28 نمونه دکوراسیون داخلی شگفت انگیز در خانه‌های زیر 92 متر مربع (بخش چهارم)
معماری و دکوراسیون خانه

۲۸ نمونه دکوراسیون داخلی شگفت انگیز در خانه‌های زیر ۹۲ متر مربع (بخش چهارم)

۳
(۲)
خانه‌ی اتگار کرت در لهستان
خانه‌ی اتگار کرت در لهستان

۲۳. خانه‌ی اتگار کرت

سایز خانه: ۱۴ متر مربع

موقعیت: لهستان

شاید برای شما غیرقابل‌باور باشد که در فضای کوچکی به عرض ۱ متر و ۲۰ سانتی‌متر، یک آشپزخانه، حمام، اتاق نشیمن و اتاق‌خواب که خود شامل چندطبقه می‌شوند، را جا داد. اما چنین چیزی چگونه امکان‌پذیر است؟ فقط با استفاده از وسایل ساده، کاربردی و کوچک.

خانه‌ی اتگار کرت

خانه‌ی اتگار کرت

این خانه کوچک مابین فضای استفاده‌نشده ساختمانی که ۱ متر و ۶۰ سانتی‌متر عرض و ۷۰ سانتی‌متر قطر دارد، ساخته‌شده است. این خانه به‌عنوان محل استراحت و کار نویسنده اسرائیلی، اتگار کرت استفاده می‌شود. طراحی این خانه اعجاب‌انگیز، توسط جاکوب شقسنی (Jakub Szczęsny) معمار لهستانی انجام‌شده است. هنگامی‌که این معمار در خیابان قدم می‌زد، فاصله میان یک ساختمان بازسازی شده‌ی پس از جنگ و آپارتمان مجاور آن، توجه او را به خود جلب می‌کند و الهام‌بخش ساخت خانه کرت می‌شود. این معمار حس می‌کرد که این دو ساختمان به چیزی نیاز دارند تا بینشان ارتباط برقرار کند. البته این فاصله باریک نشانگر مشکلات بسیار ساختمان‌سازی شهر ورشو درگذشته بود. ساخت چنین خانه‌ای در فاصله کوچک میان دو خانه‌ی دیگر به‌سختی موردقبول واقع شد. گفتنی است ساخت این پروژه در سال ۲۰۱۲ به اتمام رسید.

نمای داخلی خانه‌ی اتگار کرت

نمای داخلی خانه‌ی اتگار کرت

بازدیدکنندگان این خانه می‌توانند از طریق کوچه‌ای که در فاصله دوری از خیابان اصلی قرار دارد، به ساختمان دسترسی پیدا کنند. پله‌های فولادی که در جلوی خانه به پایین کشیده شده‌اند، ورودی را مشخص می‌کنند. در این خانه همه‌چیز در حد ابتدایی خود مانده است. ساختار خانه کرت درواقع یک قفسه فولادی شکل است که بر پایه‌هایی به شکل تونل ساخته‌شده است. پایه‌های تونلی و توخالی باعث می‌شوند که لوله‌های گرمایشی شهر که در این قسمت وجود دارند به زیر خانه منتقل‌شده و گرمایش آن را تأمین کند. فولاد استفاده‌شده در ساختمان توسط پنل‌هایی از جنس لایه میانی نانو فرم که در برابر آتش مقاوم است، عایق شده است.

اتاق خواب خانه ی اتگار کرت

اتاق خواب خانه ی اتگار کرت

برای جلوگیری از احساس خفگی دلتنگی در این فضای باریک از ورقه‌های پلی کربنات باضخامت ۲۰ میلی‌متر که نور را از خود عبور می‌دهند در یک طرف و در طرف دیگر نما، از دیواره‌های سفید استفاده‌شده است تا فضا را بزرگ‌تر نشان دهد، همچنین با بهره‌گیری از نور کافی سعی شده است تا حالت خفگی و دل‌زدگی فضای باریک و تنگ را از آن دور کند. دریچه‌ای که در طبقه همکف وجود دارد به پله‌های با شیب تند منتهی می‌شود که درواقع ورودی بخش اصلی خانه است. حمام خانه نیز مانند خود خانه سایزی کوچک در حد سرویس‌های بهداشتی هواپیماها دارد. داخل این حمام و توالت، یک سینک، یک کاسه توالت فرنگی و یک دوش قرارگرفته است. آشپزخانه نیز تنها اصلی‌ترین و پایه‌ترین وسایل ازجمله اجاق‌گاز، یخچال و مایکروویو را داراست. گفتنی است که دسترسی به آب و انرژی در آشپزخانه، از طریق یکی از ساختمان‌های بغلی امکان‌پذیر شده است.

