دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

ساختارشکنی در دکوراسیون داخلی منازل

در سال های اخیر طراحان جدیدی وارد عرصه دکوراسیون داخلی شده اند که ایده ها و روش های متفاوتی را عرضه می کنند. یکی...

ادامه مطلب

گرایش جدید در دکوراسیون داخلی اداری
ادامه مطلب
فضای اداری

گرایش جدید در دکوراسیون داخلی اداری : طراحی و ایجاد مکانهای نیمه خصوصی

اخیرا در طراحی محیط های کاری فضا های جدیدی تعریف می شود که ضمن آنکه حریم محدودی دارند ، کاملا هم بسته نیستند . وجود اینگونه محل ها در سازمانها ، امکان برقراری ارتباط صمیمانه تر میان کارکنان و همچنین برگزاری جلسات نیمه خصوصی با مشتریان را فراهم می سازد .
از جهت دیگر برای ایجاد اینگونه محل ها می توان از فضا های مرده ای استفاده نمود که مورد استفاده دیگری برای آنها متصور نیستیم ، مثل لبه ها و کناره ها

ادامه مطلب

5 نکته مهم در طراحی فضای کار
ادامه مطلب
فضای اداری

۵ نکته مهم در طراحی فضای کار

امروزه شرکت‌ها و محیط‌های کار مکان‌های بسیار مهمی هستند که اکثر ما هرروزه مقدار زیادی از وقت خود را در آن می‌گذرانیم. بنابراین چگونگی طراحی داخلی آن‌ها اهمیت بسیاری دارد و در روحیه کارکنان و در بازدهی و بهتر کار‌کردن آن‌ها نیز می‌تواد تاثیر زیادی داشته‌باشد. در این مقاله به پنج نکته کوچک اما تاثیرگذار در طراحی محیط کار می‌پردازیم.

ادامه مطلب

طراحی بشردوستانه
ادامه مطلب
دکوراسیون درخدمت نیکوکاری

طراحی بشردوستانه

برای تعداد در حال رشدی از طراحان مسائل و بحران‌های اجتماعی فراتر از تیتر روزنامه‌ها است. نگرانی و معضل‌هایی از بیکاری تا بیماری‌هایی مانند ایدز باعث شده‌اند تا طراحان دست‌به کار شوند و موج جدیدی از طراحی بشردوستانه به وجود بیاید.
۱۵ سال پیش هیچکس فکر نمیکرد بتوان طراحی را به مشکلات اجتماعی ربط داد و درگذشته طراحی داخلی و معماری فقط مختص به افراد با توانایی مالی بالا و خانه‌های لوکس بود.
برای سهیم بودن در این موضوع کارهای متفاوتی انجام شده است و در بخش‌های متفاوت می‌توان اثرگذار بود که در زیر به چند نمونه از این کارها اشاره می‌شود.

ادامه مطلب

دکوراسیون کافی شاپ
ادامه مطلب
فضای رستوران و غذاخوری

دکوراسیون کافی شاپ

کافی شاپ مکانی نیست که ما صرفاً برای صرف غذا به آن پا بگذاریم، بلکه فضایی است که در آن خاطره‌های جدید می‌سازیم. افراد از کافی شاپ استفاده‌های گوناگونی می‌کنند، برخی آنجا را برای یک ملاقات دوستانه انتخاب می‌کنند و برخی دیگر قرارهای کاری را در این محیط می‌گذارند. حتی پای جشن تولدها که پیشتر مراسمی شخصی و خانوادگی بود نیز به فضای کافی شاپ‌ها باز شده است. با این وصف، دکوراسیون کافی شاپ به‌اندازه تنوع سفارش‌ها، کیفیت آنها و سرعت عمل کارکنان اهمیت پیدا می‌کند. در واقع آنچه بیش از هر چیزی توجه شما را برای نخستین بار به یک کافی شاپ جلب می‌کند چیزی نیست جز دکوراسیون آن. حال سوال اینجاست چطور دکوراسیون یک فضا به ما احساسی خوشایند منتقل می‌کند و دیگری نه. در این مطلب به اصول طراحی دکوراسیون کافی شاپ خواهیم پرداخت. اصولی که دانستن آن نه فقط برای کافه‌داران که برای علاقه‌مندان به کافی شاپ ها نیز جالب خواهد بود. 

