اشتباهات دکوراسیون خانه
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

آیا شما هم در دکوراسیون خانه ی خود مرتکب این اشتباهات شده اید؟

حتما برایتان پیش آمده که در یک مهمانی، دکوراسیون خانه‌ی میزبان نظر شما را به خود جلب کند. توازن و تعادل در میان رنگ‌ها و ترتیب به خصوص چیده شدن وسایل و جای قرارگیری آن‌ها و حتی ایجاد یک تناسب زیبا میان اشیاء کوچک و بزرگ خانه در ذهن نقش می بندد و کوچکترین خطایی در آن می‌تواند به شکل آزاردهنده‌ای خودنمایی کند. مثلا کج بودن قاب عکسی که روی دیوار نصب شده یا حجم بیش از حد وسایل تزئینی که اغلب بی‌جهت فضاهای مختلف خانه را پر کرده‌اند هرکدام در نازیبا نشان دادن خانه نقش زیادی دارند.

ادامه مطلب

چیدن اتاق نشیمن
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

هنگام چیدن اتاق نشیمن این اشتباهات را مرتکب نشوید

آیا تا به حال احساس کرده‌اید که دکوراسیون اتاق نشیمن شما نامناسب است و نتوانستید به درستی آن را طراحی کنید؟ اتاق‌ نشیمن یکی از پر استفاده‌ترین فضاهای خانه است که نیاز به یک دکوراسیون خوب دارد تا جریان رفت و آمد در این فضا به خوبی شکل بگیرد. رعایت فاصله و چیدمان صحیح مبلمان در اتاق نشیمن دو عنصر کلیدی در راحتی و کاربردی بودن این مکان هستند. ما در این مطلب به چند مورد از اشتباهاتی که در هنگام چیدمان اتاق نشیمن ممکن است اتفاق بیافتد اشاره خواهیم کرد تا زمانی که شما تصمیم به تغییر دکوراسیون اتاق نشیمن خود گرفتید با رعایت آنها به نتیجه بهتری دست یابید.

ادامه مطلب

اشتباهات رایج در طراحی اتاق نشیمن
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

۴ اشتباه رایج در طراحی اتاق نشیمن

احتمالاً شما نیز باور دارید که اتاق نشیمن مهم‌ترین فضا در طراحی دکوراسیون خانه محسوب می‌شود. اما این تنها یک روی سکه است چرا که همین فضا زمینه‌ای بسیار مستعد برای اشتباهات بزرگ و رایج در طراحی داخلی است. از جمله این اشتباهات انتخاب رنگ‌های نادرست، ابعاد ناهماهنگ و کاربرد نادرست یا به کارنبردن برخی عناصر دکوراتیو برای دیوارها و سایر بخش های منزل است که تأثیر منفی زیادی در نتیجه طرح و میزان خشنودی ساکنان خانه می‌گذارد. به‌هرحال اگر تصور می‌کنید که در آینده ممکن است نتایج مأیوس‌کننده‌ای در طراحی اتاق نشیمن منزل خود به دست آورید این مطلب را از دست ندهید. به یاد داشته باشید که گاهی ترفندهای کوچک نتایج حیرت‌انگیزی به همراه دارند.

ادامه مطلب

راه‌حل‌هایی برای مشکلات دکوراسیون منزل
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

راه‌حل‌هایی برای ۵ مشکل در دکوراسیون منزل

هیچ خانه‌ای کامل و بی‌عیب و نقص نیست و این موضوع به بزرگی یا تازه‌ساز بودن یا نبودن آن نیز ارتباطی ندارد. تنها کافی است به دکوراسیون داخلی منازل نگاهی بیاندازید تا دریابید که هر یک به لحاظ طراحی، سیستم ذخیره‌سازی یا نورپردازی با مشکلاتی مواجه هستند. این چالش هنگامی تشدید می‌شوند که شما منزلی اجاره کرده‌اید و در طراحی داخلی آن نیز نقشی نداشته‌اید؛ اما خوشبختانه بسیاری از معضلات مرتبط با دکوراسیون منزل را می‌توان در عرض چند ساعت تا چند روز به‌آسانی رفع کرد.
ما در این مطلب پنج مورد از شایع‌ترین مشکلات دکوراسیون داخلی و راه‌حل‌هایی برای رفع آنها را به شما معرفی خواهیم کرد. پس تا انتها با ما همراه باشید.

ادامه مطلب

9 اشتباه معمول در دکوراسیون منزل
ادامه مطلب
معماری و دکوراسیون خانه

۹ اشتباه معمول در دکوراسیون منزل و راه حل آن

احتمالا هنگام تمیز کردن خانه خود یا حتی مواقع بیکاری متوجه شده اید علی رغم اینکه به طراحی و دکوراسیون خانه خود بسیار اهمیت می دهید، از بعضی از فضاهای منزل احساس رضایت نمی کنید. برای رفع این مشکل لازم نیست به تغییرات اساسی و بزرگ فکر کنید، گاهی با چند جا به جایی کوچک می توان این ایرادات را رفع کرد و فضای منزل را ایده آل! در ادامه همراه ما باشید تا به ۱۰ اشتباه رایج در دکوراسیون منزل که حتی طراحان را به دام می اندازد، بپردازیم و روش های برطرف کردن  این ایرادها را هم یاد بگیریم.

ادامه مطلب