حتما بخوانید:  دیزاین خانه
اتاق کار خانه‌ی اتگار کرت

اتاق کار خانه‌ی اتگار کرت

در ادامهآشپزخانهیک فضای کوچک برای استفاده به‌عنوان اتاق غذاخوری وجود دارد که دارای یک میز کوچک و فضای کافی به‌اندازه نشستن دو نفر است. یک نردبان بخش‌های خدماتی خانه را به اتاق‌خواب و کار مرتبط می‌کند. در این فضا تشکی به سایز ۹۰ سانتی‌متر و یک میز کار در برابر نمای شفاف پلی کربناتی برای استفاده از بیشترین نور قرارگرفته‌اند. این خانه تنها به‌اندازه رفت‌وآمد یک نفر فضا دارد. بااین‌حال خانه برای کسی که می‌خواهد دور از هیاهو به فکر کردن و نوشتن بپردازد و درعین‌حال به شهر و مردم نزدیک باشد، مناسب است.

خانه‌ی لیسفسکی در کالیفرنیا

خانه‌ی لیسفسکی در کالیفرنیا

۲۴. خانه‌ی لیسفسکی

سایز خانه: ۲۲ متر مربع

موقعیت: کالیفرنیا

الکس لیسفسکی و آنجالی کریستوفیاک در منطقه سباستوپول کالیفرنیا، در خانه‌ای کانکسی زندگی می‌کنند. از ویژگی این خانه که کانکسی دو طبقه است، وجود پنجره‌های فراوان است. ساخت دو طبقه در بالا و پایین پنجره‌ها، تقسیم فضاهای زندگی را آسان‌تر کرده است.

خانه‌ی لیسفسکی

خانه‌ی لیسفسکی

گوشه‌ی کوچکی از این کانکس به سینک و ابزارآشپزخانه اختصاص داده شده است. به‌وسیله چند پله نیز می‌توان به طبقه بالا که اتاق‌خوابمنسجمی است، رفت. قفسه‌های چوبی در سرتاسر این خانه موجب شده است که تمامی وسایل را بتوان به خوبی و به شکلی منسجم جاسازی کرد.

خانه‌ی نگوین در مونتراس

خانه‌ی نگوین در مونتراس

۲۵. خانه‌ی نگوین

اطلاعات خانه: ۴۲ متر مربع

موقعیت: مونتراس

این خانه که متعلق به کریس نگوین، گرافیست است، خانه‌ای کوچک، متفاوت و با طراحی شگفت‌انگیز است. زندگی در فضای کوچک سبب می‌شود که تمامی وسایل خانه متفکرانه خریداری شوند. نه به این دلیل که حجم کوچک خانه محدودیت ایجاد می‌کند، بلکه به این دلیل که تمامی وسایل به‌راحتی قابل‌مشاهده‌اند. این خانه با وسایل آنتیک دهه ۲۰ مانند رادیوهای قدیمی، لوسترهای حصیری و کمدهای کم ارتفاع پایه‌دار دکور شده است. همچنین فضای کوچکی برای جا دادن تختخواب و محل استراحت در نظر گرفته‌شده است که با پرده‌ی مخصوص پروژکتور، از اتاق نشیمن جدا می‌شود.

حتما بخوانید:  28 نمونه دکوراسیون داخلی شگفت انگیز خانه های زیر 92 متر مربع (بخش سوم)
خانه‌ی نگوین

خانه‌ی نگوین

نگوین که به‌نوعی، کلکسیونر وسایل دهه ۲۰ است، مبلمان و وسایلی آنتیک و تک را برای آپارتمان خود تهیه‌کرده است که سبب شده است طراحی آن با دیگر آپارتمان‌ها تفاوت فاحشی داشته باشد. استفاده از وسایل آنتیک در خانه‌ای که به‌سختی اندازه یک خانه است، کار ساده‌ای نیست. نگوین می‌گوید: “گاهی که تکه‌ای جدید برای خانه‌ام خریداری می‌کردم، با مشکل کمبود فضا مواجه می‌شدم، به همین دلیل ناخودآگاه مجبور بودم آن را جایگزین یکی از وسایل قبلی کنم. به همین دلیل طی چند سال حتی این وسایل تک و آنتیک هم بررسی شدند و تنها بهترین‌های آن‌ها که با تمام فضای خانه و وسایل آن هماهنگی کافی دارند، باقی ماندند.”

خانه‌ی تک

خانه‌ی تک

۲۶. خانه‌ی تک

سایز: ۱۲.۵ متر مربع همراه با فضایی ۵.۶ متر مربعی بالای آشپزخانه برای خواب.

