ماشین لباسشویی


خرید اینترنتی ماشین لباسشویی

خرید ماشین لباسشویی به دلیل تعدد مدل‌ ها و تنوع آن‌ ها کار نسبتا سختی است. تنها راهی که می‌توانید مطمئن باشید یک لباسشویی مناسب تهیه خواهید کرد، این است که نیازهای خودتان را مشخص کنید و دقیقا تعیین کنید که به چه نوع ماشین لباسشویی با چه اندازه و ویژگی هایی نیاز دارید. در این صورت می‌توانید خیلی راحت‌تر خرید کنید. برای خرید ماشین لباسشویی باید موارد مختلفی مثل مصرف انرژی، ابعاد ماشین لباسشویی، قیمت، نوع باز شدن درب و دیگر موارد مهم را در نظر بگیرید. در این مطلب از سایت خوگر به بررسی این نکات خواهیم پرداخت که به شما در خرید اینترنتی یک ماشین لباسشویی با کیفیت کمک کنیم.

انواع مختلف ماشین لباسشویی

ماشین‌ های لباسشویی موجود در بازار بسته به نحوه‌ عملکرد و همچنین محل قرارگیری درب به انواع مختلف نیمه اتوماتیک، تمام اتوماتیک، درب از جلو و درب از بالا تقسیم می‌شوند.

کارایی ماشین لباسشویی نیمه اتوماتیک

این نوع لباسشویی که با نام لباسشویی دو قلو نیز شناخته می شود از روش تعلیق برای شستشوی لباس‌ استفاده می‌کند. این ماشین لباسشویی به دلیل ظرفیت محدودی که دارد مقدار آب کمتری نیز استفاده می‌کند. در این لباسشویی‌ ها بخش شستشو و خشک کن از یکدیگر مجزا هستند و به همین خاطر باید کاربر نیز در پروسه شستشو دخالت داشته باشد. علاوه بر این می‌توان برنامه شستشو را متوقف کرد و قسمت هایی از لباس مانند یقه، یا لکه هایی سخت پاک می شوند را به صورت دستی تمیز کنید و دوباره برنامه شستشو را ادامه دهید.

ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک

در ماشین های لباسشویی اتوماتیک پس از وصل آب، برق و لوله تخلیه کافی است، برای هر بار استفاده متناسب با لباس ها پودر و مایع نرم کننده را اضافه کنید سپس از برنامه های شستشو یکی را انتخاب کرده و در نهایت لباس ها را خشک شده تحویل بگیرید. این نوع ماشین لباسشویی فضای کمتری در آشپزخانه‌ اشغال می‌کند و با کمک برنامه‌ های شستشوی مختلف انعطاف‌پذیری بیشتری در زمان شستشو دارد. در زمان خرید لباسشویی های هوشمند توجه کنید به سیستم ضد لرزش مجهز باشند.

ویژگی هایی ماشین لباسشویی درب از بالا

در این نوع لباسشویی مخزن از آب پر می‌شود و با کمک حرکات چرخشی پروانه عملکرد شستشو انجام می‌شود. این لباسشویی معمولا قیمت کمتری نسبت به مدل درب از جلو دارد و استفاده از آن در آشپزخانه هایی که جای مشخصی برای ماشین لباسشویی در نظر گرفته اند امکان پذیر نیست. موضوعی که باید در نظر داشته باشید این است که مصرف آب در این مدل لباسشویی بیشتر است و در زمان فعالیت نیز سر و صدای زیادی دارند.

خرید اینترنتی ماشین لباسشویی درب از جلو

عمل شستشوی لباس در این نوع ماشین لباسشویی با بلند کردن لباس‌ها و پرتاب آن‌ها درون آب انجام می‌شود. یکی از مزایای آن مصرف کمتر مواد شوینده است اما با این وجود شستشوی تمیزتری نسبت به دیگر لباسشویی ها دارد به همین دلیل پر فروش ترین نوع ماشین لباسشویی می باشد. از مزایای دیگر این نوع لباسشویی مصرف بهینه آب و برق است. این ماشین ها به سیستم ضد لرزش مجهز هستند که سر و صدای کمتری تولید خواهند کرد. قرار گرفتن درب در قسمت جلوی لباسشویی سبب نصب راحت آن در تمام آشپزخانه ها شده است.

انتخاب لباسشویی بر اساس مقدار ظرفیت

یکی از نکات مهمی که در زمان خرید اینترنتی ماشین لباسشویی باید به آن توجه کنید ظرفیت محصول مورد نظر است. باید نوعی را انتخاب کنید که ظرفیت آن متناسب با تعداد افراد خانواده‌ شما باشد. برای مثال یک ماشین لباسشویی پنج کیلوگرمی می‌تواند نیاز خانواده ‌های دو نفره را برطرف کند اما خانواده ‌های سه نفره به محصولی با ظرفیت بین پنج تا هفت کیلوگرم نیاز دارند. برای خانواده ‌های پر جمعیت هم توصیه می‌شود ماشین لباسشویی‌هایی با ظرفیت بیشتر از هشت کیلوگرم انتخاب کنند. البته باید توجه داشته باشید اگر قصد دارید پتو یا قالیچه های بسیار کوچک را برای شستشو درون لباسشویی بیندازید باید ماشین لباسشویی هشت کیلو به بالا انتخاب کنید.

