اصول فنگ شویی
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

راهنمای چیدمان خانه با استفاده از قوانین فنگ شویی

فلسفه فنگ شویی از چین باستان سرچشمه می گیرد و به دنبال یافتن تعادل و هماهنگی بین عناصر است. فنگ شویی از اصول راحتی و زیبایی غربی فراتر است. در عوض بر سلامت جسمی و روحی، موفقیت و روابط سالم که از طریق جریان انرژی مثبت حاصل می شود تأکید دارد.

ادامه مطلب

رنگ در اتاق خواب
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

اتاق خواب خود را چه رنگی کنیم؟

اتاق خواب یکی از فضاهای مهم در منازل است زیرا بعد از یک روز کاری سخت به منزل می آییم تا در آن به آرامش برسیم و استراحت کنیم پس انتخاب رنگی متناسب با آن می تواند مهمترین بخش از چیدمان این فضا باشد.

ادامه مطلب

خرید صندلی اپن
ادامه مطلب
راهنمای خرید

راهنمای جامع انتخاب و خرید صندلی اپن

از آنجاییکه محل قرار گرفتن صندلی اپن معمولاً بسیار در معرض دید است حساسیت یک انتخاب خوب بیشتر می‌شود زیرا صندلی اپن در کنار نقش کاربردی به ‌عنوان یک حجم دکوراتیو در فضای منزل نیز به ‌حساب می‌آید.

ادامه مطلب

دکوراسیون فضای کوچک
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

نکاتی برای چیدمان فضاهای کوچک

اتاق خواب هایی که به زور برای یک تختخواب دو نفره جا دارند تا نشیمن هایی که باید برای ناهارخوری، مبلمان، تلویزیون و … استفاده شوند. اینها چند نمونه اط مشکلاتی هستند که با کوچک شدن روز به روز آپاتمان ها با آن روبه رو هستیم.

ادامه مطلب

طرح و نقش در دکوراسیون
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

طرح و نقش در دکوراسیون از دیدگاه حرفه ای ها

ترکیب طرح و نقش در طراحی دکوراسیون داخلی اهمیت زیادی دارد و به شما کمک می کند تا سبک مخصوص خودتان را داشته باشید....

ادامه مطلب

اتاق نشیمن بنفش
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

ایده هایی برای داشتن یک اتاق نشیمن بنفش

با نیروی فوق العاده رنگ بنفش به اتاق نشیمنتان ظاهری ظریف و زنانه ببخشید. یک اتاق نشیمن بنفش با طیف های نرم و لطیف این...

ادامه مطلب

طراحی داخلی آرامش بخش
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

نکات یک طراحی داخلی آرامش بخش و راحت

بر اساس مطالعات انجام شده توسط انجمن روانشناسی آمریکا ۷۷ درصد از مردم دنیا هرروز فشارهای فیزیکی و روانی استرس زایی را تجربه می کنند. علائم این فشارها شامل خستگی، سردرد، دلپیچه، دندان قروچه، سرگیجه، عرق کردن کف دست و پا، کج خلقی و عصبانیت است که به دلایل گوناگونی مانند کار، رقابت، نیازهای روحی و جسمی، بیماری، بی انگیزگی و انتظار به وجود می آیند.

ادامه مطلب

طراحی داخلی رستوران
ادامه مطلب
فضای رستوران و غذاخوری

طراحی داخلی رستوران ساده و شیک

خلاقیت و نوآوری از رموز موفقیت در طراحی داخلی رستوران ها است. با نیم نگاهی به ست های رستوران موجود در بازار می توانید...

ادامه مطلب

دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

همه چیز درباره فاصله های استاندارد در اتاق نشیمن

اتاق نشیمن یکی از مهمترین فضاهای هر خانه است چرا که افراد یشتر وقت خود را در این محیط می گذرانند بنابراین طراحان دکوراسیون...

ادامه مطلب

فرش یا کفپوش
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

از فرش استفاده کنیم یا کفپوش؟

تا همین چند سال پیش اغلب ما به دیدن خانه هایی که سرتاسر با فرش و موکت پوشیده شده بودند عادت داشتیم. در آن زمان فرش بیش از آنکه جنبه تزئینی داشته باشد یک نیاز اساسی برای تمام قسمت های خانه محسوب می شد.

ادامه مطلب

دکوراسیون آشپزخانه تیره
ادامه مطلب
آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه تیره رنگ

آنچه که یک خانه را زیبا و دلپذیر می کند چیزی نیست جز یکپارچگی و هماهنگی بین تمامی عناصر موجود در خانه از وسایل گرفته تا رنگ آمیزی. این موضوع در ارتباط با تمام نقاط خانه صدق می کند. حتما می دانید در انتخاب وسایل می توانید آزادی عمل زیادی داشته باشید اما اینکه بخواهید رنگ دیوار، کاشی ها و کابینت ها را تغییر دهید کمی مشکل به نظر می رسد. در این مطلب سری می زنیم به قلب تپنده خانه و نکاتی درباره آشپزخانه ای با کابینت های تیره را مورد بررسی قرار می دهیم.

ادامه مطلب

دکوراسیون اداری بیوفیلیک
ادامه مطلب
فضای اداری

دکوراسیون اداری بیوفیلیک یا زیست گرا

بهره وری و نشاط کارکنان در یک فضای اداری با مبلمان اداری زیبا و نوع طراحی محیط کاری آنها ارتباط مستقیم دارد. در این راستا معماران و طراحان دکوراسیون اداری تلاش زیادی می کنند تا با اجرای روش های مختلف محیطی جذاب تر و در عین حال مناسب تر برای انجام فعالیت های کاری پدید آورند. بخشی از این کوشش ها معطوف به استفاده از عناصر طبیعی و شبه طبیعی در یک فضای اداری می شود ایده هایی که در قالب طراحی داخلی بیوفیلیک یا زیست گرا شناخته می شود. حال سؤال اینجاست که این شیوه از طراحی دقیقاً شامل چه بخش هایی از فضای اداری است؟

ادامه مطلب

مبلمان چندکاره
ادامه مطلب
طراحی صنعتی

مبلمان چندکاره یا تبدیلی چیست و چرا طرفدار دارد؟

بسیاری از ما اسباب و لوازمی که با تغییر شکل کاربریشان تغییر می کنند را دوست داریم. یکی از عمده دلایل ما برای خرید این لوازم صرفه جویی در هزینه و فضای مصرفی است. افزون بر این وجود این وسایل در منزل موجب جذابیت بیشتر دکوراسیون داخلی می شود و برای افرادی که نخستین بار آنها را می بینند سرگرم کننده است. مبلمان تبدیلی تنوع گسترده ای دارند که در این مطلب قرار است به تعدادی از آنها اشاره کنیم.

ادامه مطلب

دکوراسیون داخلی دندانپزشکی
ادامه مطلب
فضای بهداشتی و درمانی

دکوراسیون داخلی دندانپزشکی چگونه اضطراب مراجعان را کم می کند؟

علی رغم پیشرفت های بسیاری که درزمینه دندانپزشکی بدون درد صورت گرفته است اضطراب بیماران همچنان موضوعی حل نشدنی باقی مانده است. بسیاری از افراد تنها با دیدن، شنیدن و یا حتی استشمام بوهای مواد دندانپزشکی هم به یاد دردهای گذشته خود می افتند و دچار ترس و اضطراب می شوند.

ادامه مطلب