موقعیت: واشینگتون

کریس و ملیسا تک، با ساختن خانه‌ای چوبی به سایز ۱۲.۵ مترمربع، یکی از کوچک‌ترین خانه‌های لیست ما را تشکیل می‌دهد. استفاده از یک کانکس با طراحی داخلی زیبا و چوبی برای زندگی، می‌تواند هیجان‌انگیز باشد. نیروی الکتریسیته این خانه از طریق یک پالت خورشیدی که جلوی خانه نصب‌شده است، تأمین می‌شود. سقف آن شیروانی و از چهار طرف دارای پنجره است. از نیمکت‌های مختلف چوبی به‌عنوان تختخواب و صندلی جلوی تلویزیون استفاده‌شده است که خود مکانی برای انبار کردن وسایل نیز هستند. آشپزخانه در انتهای کانتینر قرارگرفته است که فضای دراز و کوچکی را تشکیل می‌دهد و وسایل به دیوار وصل‌ شده اند. همچنین یک دیوار چوبی محیط آشپزخانه و حمام را جدا کرده است.

خانه‌ی دیوید

خانه‌ی دیوید

حتما بخوانید:  با تغییرات کوچک در دکوراسیون داخلی به استقبال پاییز برویم

۲۷. خانه‌ی دیوید

سایز: ۶.۵ متر مربع

موقعیت: سیاتل

هال دیوید در خانه‌ای ۶.۵ مترمربعی در شهر سیاتل زندگی می‌کند. حمام و دستشویی خانه‌ی دیوید به‌صورت ترکیبی در این محیط کوچک طراحی شده است و یک آینه بغل کامیون نیز در حمام وصل شده است. یکی از ویژگی‌های بارز این خانه (خانه مهمان)، تخت دیواری آن است که تنها هنگامخواباز آن استفاده می‌شود. در کف خانه یک وان تعبیه‌شده است که هنگام استفاده درپوش آن برداشته می‌شود.

خانه‌ی کلوز

خانه‌ی کلوز

۲۸. خانه‌ی کلوز

سایز خانه: ۴۲ متر مربع

موقعیت: ونکوور

طراح داخلی، مگان کلوز، استودیوی ۴۲ مترمربعی ساخت دهه ۵۰ را تبدیل به خانه‌ای صمیمی و شیک کرده است. با استفاده از رنگ‌های روشن و پارکت چوبی، محیطی بسیار دنج در این خانه ایجاد شده است. یک آباژور سفیدرنگ در کنار یک مبل چهار نفره ال و کوسن‌های رنگارنگ، جان‌ عجیبی به خانه می‌دهد.تخت‌خوابکوچکی به‌وسیله یک کمد لباس از فضای خانه جداشده است. برای زیباتر کردن اتاق نشیمن که تنها مکان پذیرایی این خانه است، مابین دیوارهای آشپزخانه باز آن، جایی طاقچه مانند درست‌شده است که اشیائی تزیینی روی آن، فضا را چشمگیرتر کرده است.

درنهایت، بامطالعه‌ی این سری از مقاله، دیدید که این متراژ خانه‌ها نیست که خانه را زیبا و دل‌نشین می‌کند، بلکه اینکه بدانیم چه چیز را کجا و چگونه در خانه‌ی خود قرار دهیم، بسیار مهم است.

تصاویری از خانه ی اتگار کرت
تصاویری از خانه ی اتگار کرت
تصاویری از خانه ی تک

تصاویری از خانه ی تک

تصاویری از خانه ی دیوید

تصاویری از خانه ی دیوید

تصاویری از خانه‌ی لیسفسکی

تصاویری از خانه‌ی لیسفسکی

تصاویری از خانه ی نگوین

تصاویری از خانه ی نگوین

تصاویری از خانه ی کلوز

تصاویری از خانه ی کلوز

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۳ / ۵. تعداد نظرات: ۲

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط

28 نمونه دکوراسیون داخلی شگفت انگیز در خانه های زیر 92 متر مربع (بخش دوم)
معماری و دکوراسیون خانه

۲۸ نمونه دکوراسیون داخلی شگفت انگیز در خانه های زیر ۹۲ متر مربع (بخش دوم)

۰
(۰)
خانه‌ی گاگنون در فلوریدا
خانه‌ی گاگنون در فلوریدا

۸. خانه‌ی گاگنون

اطلاعات خانه: ۶۹ مترمربع، ۲ اتاق‌خواب و ۱ حمام.

