آشپزخانه
آشپزخانه

آشپزخانه

۰
(۰)
استفاده ی دقیق از منابع،احترام به طبیعت و انتقال آن به نسل های آینده برخی از ارزشهای مهم ، پایه و اساسی برای جامعه ی آینده هستند.اهمیت توجه به صنایع دستی زمانی مشخص می شود که این هنررا در نقاط مختلف دنیا می بینیم و حتی در خانه هایمان از آن استفاده می کنیم.به طور کلی صنایع دستی به آن دسته از صنایع اطلاق می شود که دارای بار هنری دست ساز بوده و تمام یا مراحلی از ساخت فرآورده های آن با دست انجام گرفته است و در چارچوب فرهنگ و بینش های فلسفی و ذوق و هنر انسان های باتوجه به میراث های قومی آن ها ساخته شده است.در تمام صنایع سنت ها و آداب و رسوم منطقه به خوبی قابل رویت است از طرفی این صنایع با مهارت ها و دانش و مواد مصرفی همان منطقه ساخته می شود.
پس از رونق تولید انبوه ، این بار آینده ی محصولات ساخت ایتالیا به سمت کشف دوباره ی سنتها و تکنیکهای روزهای گذشته رفته است.اگر در گذشته لغت طراح صرفا برای هنرمند صنعتگر و یا هنرمند طراح به صورت جداگانه به کار می رفته است هم اکنون برای تلفیق این دو به کار می رود.
مدت زمان یکی از عوامل مهم در پایداری یک شی است. شی بادوام تر، پایدارتر نیز هست.کار دستی یکی از عوامل کاربردی در زیباتر کردن ، پایدارترکردن و بادوام تر کردن یک شی است و در عین حال سبب کاهش تاثیرات زیانبار بر محیط زیست و افزایش دوستی های زیست محیطی است.
همانطور که گفته شد از هنر موزاییک کاری نیز در طراحی این کابینتها استفاده شده و به کمک آن کار زیباتر شده و بافت ایجاد شده است.

این آشپزخانه تصویری از بیان ارزشهای سنتی از طریق بازیابی تکنیکهای مختلف صنایع دستی است.منبت کاری ،کنده کاری ، سوخت نگاری، موزاییک کاری و… روی سطوح چوبی تنها تعدادی از هنرهایی است که در طراحی این آشپزخانه به کار رفته است.

حتما بخوانید:  انواع هود آشپزخانه را می شناسید؟

یکی از تکنیکهای خاص حکاکی استفاده از نوعی چکش است که سطح آن دندانه‌دار شده و تعداد زیادی نوک هرمی‌ دارد و برای تراشیدن سطح بتن یا سنگ به کار می‌رود .

منبت یکی از هنرها و صنایع دستی است. در این هنر نقش‌ها به صورت نقش برجسته روی زمینه کار قرار می‌گیرند.منبت کاری چوب یکی از شاخه‌های منبت کاری است ولی منبت کاری بیشتر به صورت کنده کاری روی چوب اجرا می شود.

حکاکی چوب با دست ، کاری زمان بر و گران قیمت است . در حال حاضر در بسیاری از کشورهای دنیا برای حکاکی تصاویر به روی چوب ، ساخت قابهای تزیینی ، ساخت فریمهای چوبی تزیینی و سایر موارد از دستگاههای حکاکی لیزری استفاده می شود ولی همچنان نوع دستی آن در کشورهای مختلف از محبوبیت خاصی برخوردار است.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط