دکوراسیون
ادامه مطلب
books

دکوراسیون

دکوراسیون وام‌واژه‌ای فرانسوی است. ‌‌ ‌‌‌ در شرح واژه دکوراسیون در لغت‌نامه دهخدا ‌‌ ‌‌‌‌ آمده است: «تزئینات داخلی ساختمان» ‌‌ ‌‌‌‌ و البته «تزئین صحنه تئاتر یا سینما». فرهنگ فارسی سره دکوراسیون را معادل «چیدمان» قرار داده و دکتر معین آن را به معنی «عمل تزئین» دانسته است. لغتنامه کمبریج دکوراسیون را «فعالیت جذابتر ساختن چیزی با افزودن و قرار دادن چیزهایی روی و اطراف آن» تعریف می‌کند. آنچه از این تعاریف برمی‌آید، این است که واژه دکوراسیون و دکور کردن در اصل به معنی تزئین کردن و آرایه‌گری است، اما در اصطلاح امروزی عامه دکوراسیون و طراحی دکوراسیون مترادف با طراحی داخلی قرار می‌گیرد و فرهنگ آکسفورد طراحی داخلی را «هماهنگ کردن از پیش طراحی شده رنگ‌ها، اثاثیه و سایر اشیاء در یک اتاق یا ساختمان» عنوان می‌کند که به صورت هنرمندانه و به منظور به جلوه در آوردن محیط انجام می‌شود. دکوراسیون بر زیباترکردن و کاربردی کردن اجزائی از بنا مانند کف، سقف، دیوارها و درها و لوازم و اشیا مانند مبلمان، فرش، تابلو، کاغذ دیواری، کمد، پرده و … تمرکز دارد.

ادامه مطلب

ایده‌هایی برای کتابخانه‌های دیواری
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

ایده‌هایی برای کتابخانه‌های دیواری

اگر اهل کتاب خواندن نیستید، به سادگی از روی این مطلب نگذرید. عصر، عصر ارتباطات است. این روزها، اکثرمان ترجیح می‌دهیم که وقتمان را صرف تماشای فیلم‌ها و سریال‌ها کنیم. این‌ روزها، خیلی از ما کتاب‌ها را فراموش کرده‌ایم و یا فکر می‌کنیم که گوش کردن به یک کتاب صوتی می‌تواند خیلی مفیدتر از خواندن همان کتاب باشد. زندگی‌هایمان آن‌قدر شلوغ شده‌است که دلمان می‌خواهد همه کار را به سریع‌ترین نحو ممکن انجام دهیم. از طرفی خانه‌هایمان هم جایی برای نگه‌داشتن تعداد زیادی کتاب ندارد. اما همه‌ی ما می‌دانیم که هیچ چیز جای ورق زدن یک کتاب، غرق شدن در داستان‌های آن و تصور کردن هر یک از شخصیت‌ها و اتفاقات را نمی‌گیرد. بوی برگ‌های کتاب، هنوز که هنوز است حس و حال متفاوتی را در ما ایجاد می‌کند. اما در این مطلب قصد دارم به شما بگویم که کتابخانه‌ها فقط برای آدم‌هایی که اهل کتاب خواندن هستند نیست. کتابخانه‌ها زیبایی منحصر به فردی دارند که می‌تواند در دکوراسیون داخلی خانه‌ی شما جلوه‌ی خاصی ایجاد کند. اگر به‌دنبال اضافه کردن حجم جدیدی از وسایل به خانه‌ی خود نیستید، می‌توانید برای این منظور از کتابخانه‌های دیواری استفاده کنید. آن‌ها به‌غیر از اینکه فضایی برای قرار دادن کتاب‌ها و دیگر وسایل را در اختیار شما می‌گذراند، می‌توانند به‌عنوان تزئینات دیواری نیز استفاده شوند. حالا، اگر با خواندن این مطلب، شما هم به فکر خرید یک کتابخانه‌‌ی دیواری افتاده‌اید، به ایده‌های زیر توجه کنید. 

ادامه مطلب

طراحی دفتری خلاق در رومانی
ادامه مطلب
فضای اداری

طراحی دفتری خلاق در رومانی

آماده سازی یک دفتر کار خوب یعنی ایجاد یک فضای کار عالی برای کارمندان. وقتی افراد در حال انجام فعالیت شغلی خود هستند، هر کاری که باشد، یک دفتر کار با طراحی داخلی خوب با عناصر مرتبط و الهام بخش در زمینه همان شغل بهترین چیز برای کارمندان است، چه آن دفتر کار رنگی باشد چه دارای یک طراحی ساده. ذهن کارمندان در چنین محیطی فعال تر شده و خلاقیت و کارآیی شان بیشتر خواهد شد.

ادامه مطلب

45grand مرکز تناسب اندام منحصر به فرد نایک واقع در نیویورک
ادامه مطلب
سایر فضاهای عمومی

۴۵grand مرکز تناسب اندام منحصر به فرد نایک واقع در نیویورک

۴۵grandدر خیابان سوهو در نیویورک واقع شده است.این مجموعه فضایی برای رویداد ها و خدمات نایک و محیطی برای دعوت از رسانه ها و دیگر مهمانان می باشد.این مجموعه توسط rafael de cárdenas و jen brill طراحی شده است.همچنین از این فضا برای ارائه خدمات دیجیتال، آموزش متخصصان و مربیان و گردهمایی با رسانه ها استفاده می شود.

ادامه مطلب

هفت سین نوروزی
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

هفت سین نوروزی

هفت‌سین سفره‌ای است که ایرانیان هنگام نوروز می‌آرایند. این سفره ممکن است روی زمین یا روی میز گذاشته شود. اعضای خانواده معمولاً لحظهٔ تحویل سال را در کنار سفرهٔ هفت‌سین می‌گذرانند. بعضی سفره را در مدت سیزده روز نوروز نگه می‌دارند و در پایان این دوره، در روز سیزده نوروز، سبزه را به آب می‌دهند.

ادامه مطلب