موقعیت: فلوریدا

خانه‌ی گاگون متعلق به کیتی گاگون، طراح و فروشنده مبلمان، و سگ‌های اوست. رنگ سفید دیوارها به‌علاوه مبلمان مناسب و استفاده از آینه بزرگ سبب بزرگ نشان دادن خانه و ایجاد فضایی گرم شده است. میز نهارخوری دو نفره در گوشه‌ی دنجی از خانه جا گرفته است که فضای بسیارکمی را اشغال می‌کند. اتاق‌ها با وسایل کم اما کاربردی و به‌صورت بسیار منظمی چیده شده‌اند. طاقچه‌های دیواری سبب شده که با قرار دادن اشیاء زیبا بر روی آن‌ها، هم محیطی شگفت‌انگیز به وجود آید و هم به‌دوراز آشفتگی، سبکی مینیمال پدید آید.

خانه‌ی گاگنون

خانه‌ی گاگنون

یکی از بخش‌های جالب این خانه، اتاقی است که کیتی برای نوه‌ی خود آماده کرده است. این اتاق با مبلی که به تخت تبدیل می‌شود، هم می‌تواند جایی برای خوابیدن باشد و هم‌جایی برای بازی کردن. از دیگر وسایل داخل این اتاق می‌توان به یک آشپزخانه اسباب‌بازی اشاره کرد که به بهترین شکل با فضای اتاق هماهنگ شده است.

خانه‌ی چان در سان فرانسیسکو

خانه‌ی چان در سان فرانسیسکو

۹. خانه‌ی چان

اطلاعات خانه: ۷۰ متر، ۲ اتاق خواب، ۱ حمام.

موقعیت: سان‌فرانسیسکو

خانه‌ی چان متعلق به بلاگر معروف، جین چان همراه همسرش جورج هو، طراح ویژوال و دو دختر کوچکشان است. جورج و جین با بهره‌گیری از خطوط صاف و مشخص بهترین استفاده را از خانه‌ی کوچک و دو خوابه‌شان کرده‌اند. استفاده از مبلمان سرمه‌ای رنگ که در تضاد با سفیدی دیوارها هستند، خانه را بی‌نهایت وسیع‌تر از آنچه هست، نشان می‌دهد. کمد سفیدرنگ عریضی بافاصله در زیر تلویزیون وصل شده به دیوار، قرارگرفته و با چیدن حرفه‌ای وسایل موردنیاز روی آن، به خانه نظم غیرقابل‌توصیفی بخشیده است. گلدان‌ها نیز به بهتر شدن فضای خانه کمک فراوانی کرده‌اند.

خانه‌ی چان

خانه‌ی چان

در اتاق‌خواب کودک یک تختخواب دو طبقه و یک قفسه بزرگ برای نگهداری کلیه اسباب‌بازی‌ها، به چشم می‌خورد که به نظم بخشیدن اتاق کمک شایانی کرده است. چان در طراحی خانه خود از تجربیاتش در حوزه مد لباس و طراحی داخلی بهره گرفته است تا فضایی ایجاد کند که هم راحت و صمیمی باشد و هم نشان از استایل شخصی او داشته باشد.

حتما بخوانید:  آشنایی با سبک آرت نوو در دکوراسیون داخلی منزل
خانه‌ی اسنادگرس در هاوایی

خانه‌ی اسنادگرس در هاوایی

۱۰. خانه‌ی اسنادگرس

سایز خانه: ۲۸ متر مربع

موقعیت: هاوایی

تامی اسنادگرس خانه‌ای ۲۸ مترمربعی در زمینی ۳ هکتاری در دل طبیعت هاوایی برای خودساخته است. این هنرمند و طراح خلاق با سگ خود در خانه‌ای با دیوارهای چوبی زندگی می‌کند. اتاق‌خواب کوچکی در بالای در ورودی قرار دارد که به کمک نردبان به آن وارد می‌شود. مبل سرهم عریضی در گوشه‌ای از اتاق اصلی قرارگرفته است و در کنار آن میز عسلی کوچکی وجود دارد. حمام روباز و دستشویی نیز در بیرون از خانه ساخته‌شده‌اند. هیچ کمد لباسی در این خانه وجود ندارد و لباس‌ها که بر روی چوب‌رختی قرار می‌گیرند، از زائده‌ای که تنه‌های چوبی سقف به وجود آورده اند، آویزان می‌شوند.

