آزمایشگاه جعبه‌ ای
ادامه مطلب
معماری معاصر

آزمایشگاه جعبه‌ ای

امروزه با توجه به افزایش آلودگی های ناشی از سوخت های فسیلی استفاده از انرژی های تجدیدپذیر مورد توجه همگان قرار گرفته است. تلاش در جهت کاهش اتلاف انرژی و الودگی محیط زیست در معماری مبحثی به نام معماری پایدار به وجود آورده که ساختمان های کربن صفر یکی از مصادیق آن با رویکرد مصرف انرژی صفر و آلاینده های کربن صفر است.

ادامه مطلب

رنگ در معماری
ادامه مطلب
سایر

رنگ زرد و خاکستری پنتون و معماری

در ۹ دسامبر سال ۲۰۲۰ پنتون رنگ های سال ۲۰۲۱ را اعلام کرد. رنگ طوسی با شماره PANTONE 17-5104 و رنگ زرد با شماره PANTONE 13-0647 رنگ های انتخابی پنتون بودند. پنتون این دو رنگ را برای بار دوم در ۲۲ سال گذشته انتخاب کرده است.

ادامه مطلب

نورپردازی در معماری سنتی
ادامه مطلب
معماری و دکوراسیون خانه

نورپردازی در معماری سنتی ایرانی و جایگاه آن

پنجره های بزرگ و پرده های ضخیم و اغلب تیره رنگ از تناقض هایی است که حتی کودکان هم با آن سر عناد دارند. در میان آرزوهای ریز و درشت ما رویای داشتن خانه ای با پنجره های بزرگ و رو به یک منظره جا خوش کرده است.

ادامه مطلب

کاخ ثابت پاسال
ادامه مطلب
بناهای تاریخی و نماد

کاخ ثابت پاسال

کاخ ثابت پاسال که با عنوان “کاخ ورسای ایران یا قصر سنگی “هم شناخته می‌شود در آغاز متعلق به حبیب‌الله ثابت (معروف به ثابت پاسال) سرمایه‌دار نامور ایرانی در پیش از انقلاب بوده است.

ادامه مطلب

ساده اما کاربردی!
ادامه مطلب
طراحی صنعتی

ساده اما کاربردی!

“Leaning Loop” وسیله‌ای است که “Jason van der Berg” آن را در سال ۲۰۱۴ و با کمک موسسه “Urbanworm Design” طراحی کرده است. این محصول یک وسیله چند منظوره عمودی برای سازمان‌دهی وسایل است که از چوب خالص ساخته‌شده‌است.

ادامه مطلب

معرفی یک طرح جدید برای مبلمان
ادامه مطلب
طراحی صنعتی

معرفی یک طرح جدید برای مبلمان توسط خانم “زاها حدید”

خانم زاها حدید آرشیتکت متولد عراق است که مرز های معماری شهری را درنوردیده است ، وی که متولد ۱۹۵۰ است کارهای تجربی خود را در فضائی جدید و با فاصله بسیار با مفاهیم معماری معاصر ایجاد نموده است ، او همواره به دنبال ایجاد یک فضای تخیلی و رویائی است که همه زمینه های معماری را در بر می گیرد .او حیطه وسیعی از موضوعات از معماری شهری و ساختمانی تا محصولات و مبلمان داخلی را دنبال نموده است .

ادامه مطلب

غرفه کشور برزیل در اکسپو 2015 میلان
ادامه مطلب
نمایشگاه و غرفه سازی

غرفه کشور برزیل در اکسپو ۲۰۱۵ میلان

اکسپو(Expo) نمایشگاهی جهانی است که هدف آن آموزش عمومی، به اشتراک‌گذاشتن نوآوری‌ها، قدردانی از پیش‌رفت‌ها و ترویج همکاری است. این نمایشگاه هرچندسال یکبار برگزار می‌شود و یک کشور میزبانی آن‌را به عهده دارد و کشور‌ها و سازمان‌های دیگر را به شرکت در این رویداد دعوت می‌کند.

ادامه مطلب

خانه‌ای با طراحی مواج
ادامه مطلب
معماری معاصر

خانه‌ای با طراحی مواج در شهر تهران

طی چند سال اخیر شاهد پیشرفت چشمگیری در معماری و طراحی ساختمان‌ها در ایران بوده‌ایم، به‌گونه‌ای که ورود نسل جدیدی از طراحان جوان ایرانی با ایده‌هایی خلاقانه به این عرصه، به وضوح مشخص است. طراحی‌های این معماران گاه به حدی جالب توجه است که توجه مجلات و وب‌سایت‌ها معتبر خارجی را نیز به خود جلب می‌کنند. این موضوع سبب شد تا در این مطلب به سراغ یک ساختمان متفاوت و زیبا در جنوب غربی شهر تهران برویم. این ساختمان مسکونی توسط استودیو معماری کات (CAAT) طراحی شده است.

ادامه مطلب

کنسرت نمایش سی
ادامه مطلب
رویدادها

کنسرت نمایش سی : تلفیقی از موسیقی ، معماری و نمایش

کنسرت نمایش سی یک درام موسیقیایی به کارگردانی علی اصغر دشتی بر، با بازی بهرام رادان، مهدی پاکدل، صابر ابر، سحر دولت شاهی کاری از همایون شجریان و سهراب پورناظری است که در محوطه ی باز مجموعه تاریخی سعدآباد اجرا شد و با استقبال عمومی فراوانی نیز مواجه شد. نویسنده ی این نمایشنامه نغمه ثمینی است که بخش های مختلف متن را با اقتباس از شاهنامه نوشته است. در واقع این کنسرت نمایشنامه ادای دین هنرمندان به حکیم ابوالقاسم فردوسی و بازسازی هویت ملی است که در آن معماری، تئاتر و موسیقی به یکدیگر گره خورده اند. 

ادامه مطلب

مسابقه بزرگ fusics
ادامه مطلب
رویدادها

مسابقه بزرگ fusics

شرکت SCHOTT CERAN® یک شرکت آلمانی پیشرو در بازار جهانی درزمینه‌ی تولید پانل‌های آشپزخانه‌ی سرامیکی است. در این شرکت اختراع و استفاده از روش‌های جدید هرگز متوقف نمی‌شود. این کمپانی معتقد است که هنوز ایده‌های ناشناخته‌ی بسیاری وجود دارد که می‌تواند فضای آشپزخانه را دگرگون کند. کنجکاوی در کشف ایده‌های نو سبب شده که این شرکت به سمت طرح‌ریزی و برگزاری یک رقابت ویژه هدایت شود. 

ادامه مطلب