فرش ایرانی در دکوراسیون
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

فرش ایرانی در دکوراسیون طراحان داخلی معروف

یک فرش زیبای شرقی هیچ گاه طراحی زیبا و منحصربه فرد خود را از دست نمی دهد. فرش در شرق به خصوص در ایران...

ادامه مطلب

دکوراسیون به شیوه سلبریتی ها
ادامه مطلب
معماری و دکوراسیون خانه

دکوراسیون به شیوه سلبریتی ها

بسیاری از ستاره های سینما و موسیقی پس از کسب شهرت وارد حوزه های دیگری از هنر و یا فعالیت های تجاری و اقتصادی می شوند. در کشور خودمان کم نداریم بازیگران و خوانندگانی که کافه و رستوران زده اند و یا به نقاشی و عکاسی روی آورده اند. اما شاید برایتان جالب باشد که بدانید دکوراسیون یکی از حوزه های پرطرفدار و احتمالا پولساز برای هنرمندان امریکایی است. از برد پیت و ریس ویترسپون تا اریک چرچ و لنی کراویتیز دستی در طراحی مبلمان و دکوراسیون و یا تولید این محصولات برده اند. با این آثار که نشانگر شیوه و سلیقه سلبریتی ها در دکوراسیون است اینجا بیشتر آشنا شوید.

ادامه مطلب

خانه، محلی برای آرامش
ادامه مطلب
سبک زندگی

خانه، محلی برای آرامش

بسیاری از ما بیشتر روزمان را بیرون از خانه می‌گذرانیم. از دانشگاه و مدرسه گرفته تا کار و سفر. زندگی پرمشغله انسان مدرن بیشتر از هر وقت دیگری، او را از «خانه» دور کرده و به همان نسبت این مکان به محلی برای آرامش و پشت سر گذاشتن فشارهای بی‌شمار روزانه تبدیل شده است. این «خانه» هر کجا که باشد، چه آپارتمانی کوچک در ته بن‌بستی که ساختمان‌هایش به هم چسبیده‌اند و چه یک خانه حیاط‌دار قدیمی، شبیه دوره مادربزرگ‌ها و چه پنت‌هاوسی که پنجره‌هایش هم‌سطح با هلیکوپترها باز می‌شوند، آخرین پناهگاه روزانه ماست. آخرین جایی که –حداقل بیشتر ما- چشم‌هایمان را در آن می‌بندیم و اتاق‌ها و وسایلش آخرین چیزهایی هستند که در روز می‌بینیم. با چند دستورالعمل ساده و روزمره می‌توانیم خانه را طوری بچینیم که در انتهای روزکاری مشتاق برگشتن به آن باشیم.

ادامه مطلب

دکوراسیون خانه
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

دکوراسیون خانه

دکوراسیون خانه متفاوت با سایر دکوراسیون‌هاست. چرا که خیلی‌ها به هر مکان آرامش‌بخشی نام «خانه» را می‌دهند و حتی به کسانی که به آن‌ها حس خوبی می‌دهند می‌گویند که شبیه خانه هستند. چون این مکان در ذهن همه ما، با آرامش و امنیت همراه است. خانه جایی است که بعد از سفر، بعد از یک روز کاری طولانی و یا هنگام خستگی از مشکلات مختلف، به آن پناه می‌آوریم پس اهمیت بسیار زیادی دارد که این پناهگاه چه ظاهری داشته باشد. دکوراسیون خانه یکی از مهم‌ترین حوزه‌های دکوراسیون است که به زندگی شخصی تک تک ما مربوط می‌شود. اگر خانه‌ای که ساکن آن هستیم را دوست نداشته باشیم، روزهای خوبی را در آن نخواهیم گذراند. بسته به نیاز شخصی هرکدام از ساکنین و علایق و سلیقه‌هایشان، فضایی که باید داشته باشند متفاوت خواهد بود.

ادامه مطلب

دکوراسیون منزل
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

دکوراسیون منزل

دکوراسیون منزل در درجه اول، یک آفرینش هنری محسوب می‌شود. یک خانه جدید همچون یک بوم نقاشی سفید است و ما شانس این راداریم که با یک دکوراسیون خلاقانه و هدف‌دار، از آن یک خانه تحسین‌برانگیز بسازیم. اگر از دکوراسیون منزل خود خسته شده‌اید و یا به خانه جدیدی نقل‌مکان می‌کنید، دکوراسیون آن اولین موضوعی است که ذهن شمارا درگیر می‌کند. ممکن است بعضی افراد نخواهند دکوراسیون منزل خود را سالانه تغییر دهند ولی باید این نکته را مدنظر داشته باشند که تغییر دکوراسیون منزل، خیلی بیشتر از آنکه فکرش را بکنند باعث تغییر حس و حال و فضای منزل آن‌ها خواهد شد. تا حدی که حسی مشابه رفتن به یک خانه جدید را تجربه خواهند کرد. این تغییر دکوراسیون می‌تواند در مقیاس بزرگ یعنی تغییر همه چیز ازجمله مبلمان و کاغذدیواری و رنگ دیوارها و یا در مقیاس کوچک‌تر مثلاً تغییر بعضی از اسباب و وسایل منزل باشد. ما با این کار به‌نوعی به زندگی خود در این دنیای پر هرج‌ومرج،‌ نظم و ترتیب می‌دهیم. تغییر دکوراسیون منزل، تلاشی کوچک است برای مهار این بخش کوچکی از دنیا که کنترل آن به‌دست ماست.