خانه‌ی اسنادگرس

خانه‌ی اسنادگرس

شاید جالب‌ترین بخش خانه تامی، آشپزخانه آن باشد. این آشپزخانه که فضایی نیمه‌باز دارد، جایی است که او تمام‌کارهای خود از قبیل طراحی، نقاشی، ارتباطات آنلاین و … خود را در آن انجام می‌دهد. این آشپزخانه چهارچوبی از جنس سدار است و سقفی موج‌دار دارد. شاخه‌های بامبوای که در دیواره‌ها استفاده‌شده‌اند، از فضای روستایی آشپزخانه در برابر طوفان‌ها محافظت می‌کنند. یک میز دست دوم از جنس بامبو نیز در این آشپزخانه وجود دارد که با دیوارها به خوبی هماهنگ شده است.

خانه‌ی نگوین در مونترال

خانه‌ی نگوین در مونترال

۱۱. خانه‌ی نگوین

اطلاعات خانه: ۸۴ مترمربع شامل دو اتاق‌خواب و یک حمام

موقعیت: مونترال

دانشجوی طراحی میشل نگوین و دیوید کلین که به‌عنوان مدیر تجاری مشغول به‌کار است، با بهره‌گیری از طراحی مدرن و استفاده هوشمند از مبلمان، کابینت، کمدها و نردبان بیشترین استفاده را از فضای کوچک خودکرده‌اند، به‌گونه‌ای که به‌طور غیرقابل‌باوری خانه‌ی ۸۴ مترمربعی خود را تبدیل به خانه‌ای با فضای بسیار باز کرده‌اند.

خانه‌ی نگوین

خانه‌ی نگوین

تضاد رنگ قرمز مبلمان، صندلی‌های ناهارخوری سفید و مشکی، با دیوار و کف روشن منزل، کنتراست جالبی را به وجود آورده است. یکی از ویژگی‌های بارز این خانه، وجود مبلمان چندمنظوره است که سبب بازتر شدن فضا شده است. البته قرار گرفتن یک اتاق در طبقه بالا و اتاق دیگری که به‌وسیله نردبان از خانه تفکیک می‌شود، یکی از دلایل مهم بزرگ‌تر شدن خانه است.

حتما بخوانید:  دیزاین خانه
خانه‌ی فون سورن در هلند

خانه‌ی فون سورن در هلند

۱۲. خانه‌ی فون سورن

اطلاعات خانه: ۵۵ مترمربع، ۱ اتاق‌خواب و یک حمام.

موقعیت: آمستردام، هلند.

در این خانه ماریوت ون د کوه و تیم فن سورن زندگی می‌کنند. پنجره‌هایی که از همه طرف به خانه نور می‌پاشند، باعث شده‌اند که این زوج بتوانند خانه‌ی خود را با ترکیب رنگ سفید و سیاه طراحی کنند و آن را از وسایلی که به‌صورت دست‌ساز ایجادشده‌اند، پر کنند. یک طراحی داخلی مملو از وسایل دست‌ساز که در سنخیت با دکور کل خانه هم نیست، حسی جدید و دوست‌داشتنی ایجاد می‌کند.

خانه‌ی فون سورن

خانه‌ی فون سورن

در این خانه از میز نهارخوری، که در یک طرف آن نیمکت و در طرف دیگر صندلی گذاشته‌شده است، برای مطالعه نیز استفاده می‌شود. میز تلویزیون و میز جلو مبلی چرخ‌دار که چوبی و هم‌جنس میز نهارخوری هستند، جلوه ایی بی‌همتا به خانه داده‌اند. دیوارهای خانه به رنگ سفید هستند و مبلمان به رنگ مشکی و خاکستری، میز و تابلوهای چوبی دست‌ساز در همه جای خانه به چشم می‌خورند و حس و حال طبیعت را به خانه آورده‌اند.

خانه‌ی کامرر

خانه‌ی کامرر

۱۳. خانه‌ی کامرر

اطلاعات خانه: ۲۸ مترمربع، ۱ اتاق‌خواب و ۱ حمام.

موقعیت: منهتن، نیویورک.

ویلا کامرر، تولیدکننده‌ی چندرسانه‌ای با استفاده بهینه از کل فضا، خانه‌ای زیبا با چیدمانی هوشمند برای خود ایجاد کرده است. مثلاً به‌کارگیری دیوار آجری خانه برای نصب قفسه کتاب، عکس، اشیاء دست‌ساز و حتی وسایل موردنیاز یکی از روش‌های استفاده‌ی بهینه‌ای است که کامرر در خانه خود از آن بهره برده است.

خانه‌ی کامرر در منهتن

خانه‌ی کامرر در منهتن

محل استراحت از محیط کار و اتاق نشیمن به‌وسیله یک پرده سفیدرنگ، کمد کوچک لباس و چند گلدان زیبا بر روی آن، جداشده است. اختصاص دادن محیطی کوچک به آشپزخانه و نصب وسایل آشپزی بر روی دیوارها و طاقچه‌ها، از خلاقیت‌هایی است که در این محیط کوچک برای هرچه آسوده‌تر زندگی کردن، به کار گرفته شده است.