ابعاد مناسب ماشین لباسشویی

شما باید محل قرارگیری ماشین لباسشویی را قبل از خرید تعیین کنید و محصولی را انتخاب کنید که به راحتی در فضای مد نظرتان قرار گیرد. اغلب ماشین لباسشویی ‌های موجود در بازار 70 سانتیمتری هستند. برای قرارگیری در آشپزخانه به دلیل وجود لوله آب و لوله تخلیه نیز به حدودا 15 سانتیمتر فضا در قسمت پشتی آن‌ها نیاز است. اگر قصد خرید ماشین لباسشویی درب از بالا را دارید باید توجه کنید که کابینت یا پیشخوان مانع باز شدن درب آن نشود. در مورد انواع درب از جلو نیز جهت باز شدن درب خیلی مهم است. در صورتی که درب ماشین لباسشویی به صورت کامل باز نشود با مشکلات متعددی در زمان پر کردن و خالی کردن ماشین لباسشویی مواجه خواهید شد.

ویژگی‌ های کلیدی

هر چه ماشین لباسشویی انتخابی شما قابلیت‌ های بیشتری داشته باشد، قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود. بهتر است هنگام خرید ماشین لباسشویی، با توجه نیاز خودتان خرید کنید. در ادامه به ویژگی های زیر توجه کنید تا انتخاب مناسب تری داشته باشید.

ماشین لباسشویی تسمه ‌ای بهتر است یا بدون تسمه؟

اینکه در ساخت ماشین لباسشویی از تسمه استفاده شده یا خیر بسیار اهمیت دارد. در ماشین لباسشویی‌ های گران قیمت و البته با کیفیت از تسمه استفاده نمی‌شود و اصطلاحا به آن‌ها Direct Drive (گیر بکسی)گفته می‌شود. در این نوع لباسشویی به جای اینکه موتور با تسمه به مخزن وصل شود مستقیما به مخزن متصل شده و عمل چرخش بدون واسطه انجام می‌شود. از مزایای این ویژگی می توان به تولید سر و صدا و لرزش کمتر اشاره کرد. برخلاف محصولاتی که از موتور مستقیم استفاده می‌کنند، در نوع تسمه ‌ای پس از مدتی تسمه شل می‌شود و مقدار سر و صدای تولیدی افزایش خواهد یافت. همچنین تسمه باعث اصطکاک بیشتر خواهد شد و همین موضوع مصرف انرژی را افزایش می دهد.

نمایشگر دیجیتال ماشین لباسشویی

در مدل‌ های جدیدتر ماشین لباسشویی از نمایشگر دیجیتال استفاده شده و تنظیمات متعددی را شامل می‌شود. با استفاده از این نمایشگر می‌توانید نحوه فعالیت دستگاه و برنامه انتخابی را ببینید و اطلاعات موردنیاز را مشاهده کنید.

سرعت گردش خشک کن

هرچقدر سرعت گردش خشک کن در ماشین لباسشویی شما بیشتر باشد، قدرت آن نیز بیشتر است. البته این سرعت بسته به نیاز شما قابل تنظیم است. به عنوان مثال برای خشک کردن لباس ‌های نازک سرعت 300 تا 500 دور در دقیقه مناسب است اما لباس‌های ضخیم به سرعتی برابر با 1000 دور در دقیقه نیاز دارند. به همین خاطر بهتر است لباسشویی با بیشترین سرعت چرخش ممکن را انتخاب کنید. نکته‌ مهم دیگر که باید به آن توجه کنید این است که چند روز یک بار از این وسیله استفاده می‌کنید. به ندرت پیش می‌آید که لازم باشد هر روز از ماشین لباسشویی خودتان استفاده کنید اما برخی محصولات دارای گزینه‌ای تحت عنوان شستشوی سریع یا Quick Wash هستند که در شستشوی روزانه به شما کمک خواهد کرد.

امکان کنترل حرارت آب

در برخی از ماشین‌های لباسشویی از یک سیستم حرارتی استفاده شده است و می‌توانند دمای آب را کنترل کنند. این سیستم می‌تواند به متعادل سازی دمای آب کمک کند تا لباس ها با جنس های مختلف دچار آسیب نشوند.

وجود بخارشوی در لباسشویی

لباسشویی ‌هایی که این ویژگی را دارند می‌توانند البسه‌ شما را در معرض بخار قرار دهند. این کار باعث خواهد شد که هرگونه لکه و بوی احتمالی روی لباس شما از بین برود. با این وجود این قابلیت فقط در لباسشویی های پیشرفته و گران قیمت بازار وجود دارد. به همین خاطر باید بررسی کنید که آیا به این قابلیت نیاز دارید یا خیر!

خرید اینترنتی ماشین لباسشویی از سایت خوگر

در فروشگاه اینترنتی خوگر امکان سفارش انواع برند های داخلی و خارجی لباسشویی وجود دارد. شما بسته به نوع نیاز، برند مورد علاقه و بودجه خود می توانید ماشین لباسشویی مورد نظرتان را انتخاب کنید. سایت خوگر با فراهم کردن امکان ارسال به سراسر کشور و همچنین خرید به صورت اقساطی، شرایطی ایده آل را برای شما به وجود آورده است.
کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت خوگر می باشد .