ادامه مطلب

اشتباهات دکوراسیون خانه
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

آیا شما هم در دکوراسیون خانه ی خود مرتکب این اشتباهات شده اید؟

حتما برایتان پیش آمده که در یک مهمانی، دکوراسیون خانه‌ی میزبان نظر شما را به خود جلب کند. توازن و تعادل در میان رنگ‌ها و ترتیب به خصوص چیده شدن وسایل و جای قرارگیری آن‌ها و حتی ایجاد یک تناسب زیبا میان اشیاء کوچک و بزرگ خانه در ذهن نقش می بندد و کوچکترین خطایی در آن می‌تواند به شکل آزاردهنده‌ای خودنمایی کند. مثلا کج بودن قاب عکسی که روی دیوار نصب شده یا حجم بیش از حد وسایل تزئینی که اغلب بی‌جهت فضاهای مختلف خانه را پر کرده‌اند هرکدام در نازیبا نشان دادن خانه نقش زیادی دارند.

ادامه مطلب

ایده برای تزئین گوشه‌ها و فضاهای خالی خانه
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

۱۰ ایده برای تزئین گوشه‌ها و فضاهای خالی خانه

گوشه‌های خالی خانه از جمله فضاهایی هستند که معمولاً در طراحی دکوراسیون نادیده گرفته می‌شوند و کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرند. اما این فضاها بخش مهمی از  دکوراسیون داخلی هستند که با کمی خلاقیت می‌توانند به مکانی برای مطالعه، استراحت و یا فضایی برای قرار دادن اشیای زینتی نظیر گلدان‌ها  تبدیل شوند. در این مطلب ۱۰ ایده جالب و خلاقانه برای تزئین گوشه‌ها و فضاهای خالی خانه ارائه می‌کنیم تا با الهام از آنها خانه خود را زیباتر و به یک مکانی چشمگیر تبدیل کنید.

ادامه مطلب

چیدمان مبلمان اتاق نشیمن
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

۷ نکته در چیدمان مبلمان اتاق نشیمن

چیدمان مبلمان در اتاق نشیمن خانه، تأثیر مستقیمی بر فضای اتاق دارد. در چگونگی قرار دادن مبلمان در این اتاق، نکات مختلفی دخیل هستند که حین دکوراسیون می‌بایست حتماً به آنها توجه شود.

ناگفته نماند که مدل و سایز مبلمان و همچنین بزرگی و کوچکی فضای اتاق نشیمن در چینش مبلمان نیز بسیار مؤثر است. علاوه بر این باید دقت داشته باشید که نحوه چیدن مبلمان متناسب با دکوراسیون کل اتاق و وسایلی باشد که در اطراف مبلمان قرارگرفته‌اند، تا بتوانند به‌عنوان مکمل یکدیگر عمل کنند.

 در این مقاله به ۷ نکته اساسی برای چیدن مبلمان و فضای اتاق، خواه از بعد راحتی آسایش و خواه از جنبه معاشرتی چون گپ زدن با دوستان و اعضای خانواده، اشاره خواهیم کرد. دانستن و اعمال این نکات، تغییرات محسوسی را در خانه ایجاد می‌کند.
 

ادامه مطلب

دکوراسیون خانه حرفه‌ای‌
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

ترکیب طرح و نقش در دکوراسیون خانه به روایت حرفه‌ای‌ها

ترکیب طرح و نقش در طراحی دکوراسیون داخلی اهمیت زیادی دارد و به شما کمک می کند تا سبک مخصوص خودتان را داشته باشید. شما می توانید از الگوهای مختلفی از طرح و نقش در دکوراسیون خانه استفاده کنید و جلوه ی خانه را بیشتر کنید.

برای داشتن این ترکیبات به شکل حرفه‌ای‌ها، باید اصولی را رعایت کنید که در اینجا به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

ادامه مطلب

طراحان دکوراسیون منزل چه سوال‌هایی می‌پرسند؟
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

آیا می‌دانید طراحان برای دکوراسیون منزلتان چه سوال‌هایی می‌پرسند؟

اگر برای طراحی منزلتان از یک طراح داخلی دعوت کرده‌اید تا شما را راهنمایی کند و یا دکوراسیون منزلتان را تغییر  دهد و طراحی نماید، بهتر است بدانید تصمیم درستی گرفته‌اید. این شیوه برای رسیدن به یک ترکیب خوب، بسیار فوق‌العاده است. اما مسئله‌ای که مطرح است و بسیاری از افراد را دچار مشکل خواهد کرد، این است که طراح، کار را باب میل آن‌ها انجام نداده است و یا دچار مشکلات دیگری از قبیل هزینه‌های زیاد و فراهم نکردن امکانات لازم توسط طراح و … شده‌اند.

ادامه مطلب