حتما بخوانید:  نگاهی بر جنبش های-تک دیزاین و تاثیر آن بر طراحی مبلمان و دکوراسیون
خانه‌ی دانفورد در ونکوور

خانه‌ی دانفورد در ونکوور

۱۴. خانه‌ی دانفورد

اطلاعات خانه: ۸۰ مترمربع، ۱ اتاق‌خواب و ۱ حمام.

موقعیت: ونکوور

درو دانفورد و مارگوت رابینسون فلسفه‌ای مشترک در طراحی دکوراسیون خانه‌دارند. آن‌ها معتقدند که در دکوراسیون یک خانه تا جایی که امکان دارد باید همه‌چیز را ویرایش و ادیت کرد. اما این به چه معناست؟ به معنای حذف اضافات و استفاده از وسایلی که کاربردی هستند و باسلیقه فردی همخوانی دارند. دانفورد در خانه خود از وسایل، رنگ‌ها و هنری بهره برده است که نشانگر ذوق و سلیقه شخصی خود او است. او و رابینسون از مبلمان دست‌ساز و وسایل دست‌دوم زیبایی در خانه خود بهره برده‌اند. همچنین علاقه آن‌ها به موسیقی در طراحی خانه‌شان کاملاً مشهود است. برای مثال تابلوهایی که کاور آلبوم‌های محبوب آن‌هاست، به دیوار متصل شد است.

خانه‌ی دانفورد

خانه‌ی دانفورد

استفاده از رنگ نارنجی که در فرش کوچکی به‌کار گرفته‌شده است، در تضاد بارنگ روشن دیوار و مبلمان است که گرمای فراوانی را به خانه بخشیده است. این دو جوان (صاحب‌خانه) یک کمد ارتشی قدیمی آبی‌رنگ، را جایگزین کمد لباس خودکرده‌اند. کنار این کمد، صندلی نیمه مدرن مشکی قرار داده‌اند و دیوار بالای این صندلی را با تصاویر و نقاشی‌های قدیمی، پرکرده‌اند. این زوج سعی کرده‌اند خانه را با وسایل اضافی پر نکنند. مثلاً در اتاق‌خواب، یک تختخواب دو نفره قرارگرفته است که دیوار بالای آن فرورفتگی دارد و بر روی لبه‌های آن گلدان‌های کوچک گذاشته‌اند. برای جلوگیری از به‌هم‌ریختگی نیز، جالباسی غلتانی را پشت پارچه‌ای سفید پنهان کرده‌اند.

در روزهای آتی، به بررسی سایر خانه های زیر ۹۲ متر خواهیم پرداخت. با ما همراه شوید.

تصویر خانه‌ی اسنادگرس
تصویر خانه‌ی اسنادگرس
تصویر خانه‌ی نگوین

تصویر خانه‌ی نگوین

تصویر خانه ی کامرر

تصویر خانه ی کامرر

تصویر خانه ی دانفورد

تصویر خانه ی دانفورد

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط

28 نمونه دکوراسیون داخلی شگفت انگیز در خانه‌های زیر 92 متر مربع (بخش اول)
معماری و دکوراسیون خانه

۲۸ نمونه دکوراسیون داخلی شگفت انگیز در خانه‌های زیر ۹۲ متر مربع (بخش اول)

۰
(۰)
خانه‌ی کافمن در هلند
خانه‌ی کافمن در هلند

۱. خانه‌ی کافمن

اطلاعات خانه: ۷۵ مترمربع، دارای یک خواب و یک حمام

موقعیت: منطقه شونینگین در هلند

اولین خانه‌ای که باهم بررسی می‌کنیم خانه‌ای در هلند است که به آفکه کافمن و گربه‌اش تعلق دارد. این خانم که خود طراح صنعتی است، خانه‌ای کوچک با طراحی فوق‌العاده‌ای دارد. بهره‌گیری از طراحی داخلی رنگارنگ و سفید و استفاده از کفپوش و دیوارهای سفید و آبی به‌کل اشیاء خانه جان داده است. اتاق غذاخوری و اتاق نشیمن از طریق یک پله کم ارتفاع از هم جداشده‌اند. برای اینکه فضای اتاق‌ خسته‌کننده به نظر نرسد، بر روی دیوارهای آن، پرنده‌های کوچکی که در حال پروازند، طراحی‌شده‌اند که بسیار واقعی به نظر می‌رسند و جوی آرام به اتاق بخشیده‌اند.

