کتابخانه‌های ساده‌ای که دوستشان خواهید داشت
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

کتابخانه‌های ساده‌ای که دوستشان خواهید داشت

۰
(۰)
کتابخانه‌ای دارای کاناپه
کتابخانه‌ای دارای کاناپه

۱-کتابخانه‌ای دارای کاناپه

برای خیلی از ما مهم‌ترین بخش لذت بردن از کتابخانه در دکوراسیون خانه، کتاب‌ها نیستند، بلکه صندلی و بخشی از خانه است که هنگامی که در دنیای کلمات سفر می‌کنیم آنجا نشسته‌ایم. هیچ جایی برای نشستن و کتاب خواندن هیجان‌انگیزتر از داخل کتابخانه نیست! ایده برداشتن چند قفسه و تبدیل کردن بخشی از آن به محلی برای مطالعه یک راه عالی برای صرفه‌جویی در فضاست؛ از همه مهم‌تر اینکه می‌توان با یک اشاره به به هر کتابی دسترسی پیدا کرد!

کتابخانه‌ای آبی و دکوراسیون قهوه‌ای

کتابخانه‌ای آبی و دکوراسیون قهوه‌ای

۲-کتابخانه‌ای آبی و دکوراسیون قهوه‌ای

همان‌طور که انتخاب رنگ برای هر فضایی مهم است، انتخاب رنگ برای کتابخانه هم به اندازه طراحی و ساخت آن نیز اهمیت دارد. معمولاً برای کتابخانه‌ها از رنگ‌های کرم، قهوه‌ای و مشکی استفاده می‌کنند اما همان‌طور که در تصویر مشاهده می‌کنید در ساخت این کتابخانه از رنگ آبی مایل به خاکستری استفاده شده که در کنار دکوراسیون قهوه‌ای، جذابیت خاصی به فضا داده است. استفاده از ترکیب رنگ‌های گرم و سرد در این اتاق مطالعه، باعث ایجاد تعادل در دکوراسیون داخلی این فضا شده است.

کتابخانه‌ای با تزیینات طلایی

کتابخانه‌ای با تزیینات طلایی

۳-کتابخانه‌ای با تزیینات طلایی

کتابخانه در دکوراسیون هر فضایی می‌تواند خیره‌کننده باشد و همچنین یک مکمل ایده‌آل برای دکوراسیون اتاق نشیمن خانه‌ای با معماری کلاسیک. این کتابخانه‌ دیواری توکار به دلیل اینکه بین دو ستون با آرایه‌های معماری طلایی و سبز قرار گرفته‌است به فضا ابهت خاصی داده و کتاب‌های داخل آن را بسیار ارزشمند و با اهمیت نشان می‌دهد. مبلمانی با جنس مخمل در کنار این کتابخانه نیز انتخابی هوشمندانه‌ است که لوکس بودن فضا را دوچندان کرده است.

حتما بخوانید:  نارنجی را با چه رنگ هایی به کار ببریم؟
کتابخانه‌ای به رنگ آبی

کتابخانه‌ای به رنگ آبی

۴-کتابخانه‌ای به بلندای خانه

از خصوصیات این کتابخانه سفارشی بودن ساخت آن بر اساس شکل اتاق است که طراح از همه فضای اتاق به درستی استفاده کرده و همچنین برای دسترسی به طبقات بالا نردبان را فراموش نکرده است. ایده کتابخانه‌ای با ارتفاع بسیار زیاد، شاید غیرمعمول باشد اما برای خانه‌هایی دو طبقه که معماری آن‌ها اجازه نصب چنین کتابخانه‌ای را می‌دهد به طور کل فضا را تغییر خواهد داد و چشم ببینده را تا سقف بالا خواهد برد.

