۱۰ ترفند طراحان برای انتخاب رنگ در دکوراسیون داخلی

رنگ از جمله ویژگی‌های مهم دکوراسیون داخلی است که تأثیر مستقیمی در زیبایی محیط دارد. به‌واقع تا زمانی‌که رنگ مناسب را انتخاب نکنید، نوع مبلمان، چینش وسایل و تراکم آنها چندان ارزشی در دکوراسیون نخواهند داشت.یعنی اگر رنگ را به درستی انتخاب نکنیم، نتیجه مورد نظر را از تغییر چیدمان خانه نخواهیم گرفت. رنگ‌ها تأثیر قابل توجهی در ایجاد هماهنگی میان عناصر موجود در دکوراسیون داخلی دارند و از این رو همواره مورد توجه طراحان  قرار می‌گیرند. با این حال، برای افراد عادی و غیرحرفه‌ای همواره این سؤال مطرح است که چه رنگ‌هایی را برای فضای منزل خود انتخاب کنند و چگونه آنها را به کار ببرند. اگر شما نیز به دنبال پاسخی برای این سؤال هستید، این مطلب را از دست ندهید چون در اینجا با ۱۰ اصل طراحانه در مورد رنگ در دکوراسیون و اثرات آن آشنا خواهید شد.

۱۰ روش برای چیدمان با رنگ صورتی

بهار فصل رنگ های ملایم و آرامش بخش است . رنگ سبز روشن جوانه های درختان. رنگ صورتی شکوفه ها، بنفش سنبل و ارغوان، آبی مثال زدنی آسمان و سایر رنگ هایی که با ترکیب با یکدیگر زیبایی بی بدیل بهاری را ایجاد می کنند. چه چیزی بهتر از این که با الهام گرفتن از این رنگ ها این آرامش و زیبایی را به درون خانه یا محل کار خود ببرید. از میان رنگ های آمیخته با بهار صورتی رنگ شاخصی است که اگر به مقدار مناسب دردکوراسیون داخلی استفاده شود، تغییر و تفاوت زیادی در آن ایجاد می‌کند. معمولاً پیشنهاد می‌شود از رنگ صورتی به مقدار مناسب، در دکوراسیون استفاده شود، چرا که باعث جذابیت بیشتر و زیباتر شدن طراحی داخلی می‌شود.
در این مطلب ما چند روش برای چیدمان با رنگ صورتی را پیشنهاد داده‌ایم . شما هم می‌توانید با الهام گرفتن از این ایده ها و کمی خلاقیت از این رنگ برای زیباتر شدن دکوراسیون خانه یا محل کار خود استفاده کنید و از نتیجه آن شگفت‌زده شوید، با ما همراه باشید.

این خانه رنگین کمانی در اینستاگرام طرفدار دارد

همه‌ی ما دوست داریم دکوراسیون خانه‌مان انعکاسی از شخصیتمان باشد و با روش‌های بی‌شماری بتوانیم آن را چیدمان کنیم تا هر زمان که قدم در آن می‌گذاریم بهترین حس ممکن به ما منتقل شود.

چیدمان خانه اگر با در نظر گرفتن وجوه شخصیتی‌مان انجام شود تأثیر بیشتری در احساسات و مسائل روحی و روانی تک‌تک اعضای خانواده می‌گذارد.

بدیهی است که همه‌ی ما خانه را محلی امن و سرشار از آرامش تصور می‌کنیم و لازم است بدانید که هر اندازه ابعاد شخصیتمان را در محل زندگی مان بهتر نمایش دهیم، تأثیرات مثبتی که از جانب تمامی عناصر موجود به ما منتقل می‌شود، بسیار بیشتر خواهد بود.

 آمینا موسیولو (Amina Mucciolo) طراحی خانه‌اش را به سمت‌وسویی جدید برده است که مشابهش را کمتردیده‌ایم. آمینا در چیدمان خانه‌اش تماماً از رنگ‌های رنگین‌کمانی استفاده کرده است که شخصیت درونی خودش را نمایش می دهد. جالب است بدانید دکوراسیون خانه‌ ی او در فضای اینستاگرام حسابی غوغا کرده است. 

دکوراسیون داخلی منزل

طراح دراین آپارتمان مدرن برای تغییر دیوارها از رنگ های آبی و نارنجی شیک و خطای دید استفاده کرده است.سبک کلی به طور غیرقابل انکار معاصر است ولی تعدادی عناصر قدیمی هم در آن دیده می شود.این طراحی الهام بخش خوبی برای کسانی است که می خواهند بازسازی و تغییر انجام دهند و یا کسانی که  به طرح های هندسی ورنگ های پرانرژی علاقه دارند.

طراحی اتاق نشیمن

اتاق نشیمن اغلب اولین اتاقی است که توسط بازدیدکنندگان دیده می شود و محلی است که چگونگی احساس مهمانان را برای ماندن در خانه شما به وجود می آورد.اتاق نشیمن همچنین فضایی است که سرگرم کننده برای دوستان و آرام بخش برای خانواده است و طراحی اتاق نشیمن باید منعکس کننده این موضوع باشد.در اینجا می خواهیم نمونه هایی از طراحی اتاق نشمین زیبا و خیره کننده را نشان دهیم.

رنگ اتاق نشیمن

اتاق نشیمن یکی از عمومی ترین فضاهای خانه است.جاییست که شما مهمان خود را دعوت می کنید و می توانید شخصیت خود را به دوستان و فامیل خود نشان دهید.در هر حالتی پر رنگ و پر جنب و جوش و یا آرام بخش و دلپذیر،رنگ اتاق نشیمن شما باید منحصر به خودتان باشد.یکی از راه های ساده برای تزریق شخصیت بیشتر به اتاق نشیمن استفاده از رنگ است.رنگ یک رسانه فراگیر است که می تواند بدون هزینه زیاد کار زیادی را برای طراحی اتاق نشیمن شما انجام دهد.

طراحی ویلا یی متفاوت در لس آنجلس

تیم طراحی Amit Apel ، ویلایی را در لس آنجلس طراحی کرده است ،که از ویژگی های آن می توان به استفاده از اشکال هندسی و خطوط زاویه دار در سراسر فضا ،در طراحی داخلی و خارجی بنا اشاره کرد .

مهدکودک Velez-Rubio

در نقاشی های کودکان، خانه بیش از هر چیز دیگری کشیده می شود. در شروع کار معمولاً خانه به صورت یک مربع که بر بالای آن یک مثلث قرار دارد، کشیده می شود. خانه نماد پناه گاه و هسته ی اصلی و گرمی خانواده ای است که ممکن است مورد علاقه یا تنفر کودک باشد. خانه هایی که کودکان ترسیم می کنند ممکن است دارای باغچه، گل، درهای بزرگ، پنجره و پرده های رنگین باشد. چنین خانه ای، نماد یک زندگی سعادت مند است که کودک در آن احساس آرامش می کند.

طراحی خانه مد Furla در توکیو توسط emmanuelle moureaux با تزریق رنگ در سیستم متحرک آن

برند مد ایتالیایی به نام Furla نمایشگاهی در پاییز و زمستان ۲۰۱۶-۲۰۱۵ برگزار کرد که در آن Emmanuelle طراحی سیستم رنگارنگ دکور را بر عهده داشت که با طراحی منحصر به فرد و استفاده از رنگ های مختلف طرحی نو و شاخص را به وجود آورد که بازدید کنندگان را به فضایی گرم و جذاب دعوت می کند.