خانه‌ی کافمن

خانه‌ی کافمن

این طراح صنعتی، خانه خود را از وسایل دست‌دومی که آن‌ها را تعمیر یا تغییر رنگ داده است، پرکرده است. او که عاشق گشت‌وگذار در بازارهای دست دو فروشی است، در این مکان‌ها وسایلی تک و ممتاز پیدا می‌کند و باسلیقه خود آن‌ها را با وسایل خانه هماهنگ می‌کند. برای مثال به‌عنوان میز جلو مبلی، از یک صندوق فلزی کهنه استفاده کرده که آن را به رنگ سفید درآورده است. همچنین میز و صندلی‌های غذاخوری که چوبی و قدیمی هستند را با رویه‌ای جدید و رنگی به‌روز کرده است. اما پایه‌ها را برای حفظ ترکیب کهنگی و تازگی و حس نوستالژیک آن‌ها، به همان شکل اولیه نگه‌داشته است.

خانه‌ی ویلیامز در آمریکا

خانه‌ی ویلیامز در آمریکا

۲. خانه‌ی ویلیامز

سایز خانه: ۸ متر مربع

موقعیت: واشنگتون، آمریکا

صاحب این خانه دی ویلیامز است. خانه این خانم آشپزخانه‌ای دارد که یک اجاق تک شعله ای و سینکی کوچک در طرف چپ آن قرارگرفته است. کل نیازمندی‌های صاحب‌خانه اعم از چای درست کردن و مسواک زدن به‌وسیله این سینک و دو گالون آب، برطرف می‌شود. از تخته‌ای کوچکی به‌عنوان تختخواب استفاده‌شده است. در طرف مقابل سینک، توالت کوچکی نیز موجود است. اما حمام کردن صاحب‌خانه در منزل دوستان یا محل کار وی انجام می‌پذیرد.

حتما بخوانید:  عکس دکوراسیون داخلی منزل
خانه‌ی کارنی در ویومینگ

خانه‌ی کارنی در ویومینگ

۳. خانه‌ی کارنی

سایز: ۹۱ متر مربع

موقعیت: ویومینگ، آمریکا

الین و جان کارنی در ایالت ویومینگ خانه‌ی رؤیاهای خود را ساخته‌اند و در آن زندگی می‌کنند. این خانه دارای پنجره‌های سرتاسری در یک طرف دیوار است که منظره‌ای فوق‌العاده را نشان می‌دهند و سبب روشن شدن منزل می‌شوند. همچنین محیط آشپزخانه و سالن نشیمن بدون هیچ دیواری، ادغام‌شده‌اند. پشت دیوار آشپزخانه، اتاق‌خواب قرارگرفته است که یک‌طرف دیوار آن نیز پنجره است که فضا را بازتر نشان می‌دهد.

خانه‌ی معماران آلن و کیلکین

خانه‌ی معماران آلن و کیلکین

۴. خانه‌ی معماران آلن و کیلکین

سایز: ۳۲ مترمربع

موقعیت: منهتن

این خانه که برای یک بیوه‌ی بازنشسته ساخته‌شده است، دارای آشپزخانه‌ی کوچک بازی در کنار سالن نشیمن و کف پارکت است. کمد دیواری که قسمتی از آن به‌صورت قفسه‌های باز و قسمتی دیگر که کمد و کشو دارد، در سالن نشیمن قرارگرفته است و تلویزیون داخل آن جای گرفته است. روبروی آن مبل راحتی چند نفره‌ای قرار داده‌شده است و اتاق‌خواب کوچک از طریق کرکره‌های چوبی از سالن جداشده است که این کرکره‌ها می‌توانند بازشوند.

خانه‌ی میلر

خانه‌ی میلر

۵. خانه‌ی میلر

سایز: ۱۲.۵ مترمربع

موقعیت: اورگان

تاد میلر معمار خانه‌ی میلر بر آن شد که با طراحی و ساخت خانه‌ای بر اساس نیازهای مشتری ژاپنی خود، خانه‌ای بسازد که هم هزینه‌ی مناسبی داشته باشد و هم مطابق باسلیقه مشتری باشد. این خانه‌ی کوچک در داخل کانکسی طراحی‌شده که کاملاً چوبی است. در این خانه‌ی کوچک، از چوب‌های شکسته شده برای دکور و جایگاهی برای لوسترهای جلو دری استفاده‌شده است.

