روی دیوارها قرار می‌گیرند. در مجموع می‌توان گفت که نورپردازی دیواری فارغ از سبک دکوراسیون داخلی می‌تواند به فضا شخصیت و هویت ببخشد. از این رو، احتمالا نگاهی دقیق‌تر به مشخصات و ویژگی‌های آن خالی از لطف نخواهد بود.

ادامه مطلب

نورپردازی
ادامه مطلب
طراحی صنعتی

نورپردازی

زمانی که لامپ‌های LED با سایر تکنولوژی‌های نورپردازی مقایسه می شوند، برتری های بی شمار این نور نسبت به سایر سیستمهای نورپردازی خودنمایی می کند و مشخص می شودکه این لامپ‌ها به صرفه ترین و هوشمندانه ترین راه حل جهت نورپردازی وجهش بزرگی در فناوری می باشند. در ضمن لامپهای LEDمواد شیمیایی سمی ندارند و ۱۰۰% قابل بازیافت هستند و در کاهش تولیدات گازهای گلخانه ای نیز موثر می باشند.LED ها انعطاف پذیری بالایی در طراحی دارند و با تنوع در طرح، همچنان نوری با کیفیت و پر بازده تولیدمی کنند.در زیر تعدادی از طراحی های غیر معمول و متفاوت که به کمک این سیستم نورپردازی انجام شده است را مشاهده خواهید کرد.

ادامه مطلب