طراحی مبلمان خلاقانه: قفسه‌بندی مدولار همه فن حریف
دانش، هنر صنعت

طراحی مبلمان خلاقانه: قفسه‌بندی مدولار همه فن حریف

۰
(۰)
قفسه چند منظوره لینکو
قفسه چند منظوره لینکو

ایده و تفکر تولید محصول

جسی خود در این مورد می گوید” زندگی خانوادگی پر سفر من موجب ایجاد انگیزه برای تولید سیستم لینکو شد. پس از سالها زندگی در یک خانه بزرگ درحومه شهر من یه یک آپارتمان کوچک در لندن نقل مکان کردم و حتی موردی پیش آمد که ۵ نفر با هم در یک کانتینر زندگی می کردیم و من ناچار به خرید مبلمان هایی می شدم که می دانستم باید به زودی باید از شر آنها خلاص شوم.” جسی در ادامه توضیح می دهد با این تغییرات مستمر در مکان و موقعیت زندگی این سوال برای من پیش آمد که دقیقا به چه اقلامی نیاز دارم و تصمیم گرفتم مبلمانی سبک، قابل انعطاف و قابل حمل برای استفاده در سفرهای ماجراجویانه و جابه جایی های مکرر طراحی کنم .

قفسه مدولار لینکو

قفسه مدولار لینکو

لینکو این امکان را به دارنده آن می دهد که با حداقل امکانات ضروری بتواند با سلیقه خودش محیط زندگیش را بیاراید و سامان بدهد.

قفسه چند منظوره لینکو

قفسه چند منظوره لینکو

مواد به کار رفته در تولید

فریم اصلی از فلز خم است که با رنگ پوششی پودری ، مس یا کروم تولید می شود . لولاها چوبی و از جنس گردو یا بلوط هستند و طبقات و قلاب ها نیز فلزی هستند. محفظه های نگهدارنده کالا نیز از جنس پارچه ، ماهوت یا چرم طراحی شده اند. جسی معتقد است سایر محصولات مسافرتی و قابل حمل معمولا از جنس خوبی برخوردار نیستند و بنابر این برای مصرف دائمی در خانه خیلی مناسب نیستند . به همین دلیل روی کیفیت قطعات خیلی حساس بوده و سعی کرده محصول درعین حال که سبک و قابل حمل است از کیفیت و ظاهر خوبی برخوردار باشد.

حتما بخوانید:  روز جهانی حفظ لایه اوزون و نقش مبلمان سبز در حفاظت از محیط زیست
قفسه بندی مدولار لینکو

قفسه بندی مدولار لینکو

لینکو چیست ؟

لینکو مجموعه ای از فریم های یا همان قاب های فلزی و لولاهای چوبی است که با تنوع بسیار زیادی می توانند به هم متصل شود و تشکیل انواع قفسه را بدهند. این قفسه ها می توانند به عنوان رخت آویز ، پانل هایی برای فضای اداری ، جدا کننده فضا ، محل نگهداری وسایل کودکان و … استفاده شوند. درون سیستم اکسسوری هایی مثل آینه ، جالباسی ، طبقه ، سینی های نگهداره ، محفظه های نگهداری از جنس چرم و پارچه می تواندنصب شود. محصول نهایی نیاز به نصب ندارد و به صورت آزاد می ایستد و با استفاده از لولاها می توان آن را متناسب با شکل فضا تنظیم کرد. وقتی به آن نیاز ندارید به راحتی جمع می شود و بسیار آسان قابل حمل و نگهداری در انبار است.

کتابخانه مدولار لینکو

کتابخانه مدولار لینکو

هرگاه خواستید قطعه ای به آن اضافه کنید می توانید آن قطعه را خریداری کرده و به کار ببرید. لولاها به گونه ای دو تکه طراحی شده که می شود به راحتی آنها را روی فریم فلزی نصب کرد یا از آن جدا کرد. تمام اکسسوری ها بدون نیاز به پیچ و به آسانی نصب می شوند و بخش های پارچه ای و چرم با تسمه به قاب اصلی متصل می شوند.

قفسه چن منظوره و قابل حمل لینکو
قفسه چن منظوره و قابل حمل لینکو

مدت زمان طراحی و اجرا

پروژه طراحی و تولید این محصول در مارس ۲۰۱۵ آغاز شد و در آوریل ۲۰۱۶ به پایان رسید و برای اولین بار محصول در نمایشگاه معروف Salone del Mobile 2016 رونمایی شد.

حتما بخوانید:  عجایب دنیای مبلمان، شارژ تلفن همراه با قهوه!
سیستم مدولار لینکو

سیستم مدولار لینکو

سایر محصولات ناتالیا جسی

سایر محصولات ناتالیا جسی

ناتالیا جسی در تولید محصولات سبک و منعطف و قابل حمل تخصص و شهرت دارد و تاکید می کند که طراح باید با محصول ارتباط خوبی برقرارکرده و خودش جزئی از فرایند طراحی محصول باشد. از دیگر محصوات او می توان به StoolNboxes و the Monoblock desk اشاره کند.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط