ارگونومی در دورکاری
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

توجه به ارگونومی در دوران دورکاری

این روزها با گسترش ویروس کرونا اوضاع به سمتی رفته است که بسیاری از مردم در خانه هایشان کار می کنند. برای فاصله گیری اجتماعی ما نیاز به راهکارهای جدید داریم و بهترین راه کارکردن افراد در مکان هایی به غیر از دفتر کارشان و در محیط های کم رفت و آمدتر و خصوصی تر است.

ادامه مطلب

صندلی های ارگونومیک
ادامه مطلب
محصول و طراح ماندگار

back app نسل جدیدی از صندلی‌های ارگونومیک

هنگامی‌که از صندلی اداری، کاری یا مطالعه صحبت به میان بیاید تصاویری مشابه در ذهن بسیاری از ما شکل می‌گیرد؛ یک تکیه‌گاه بلند، یک نشیمن‌ تخت و یک پایه پنج پر و ستاره‌ای. اما آیا تاکنون فکر کرده‌اید که یک صندلی اداری و کاری می‌تواند ظاهری کاملاً متفاوت با تصورات شما داشته باشد؟ صندلی back app همه این تصورات کلیشه‌ای را بهم می‌ریزد. در ادامه با این صندلی که یکی از جدیدترین و در عین حال متفاوت‌ترین صندلی‌های اداری است، بیشتر آشنا شوید.

ادامه مطلب

صندلی‌های نامرئی
ادامه مطلب
طراحی صنعتی

صندلی‌های نامرئی برای نشستن ایستاده

صندلی‌های نامرئی محصولاتی هستند که واقعیت را به دنیای فیلم‌ها و داستان‌های تخیلی نزدیک می‌‌کنند جایی که کارایی انواع محصولات و مصنوعات بشر چنان به هم گره می‌خورد که حتی می‌شود صندلی‌ها را مثل شلوار پوشید. این صندلی‌های خلاقانه که ChairlessChair نام دارند، پیشگام تغییرات اساسی در طراحی مبلمان به ویژه صندلی هستند و حالا بعد از گذشت ۴ سال از اولین تولید، سرعت گسترش استفاده از آن‌ها شدت گرفته است. با این محصول که آینده شیوه کار در محیط‌های صنعتی را تحت تاثیر قرار خواهد داد، بیشتر آشنا شوید .

ادامه مطلب

توپ‌های ژیمناستیک
ادامه مطلب
فضای اداری

شورش توپ‌های ژیمناستیک، علیه صندلی اداری!

استفاده از توپ به جای صندلی! ایده‌ای که از کودکان زیاد دیده‌ایم اما ایده‌ی چندان کارآمدی برای بزرگسالان به نظر نمی‌رسد. به ویژه اگر قرار باشد توپ‌ها، جایگزین صندلی‌های اداری شوند. اما یک معمار و طراح ایتالیایی با محصول جدید خود نشان داده استفاده از توپ‌ها به جای صندلی راهکاری بسیار حساب شده است. این کار نه تنها حال و هوای محیط اداری را تغییر می‌‌دهد که تاثیر مثبتی هم بر سلامتی کارکنان می‌گذارد. با این توپ‌ها می‌توان با دنیای خسته کننده و تکراری صندلی‌های اداری خداحفظی کرد. از آن‌ها در ادامه بیشتر بخوانید.
 

ادامه مطلب

صندلی اداری ارگونومیک
ادامه مطلب
محصول و طراح ماندگار

با صندلی اداری ارگونومیک Zody آشنا شوید

صندلی اداری ارگونومیک Zody یکی از محصولات منحصر به فرد کمپانی مطرح Haworth محسوب می‌شود که توسط طراحی به نام Michael Welsh ساخته شد. این صندلی جوایز متعددی را از آن خود کرده و تنها صندلی اداری ارگونومیک است که توسط انجمن فیزیوتراپی آمریکا مورد تائید قرار گرفته است. صندلی اداری Zody از سیستم پشتیبانی نامتقارن کمر برخوردار است و بخش قابل توجهی از بدنه آن نیز از مواد بازیافتی ساخته شده است. این محصول به دلایل مختلف یک صندلی اداری ارگونومیک فوق‌العاده است که ما در این مطلب قصد داریم شما را با آن آشنا کنیم.

ادامه مطلب

صندلی ارگونومیک
ادامه مطلب
رویدادها

بهداشت حرفه‌ای و اهمیت صندلی ارگونومیک

هشتم اردیبهشت ماه (۲۸ آوریل) توسط سازمان بین‌المللی کار به‌عنوان روز بهداشت حرفه‌ای نام‌گذاری شده است. این روز فرصتی است تا به اهمیت سلامت جسمی کارکنان و جلوگیری از بیماری‌ها و حوادث ناشی از کار بپردازیم. یکی از موارد پر اهمیت در رابطه با محیط کار که بخش قابل توجهی از جامعه شاغل با آن سر و کار دارند صندلی اداری است. صندلی‌های ارگونومیک امروزه یکی از راه‌حل‌های طراحان مبلمان اداری برای حفظ سلامت مفاصل و ستون فقرات کارمندان هستند و طی دو دهه گذشته نیز بسیار مورد توجه بوده‌اند. این توجه موجب شده تا استانداردهای صندلی ارگونومیک به‌مرور زمان اصلاح شود و محصولاتی با ویژگی‌های متعدد قابل تنظیم به بازار عرضه شود.

ادامه مطلب

جلوگیری از خستگی در محیط کار
ادامه مطلب
فضای اداری

ده نکته طلایی برای جلوگیری از خستگی و آسیب جسمی در محیط کار

اغلب محیط‌های اداری با تمام تفاوت‌هایی که با یکدیگر دارند دست‌کم در یک مورد با هم به اشتراک رسیده‌اند و آن چیزی نیست جز خستگی!

خستگی در محیط کار معمولاً از نشستن‌های طولانی مدت بر روی صندلی‌های غیراستاندارد و قرار گرفتن در پشت میزهایی با ارتفاع نامناسب ناشی می‌شود. این موضوع سبب شده تا در چند دهه گذشته طراحی مبلمان اداری شکلی نو به خود بگیرد و اصولی به نام ارگونومی در ساخت آنها رعایت شود.

ادامه مطلب

صندلی اداری ارگونومیک سال 2017
ادامه مطلب
فضای اداری

۱۶ صندلی اداری ارگونومیک سال ۲۰۱۷ (قسمت دوم)

هر محیط اداری دارای کارکنانی است که به منظور افزایش راندمان کاری نیاز به ابزار و وسایل استاندارد و مناسب دارند. صندلی اداری نیز از جمله ملزوماتی است که بر سلامت، نشاط روحی و شیوه کار افراد تاثیر می ­گذارد. در قسمت نخست از این مطلب به معرفی تعدادی از برترین صندلی­ های اداری ارگونومیک در سال ۲۰۱۷ پرداختیم. در این قسمت نیز تعداد دیگری از این محصولات را معرفی خواهیم کرد.

ادامه مطلب