ویلای گل خورشید
ادامه مطلب
معماری و دکوراسیون خانه

ویلای گل خورشید

این ویلا در یک شیب با منظره دریای مدیترانه قرار دارد ، از ده مکعب تشکیل شده است که هر یک به سمتی منظره دارند.
استودیو آرشیتکتی کاداوال و سولا مورالس که مرکز آن در اسپانیا می باشد ، این ساختمان دو طبقه را به صورت ویلائی برای استقرار یک ذوج در یک دهکده ماهیگیری در شمال شرقی اسپانیا طراحی نموده است .
این زوج جوان ، خواستار ویلائی بودند که تماما متمرکز بر منظره باشد . اما هرگز گمان نمی کردند که این ایده آنها به این شدت و قوت در این شبه جزیره به اجرا در آید .

ادامه مطلب

ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

دکوراسیون آرامش بخش و کاربردی خانه

در این روزهای شلوغ و پر استرس همه ما به دنبال یک زندگی آرام و بدون استرس هستیم تا ساعاتی که در خانه خود و در کنار خانواده هستیم به آرامش برسیم. صد در صد دکوراسیون و طراحی خانه نقش بسیار زیادی برای رسیدن به آرامش دارد. معماران و طراحان به دنبال اثبات این علم هستند که دکوراسیون و چیدمان ساختمان ها در سلامت روان ما تأثیر دارند. در علم پزشکی و علوم اعصاب، مطالعاتی انجام شده است که بر طبق آن فضاهایی باید طراحی شود که حال افرادی را که در آن فضاها زندگی می کنند خوب کند و موجب آرامش آنها شود. امروزه از اصطلاح (Neuroarchitecture)، برای توصیف نحوه رفتار مغز و بدن در ساختمان ها استفاده می شود؛ حواس، ادراک، افکار، احساسات و اعمال مغز ما به هوای تنفسی، کیفیت نور، شدت صدا و رنگ، بافت و ابعاد همه مکان ها واکنش نشان می دهد می دهد. در این مطلب ما نگاهی دقیق تر به برخی از این مطالعات انداخته ایم تا ببینیم چگونه علم می تواند در طراحی خانه ای کمک کند که برای سلامت جسمی و ذهنی شما مناسب باشد، در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

ادامه مطلب

طراحی داخلی خانه های هشت معمار معروف
ادامه مطلب
بزرگان معماری

طراحی داخلی خانه های هشت معمار معروف

کلیشه ای درمورد معماران وجود دارد که محیط کار نامرتبی دارند؛ جایی که همه چیز آنجا درهم و برهم است. خیلی ها هم می گویند اصلا از سرشلوغی و به هم ریختگی است که خلاقیت شکوفا می شود! اما دیدن فضای داخلی خانه و دفتر کار معماران این شایعه را نقض می کند. در واقعیت معماران افرادی منظم و تا حدی مقرراتی هستند. اگر به خانه و دفتر کار آن ها سر بزنید می بینید کتاب ها درست و مرتب کنار هم چیده شده اند. مجسمه ها و اشیای تزئینی سر جای مناسب شان قرار دارند و روی میزها حسابی گردگیری شده و اثری از بی نظمی در آن نیست. تفاوت خانه معماران با دیگران خلاقیتی است که برای طراحی خانه خودشان به خرج داده‌ اند و خاص و بی نظیر بودن معماری و دکوراسیون خانه هایشان به مناسبت امروز یعنی اولین دوشنبه ماه اکتبر که روز معمار است، سفری به خانه و محل کار هشت معمار معروف جهانی خواهیم داشت.

ادامه مطلب

چطور رنگ زرد را وارد خانه‌هایمان کنیم؟
ادامه مطلب
سبک زندگی

چطور رنگ زرد را وارد خانه‌هایمان کنیم؟

وقتی پای طراحی دکوراسیون داخلی خانه پیش می‌آید، رنگ زرد کمی مشکل‌ساز است و به همین دلیل بسیاری عطایش را به لقایش می‌بخشند. زرد مانند آبی همه‌جا محبوب نیست، شیکی خاکستری، هیجان‌انگیزی قرمز و آوانگاردی سفید و سیاه را ندارد. اما این رنگ انرژی‌بخش و شاد لایق نادیده گرفته شدن نیست. طراحان دکوراسیون داخلی معتقدند این رنگ، از زرد کره‌ای تا زرد پررنگ خردلی، حتی طلایی رمز موفقیت بسیاری از طراحان است و کم‌کم جای خود را در خانه‌ها پیدا خواهد کرد. اما اگر برای وارد ساختن این رنگ به خانه‌تان مردد هستید شاید بهتر باشد متن زیر را بخوانید.

ادامه مطلب

خانه ای متفاوت در مونترال کانادا
ادامه مطلب
معماری و دکوراسیون خانه

خانه ای متفاوت در مونترال کانادا

شرکت Naturehumaine بازسازی خانه ای در مونترال کانادا را با اختصاص فضایی به ارتفاع ۲ طبقه برای تمرین ژیمناستیک با حلقه های آویزان از سقف کامل کرده است.

ادامه مطلب

سه روند طراحی داخلی خانه
ادامه مطلب
معماری و دکوراسیون خانه

سه روند طراحی داخلی خانه برای سال ۲۰۱۶

عناصر به کار برده شده در چیدمان داخلی ۲۰۱۶ شامل هرچیزی _از رنگ های دراماتیکِ رو تختی ها گرفته تا طرح های ساده و مدرن با چیدمان آشفته _ می شود. درزیر به سه نکته از اصلی ترین عناصر طراحی های داخلی سال ۲۰۱۶ نگاهی می اندازیم:

ادامه مطلب

طراحی دکوراسیون داخلی خانه
ادامه مطلب
معماری و دکوراسیون خانه

دکوراسیون داخلی منزل

این خانه احاطه شده با درختان سرو طبیعی، سقفی از جنس گالوانیزه دارد که یاد آور خانه های ییلاقی است. مجموعه ای از پنجره های بزرگ...

ادامه مطلب

دکوراسیون خونه
ادامه مطلب
معماری و دکوراسیون خانه

دکوراسیون خونه

طراحی این خانه مسکونی به گونه ای انجام شده است که علاوه بر فضای داخل از فضای باز هم استفاده شود.این ساختمان توسط Renato D’Ettorre Architects در استرالیا طراحی شده است.این ساختمان ۱۰۰ متر مربع است که شامل یک بخش نشیمن، آشپزخانه، یک اتاق خواب و سرویس بهداشتی می باشد.

ادامه مطلب

12