چطور رنگ زرد را وارد خانه‌هایمان کنیم؟
سبک زندگی

چطور رنگ زرد را وارد خانه‌هایمان کنیم؟

۰
(۰)

۱. رنگ زرد حال و هوای آدم‌ها را عوض می‌کند.

در روزهای کوتاه و کم‌نور زمستانی، قدم گذاشتن به اتاقی روشن که یادآور گرما و نور خورشید است بسیار لذت‌بخش است. رنگ زرد حتی قادر است شما را خوش‌بین‌تر، خوشحال‌تر و مثبت اندیش تر کند.

۲. زرد جلوه بیشتری به رنگ‌های دیگر می‌دهد.

به ترکیب خاکستری و زرد فکر کنید، تضاد آن‌ها غلظت خاکستری را بیش‌تر می‌کند. در این آشپزخانه، حتی گچ‌بری‌های سفید و کابینت‌ها در کنار دیوار کره‌ای رنگ روشن‌تر به نظر می‌آیند.

۴. رنگ زرد حتی در مقیاس کوچک هم تأثیرگذار است.

چه کوچک، چه بزرگ، تزئینات زرد رنگ آن‌قدر چشم‌گیر هستند که حال و هوای یک اتاق را دگرگون کنند. از این ویژگی رنگ زرد می‌توانید برای کاهش شدت قدرت این رنگ و هماهنگ ساختن اجزای دیگر بهره ببرید. برای مثال اگر دیوارهای یکی از اتاق‌ها یا آشپزخانه‌تان زرد رنگ هستند و بقیه دیوارها سفید، برای کاهش شدت و تأثیر آن‌ها، باید زرد را با مبلمان یا وسایل دیگر وارد بخش‌های دیگر خانه کنید. استفاده از تزئینات با طیف‌های دیگری از این رنگ در قسمت‌های مختلف خانه، آشپزخانه را چشم‌نوازتر خواهد کرد.

5. رنگ زرد به خانه عمق می‌دهد.

۵. رنگ زرد به خانه عمق می‌دهد.

۵. رنگ زرد به خانه عمق می‌دهد.

بسیاری از ما اتاق‌های زرد را به چشم دیوارهایی ساده، یکنواخت و تکراری می‌بینیم. اما می‌توانیم از این رنگ به‌عنوان سکوی نمایشی برای نشان دادن طرح‌ها و الگوهایی که موجب جذاب شدن یک اتاق می‌شوند، استفاده کنیم. اگر می‌خواهید با یک الگو کمی بُعد و طرح به اتاقتان بدهید، رنگ زرد دیوارها را تغییر ندهید و به‌جایش درخشش و براقی رنگ را کم‌وزیاد کنید. می‌توانید به‌سادگی طیف‌های مختلفی از این رنگ را در کنار هم استفاده کنید.

حتما بخوانید:  رونمایی از محصول جدید کمپانی اپل در حوزه ی دکوراسیون

پس مهم نیست که طیف‌های پررنگ‌تر و درخشان‌تر یا کم‌رنگ و ملایم‌تری به کار ببرید، زرد رنگی است که در بهترین حالت شما را شاداب و خوشحال‌تر می‌کند و در بدترین حالت دکوراسیون خانه‌تان را به‌روزتر و نوتر می‌سازد. چیزی برای از دست دادن وجود ندارد، کمی شجاعت به خرج دهید و روشنایی و انرژی را به خانه‌تان بیاورید.

۳. این رنگ شدت نور را افزایش می‌دهد.

زرد اتاق‌ها را روشن‌تر می‌کند، حتی وقتی طیف ملایمی از آن در دکوراسیون مورد استفاده قرار بگیرد. تأثیر رنگ زرد آن‌قدر قوی است که ممکن است بخواهید بیش‌تر مراقب به نمایش گذاشتن قدرت این رنگ باشید. شاید نخواهید این رنگ را وارد اتاق‌خوابتان کنید اما بدون شک در قفسه‌های آشپزخانه و یا اتاق کار خانه‌تان مورد استقبال قرار می‌گیرد. هنگامی که در حال تصمیم‌گیری درباره طیف زرد هستید، کیفیت را فراموش نکنید. رنگ زرد بیشتر از آن چیزی که فکر می‌کنید جلوه‌گر خواهد شد، پس بهتر است رنگی یک طیف روشن‌تر از آن‌که انتخاب کرده‌اید را برگزینید.

از تغییرات کوچک شروع کنید

اگر هنوز از به کار بردن رنگ زرد در مقیاس وسیع نگرانید به شما توصیه می کنیم از مبلمان و اکسسوری شروع کنید. افزودن یک پاف ، یک یا چند عدد صندلی ، تعدادی کوسن ، آباژور و سایر اقلام از این دست می تواند شروع یک تجربه خوب باشد و شما را برای استفاده وسیع تر از این رنگ در چیدمان یا تغییر دکوراسیون بعدی تان آماده کند.

مطالب مرتبط