اتاق چای خوری خانه‌ی میلر

اتاق چای خوری خانه‌ی میلر

حتما بخوانید:  دکوراسیون بنفش کمرنگ؛ رومانتیک و رویایی

قسمت جالب‌توجه در این خانه، اتاقی است که از آن به‌عنوان چای‌خانه استفاده می‌شود که تماماً همانند چای‌خانه‌های ژاپنی طراحی‌شده است. برای دسترسی به قسمت فوقانی خانه که درواقع محل خواب مشتری است، از یک نردبان استفاده می‌شود. این نردبان قابلیت جابه‌جایی دارد. به این صورت لازم نیست که همیشه سر راه و وسط خانه باشد و می‌توان آن را در گوشه‌ای قرارداد و تنها هنگامی‌که صاحب‌خانه به آن نیاز دارد، سر جایش قرار گیرد.

خانه‌ی کالینز

خانه‌ی کالینز

۶. خانه‌ی کالینز

اطلاعات خانه: ۸۴ مترمربع، ۲ اتاق‌خواب و ۲ حمام.

موقعیت: کالیفرنیا

طراح داخلی کلارک کالینز، در کالیفرنیا خانه‌ای مجهز و زیبا برای خودساخته است. شومینه‌ی این خانه با قاب آجری، هماهنگی بسیاری با دیوارهای سفید اتاق نشیمن دارد که در کنار مبل سفیدرنگ و صندلی حصیری، فضایی صمیمی به وجود آورده است. خانه‌ی کالینز آشپزخانه‌ای دارد که در دو طرف آن کابینت‌های فراوانی برای منظم نگه‌داشتن محیط، نصب شده اند. یکی از اتاق‌ها در طبقه بالا و دیگری نیز در طبقه پایین قرارگرفته است. وجود کمد و بوفه دیواری از دیگر ویژگی‌های مهم این خانه‌اند که با دکوراسیونی ویژه در کنار کتاب‌ها، تداعی‌کننده حسی فوق‌العاده در فضا هستند.

خانه‌ی زوارت

خانه‌ی زوارت

۷. خانه‌ی زوارت

اطلاعات خانه: ۵۱ مترمربع، ۱ اتاق‌خواب و ۱ حمام.

موقعیت: آمستردام

کیس د زوارت، یک متخصص امور مالی و سرمایه‌گذاری، با کمک آنجا هسپ، طراح داخلی، خانه‌ی ۵۱ مترمربعی خود را تبدیل به خانه‌ای گرم و بسیار راحت با دکوراسیونی ویژه کرده است. برای مثال می‌توان ابتدا به دیوار مسی موجود در خانه اشاره کرد. این دیوار مسی‌رنگ که پشت میز ناهارخوری قرار دارد، حس ویژه‌ای به فضای کوچک خانه بخشیده است. رنگ مشکی میز و همچنین کتابخانه از اینکه محیط حالتی خسته‌کننده داشته باشد، جلوگیری می‌کند.

حتما بخوانید:  نگاهی بر جنبش های-تک دیزاین و تاثیر آن بر طراحی مبلمان و دکوراسیون
آشپزخانه ی خانه‌ی زوارت

آشپزخانه ی خانه‌ی زوارت

با اصرار طراح داخلی بر سفید کردن زمین چوبی و تیره خانه، پس از دو هفته زوارت دست به کار شد و خود تمام زمین خانه را به رنگ سفید در آورد. این کار موجب روشن و بزرگتر دیده شدن خانه شد. بر روی دیوارهای سفید خانه از کاشی های رنگ‌آمیزی شده استفاده کرده‌اند.
در آشپزخانه نیز طبقه‌های باز و قابل دسترسی برای نگه داشتن وسایل، نصب شده‌است. انتخاب کمدهای قدیمی جمع‌وجور در اتاق خواب بهترین روش برای اتاق‌های کوچک است که زوارت به زیرکی از این کمد‌ها در خانه‌ی خود بهره برده است.

اگر خانه‌هایی که تا اینجا معرفی کردیم نظرتان را جلب کرده‌اند با ما در بخش‌های بعدی این مقاله همراه باشید تا نمونه‌های بیشتری از این خانه‌های مینیمال را به شما معرفی کنیم.

تصویر خانه کافمن

تصویر خانه کافمن

تصویر خانه ویلیامز

تصویر خانه ویلیامز

تصاویر دیگر خانه کارنی

تصاویر دیگر خانه کارنی

تصاویر دیگر خانه ساخته شده به وسیله آلن و گیلکین

تصاویر دیگر خانه ساخته شده به وسیله آلن و گیلکین

سایر تصاویر خانه میلر

سایر تصاویر خانه میلر

سایر بخش های خانه کالینز

سایر بخش های خانه کالینز

سایر بخش های خانه زورات

سایر بخش های خانه زورات

برگرفته از www.houz.com

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط