مایکروویو، مایکروفر

خرید مایکروفر، مایکروویو

خرید لوازم برقی آشپزخانه از آن دسته کارهایی است که باید با تحقیق انجام شود تا وسیله ای خریداری شود که علاوه برکاربردی بودن، تمامی نیازهای کاربر در آن زمینه را پاسخگو باشد. هر چه در انتخاب مایکروویو بیشتر دقت شود، کارها در آشپزخانه سریع تر و بهتر انجام خواهد شد. در حال حاضر مدل های متنوعی در بازار وجود دارد که انتخاب را برای خریدار سخت می کند اما در این مطلب تلاش شده تا ویژگی هایی را که کاربرد بیشتری دارند در نظر گرفته شود.

نحوه کار

 این محصول از امواجی با طول موج کوتاه و فرکانس بالا برای طبخ غذا استفاده می کند. در این محصول امواج رادیویی، باعث جنبش مولکول های موجود در مواد غذایی شده و در نهایت این جنبش در بعضی اوقات به 2/45 میلیارد بار در دقیقه نیز می رسد و با ایجاد اصطکاک باعث داغ شدن و در نتیجه پخت مواد غذایی خواهد شد. این وسیله کاربردی کارهای مختلفی از یخ زدایی مواد غذایی گرفته تا پخت کیک، غذا و غیره را انجام می دهد.

کاربرد مایکروفر

  • پخت سریع: پخت غذا با کمک مایکروفر خیلی سریع تر از روش های دیگر انجام می شود.
  • حفظ ارزش مواد غذایی: غذاهایی که با کمک مایکروویو پخته می شوند ارزش غذایی بسیار بیشتری نسبت به غذاهای دیگر دارند.
  • گرم نشدن آشپزخانه: در این روش هیچ استفاده ای از حرارت مستقیم نمی شود و غذاها توسط حرارت ناشی از جنبش مولکولی طبخ می شوند. در نتیجه دمای آشپزخانه بالا نخواهد رفت. حتی ظروف مورد استفاده نیز به اندازه روش های پخت و پز دیگر داغ نمی شوند.
  • امنیت بالا: به دلیل اینکه هیچ خبری از شعله آتش نیست این روش ایمنی بالایی نیز دارد. همچنین در مدل های مختلف از انواع سیستم های امنیتی استفاده می شود که از سوختن غذا جلوگیری می کند.

ابعاد

مهم ترین نکته در زمان خرید مایکروویو توجه به ابعاد آن است. باید دستگاهی را تهیه کرد که علاوه بر اینکه کاربری مورد نیاز را داشته باشد بتوان به راحتی آن را در آشپزخانه خود هم قرار داد. می توان قبل از اینکه برای خرید مایکروفر اقدام شود، ابعاد مکانی که قرار است این محصول را قرار داد اندازه گیری شود و بسته به این ابعاد مایکروفر انتخاب شود. همچنین در زمان خرید باید به ابعاد داخلی مایکروویو و یا ظرفیت آن نیز مهم است. این وسیله که ممکن است با اسامی مختلفی مانند مایکروویو، مایکروفر، سولاردام شناخته شود، ابعاد نسبتا کوچکی دارد که به راحتی روی کابینت های آشپزخانه قرار می گیرد.

توان مصرفی

میزان مصرف انرژی یک مایکروویو ارتباط مستقیمی با قدرت آن دارد. توان مصرفی اکثر مایکروفرهای موجود در بازار چیزی بین 600 تا 1200 وات است. این مقدار هرچقدر که بیشتر باشد غذای شما سریع تر و یکنواخت تر پخته خواهد شد.

تنوع برنامه ها

در صورت پشتیبانی از برنامه های پخت متنوع این امکان وجود دارد فقط با فشار دادن یک کلید، دستگاه را متناسب با نیازهای خودتان تنظیم کنید. برنامه های پیشفرض تمامی تنظیمات ضروری برای پخت غذای موردنظر شما را به صورت خودکار اعمال می کنند و دیگر نیازی نیست مواردی مثل زمان، دما و غیره را به صورت دستی تنظیم کنید.

انواع مایکروفر

یکی از نکات مهمی که قبل از خرید باید در نظر داشت محل قرار گیری این وسیله است، به همین دلیل مکان قرار گیری را مشخص کرده و از انواع مختلف مایکروویو، مورد منتخب، نسبت به مقدار جایی که در آشپزخانه موجود است و مکان و نحوه قرارگیری انتخاب شود.

مایکروفر رو میزی

این مورد محبوب ترین نوع مایکروفر موجود در بازار است و برای مواردی مانند یخ زدایی، گرم کردن مواد غذایی، پخت کیک و طبخ جوجه مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع مایکروویو معمولا ابعادی مشخص دارد و ظرفیت آن حدودا 30 لیتر است. می توان این محصول را بسیار راحت در آشپزخانه جابجا کرد. به دلیل کیفیت، کارایی و قیمت بسیار پرطرفدار می باشد.

مایکرویو توکار

این نوع مایکروفر نسبتا جدیدتر هستند و مهم ترین ویژگی آن ها عدم اشغال فضای روی کابینت ها است. البته نصب این محصول نسبت به انواع دیگر سخت تر است و جابجا کردن آن هم مستلزم به هم ریختگی در فضای آشپزخانه می باشد. همچنین قیمت این نوع نسبت به انواع دیگر بیشتر است. این ماکروویو در دیزاین آشپزخانه نقش مهمی دارد و سبب ایجاد ظاهری بسیار نوستالژیک در آشپزخانه خواهد شد.

راهنمای خرید

در زمان خرید مایکروویو ممکن است عبارات و اصطلاحات متنوعی مطرح شود که احتمالا جدید هستند و در صورت عدم آشنایی ممکن است باعث سردرگمی شوند. در ادامه به بررسی برخی از این اصطلاحات می پردازیم:

گریل

در برخی مایکروفرهای موجود در بازار علاوه بر استفاده از امواج کوتاه از یک اِلمنت حرارتی هم استفاده می شود. به کمک این اِلمنت علاوه بر اینکه غذا پخته می شود برشته هم خواهد شد. البته باید توجه شود که حرارت این المنت نسبت به گریل های سنتی کمتر است و به تنهایی نمی تواند عملکرد یک فر برقی را داشته باشد.

کانوکشن

در مایکروفرهایی که از سیستم کانوکشن استفاده می کنند حرارت با کمک یک فن به صورت یکدست در تمام سطح غذا پخش خواهد شد. این فن، گرما را در تمام محفظه به گردش در می آورد و کمک خواهد کرد غذا سریع تر و یکنواخت تر پخته شود. البته محصولاتی که این ویژگی را دارند معمولا کمی گران تر هستند.

سولاردام

سیستم سولاردام یا پخت نوری یکی از جدیدترین فناوری های مورد استفاده در مایکروفرهای موجود در بازار است. این قابلیت علاوه بر استفاده از امواج مایکرویو از تابش امواج نوری هم برای پخت غذا استفاده می کند. این موضوع باعث خواهد شد که غذا خشک نشود و ویتامین های آن نیز حفظ شوند.

اینورتر

یکی دیگر از اصطلاحاتی که ممکن است در زمان خرید مایکروویو مطرح شود تکنولوژی اینورتر است اما این لغت به چه معناست؟ در مایکروفرهای سنتی فقط می توان در دو حالت توان 100 درصدی یا خاموش از دستگاه استفاده شود اما برای مثال قرار است تنها نیمی از ظرفیت دستگاه استفاده شود. با این وجود به تازگی برخی از محصولات موجود در بازار با استفاده از قابلیت اینورتر توان دستگاه را به صورت مداوم تغییر خواهند داد تا بتوان از مقدار انرژی کمتر از 100 درصد نیز استفاده شود. این ویژگی زمانی که نیاز باشد غذایی با درجه حرارت کمتری گرم شود، کمک خواهد کرد.

خرید از فروشگاه اینترنتی خوگر

با توجه به نکاتی که در این مطلب ارائه شد می توانید برای خرید اینترنتی مایکروفر، مایکروویو اقدام کرده و محصولی مطمئن و مناسب را برای آشپزخانه خود تهیه کنید. در صورت خرید مایکروفر، مایکروویو از فروشگاه اینترنتی خوگر از شرایط ویژه ای مانند ارسال به سراسر کشور و امکان خرید اقساطی برخوردار خواهید شد. کارشناسان مجرب سایت خوگر نیز آماده ارائه مشاوره در تمامی مراحل خرید اینترنتی مایکروفر، مایکروویو هستند تا بتوانید خریدی مطمئن و به صرفه داشته باشید.

شما می توانید با مراجعه به سایت خوگر و از طریق دسته بندی انواع مایکروفر، مایکروویو، ضمن مشاهده و بررسی نمونه های موجود، نسبت به خرید اینترنتی از خوگر اقدام نمایید.

  • روش ارسال مایکروفر، مایکروویو چگونه است؟

خوگر با برخورداری از شبکه لجستیک و حمل گسترده، انواع محصولات موجود در فروشگاه خود را به صورت تخصصی و ایمن به سراسر ایران ارسال می کند.

  • آیا می توان مایکروفر، مایکروویو را هم اقساطی خرید؟

بله، شما می توانید با پرداخت یک سوم از هزینه سبد خرید، مایکروفر، مایکروویو مدنظر خود را خریداری کرده و بازپرداخت الباقی هزینه را تا 24 ماه انجام دهید.

  • امکان دریافت مشاوره تخصصی خرید مایکروفر، مایکروویو وجود دارد؟

کارشناسان فروش خوگر، آماده ارائه مشاوره به مخاطبان و مشتریان محترم هستند. برای دریافت مشاوره می توانید با شماره 61925-021 تماس بگیرید.

 

کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت خوگر می باشد .