ادامه مطلب

اصول دکوراسیون بهتر خانه
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

دانستن این اصول برای دکوراسیون بهتر خانه به کارتان می‌آید (قسمت دوم)

طراحی دکوراسیون منزل مبحث پیچیده‌ای به نظر می‌رسد، با این حال بسیاری از ما علاقه داریم تا با یادگیری نکات آن، به طراحی بخشی از منزل خود بپردازیم.

این موضوع بیش از آنکه جنبه‌ای اقتصادی داشته باشد، نوعی سرگرمی جذاب محسوب می شود، چراکه در برخی اوقات می‌توان با اجرای اصولی ساده، آنچه در ذهن خود می‌پرورانیم که قادر به بازگو کردن آن نیستیم را به اجرا درآوریم. این موضوع سبب شد تا در دومین قسمت از این مبحث نکاتی پیرامون فضای منفی و شیوه‌های مختلف نورپردازی را به شما معرفی کنیم.

ادامه مطلب

طراحی نوردیک چیست
ادامه مطلب
معماری و دکوراسیون خانه

طراحی نوردیک چیست؟

برای آشنایی با طراحی نوردیک، در ابتدا باید با حوزه جغرافیایی که به این نام شناخته می شود آشنا شوید. nordic اشاره به بخشی جغرافیایی و فرهنگی در شمال اروپا و شمال آتلانتیک و کشورهای حوزه اسکاندیناوی دارد. 

این مجموعه کشورها شامل دانمارک، فنلاند، ایسلند، نروژ، سوئد و همچنین شامل جزایری از قبیل گرینلند و فارو هستند و مردم کشورهای شمال اروپا عموماً اسکاندیناوی یا فنلاندی و برخی اقلیت‌های بومی منطقه هستند.

ادامه مطلب

اصول دکوراسیون خانه
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

دانستن این اصول برای دکوراسیون بهتر خانه به کارتان می‌آید(قسمت اول)

تعداد اندکی از انسان‌ها با یک نگاه منحصر به فرد در طراحی و دکوراسیون متولد می‌شوند. بسیاری نیز با یادگیری مهارت‌های لازم، به خوبی از عهده طراحی و چیدمان فضاهای مختلف برمی‌آیند؛ هرچند این کار به زمان و تمرین زیادی نیاز دارد.

با این حال، اگر در طراحی دکوراسیون منازل هیچ سر رشته‌ای ندارید و به هر دلیل نمی‌توانید زمان کافی برای یادگیری اصول آن صرف کنید، مطالعه تکنیک‌هایی که در ادامه معرفی خواهیم کرد، به شما در چیدمان اصولی فضای منزل کمک خواهد کرد. این قواعد و جزئیات به اندازه‌ای راحت هستند که هر کسی می‌تواند آنها را به اجرا درآورد.

ادامه مطلب

دکوراسیون داخلی
ادامه مطلب
فضای آموزشی و کتابخانه

دکوراسیون داخلی

قفسه های پر از کتاب همواره از محبوبیت زیادی در دکوراسیون داخلی برخوردار بوده اند.توجه به طراحی دقیق و اصولی ، دکوراسیون کتابخانه به عنوان فضایی آرام و راحت جهت مطالعه از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

ادامه مطلب

مجموعه میز و صندلی چوبی نورانی
ادامه مطلب
هنر صنعت چوب

مجموعه میز و صندلی چوبی نورانی

طراح ایتالیایی، Giancarlo Zema، یک مجموعه شگفت انگیز از میز و صندلی که در طول شب روشن می شودرا ایجاد کرده است. این مجموعه جدید اتمسفری را در فضا ایجاد می کند که احساس می کنید افسانه است.

ادامه مطلب

12