کتابخانه‌ای مملو از رنگ

کتابخانه‌ای مملو از رنگ

۵-کتابخانه‌ای مملو از رنگ

وجود یک کتابخانه با انبوهی از کتاب‌های رنگارنگ می‌تواند زیبایی را به دکوراسیون تکراری خانه‌ها بیاورد؛ در این دکوراسیون طراح کتابخانه‌ را تا حد ممکن از چشم پنهان کرده است. این طبقات که تنها از یک سو به دیوار متصل شده‌اند با رنگ سفیدشان به شکل مناسبی در سفیدی دیوار محو شده‌اند. در عوض، این کتاب‌ها با جلدهای رنگارنگ هستند که خود را از پس زمینه جدا کرده و زیبایی‌شان را به رخ می‌کشند.

البته وجود عناصر دیگر نیز در چیدمان اتاق نقش مهمی دارند. همان‌طور که در تصویر مشاهده می‌کنید وجود یک میز قرمز و یک فرش رنگی در مرکز اتاق زیبایی فضا را بیشتر کرده است. همان‌طور که چیدمان و دکوراسیون دیگر اتاق‌های خانه مهم است به چیدمان دکوراسیون اتاق مطالعه هم باید توجه شود تا فضایی گرم و دوست‌داشتنی ایجاد شود.

کتابخانه‌ای سرتاسری

کتابخانه‌ای سرتاسری

۶-کتابخانه‌ای سرتاسری

یک کتابخانه سرتاسری کم عرض از کف تا سقف بر روی دیوار به خودی خود می‌تواند دکوراسیون فضا را متحول کند. اما چیزی که می‌تواند آن را جذاب کند هنجار شکنی است. کتابخانه‌های دیواری معمولا با ابعاد استاندارد به بخش‌های مجزا از هم تقسیم می‌شوند. اما چیدمان نامتوازن کتاب‌ها می‌تواند ظاهر ابعاد یکسان را به شکل چشم‌گیری تغییر دهد. در این تصویر کتاب‌ها عمودی، افقی و بدون توجه خاصی به ابعاد و اندازه و رنگ در کنار هم چیده‌شده‌اند به شکلی که چشم مخاطب را در سرتاسر کتابخانه به حرکت در می‌آورند و سبب می‌شوند گاهی توجه‌ش بیشتر جلب شود و چند ثانیه‌ای مکث کند، تا این ترکیب ناآشنا را کنار هم درک کند و از شگفتی‌آور بودنش لذت ببرد.

حتما بخوانید:  دکوراسیون صورتی را چگونه در خانه اجرا کنیم؟
کتابخانه‌ای زیبا با قفسه‌های دراماتیک

کتابخانه‌ای زیبا با قفسه‌های دراماتیک

۷-کتابخانه‌ای زیبا با قفسه‌های دراماتیک

یکی از دلایل اصلی که سبک کلاسیک همیشه مد است و هیچ وقت تکراری نمی‌شود این است که این سبک می‌توانند با هر سبکی در دکوراسیون خانه هماهنگ شود. کتابخانه‌ای با استفاده از کلاسیک‌ترین رنگ‌ها، سیاه‌وسفید با ظاهری ساده و زیبایی را در تصویر مشاهده می‌کنید.

کتابخانه‌ای با قفسه‌بندی مورب

کتابخانه‌ای با قفسه‌بندی مورب

۸-کتابخانه‌ای با قفسه‌بندی مورب

ایجاد قفسه‌بندی کتاب به صورت مورب بر روی دیوار یک ایده خلاقانه برای افرادی است که به دنبال یک دکوراسیون خاص و زیبا هستند. با قرار دادن مجموعه کتاب‌ها بر روی قفسه‌های مورب می‌توان از وجود کتابخانه زیبا با الگوی هندسی لذت برد.

کتابخانه‌ای ترکیب شده با تلویزیون

کتابخانه‌ای ترکیب شده با تلویزیون

۹-کتابخانه‌ای ترکیب شده با تلویزیون

با اینکه عده‌ای از کتاب‌خوان‌ها و دوستداران کتاب راضی به ساخت دکورهای تشکیل شده از کتابخانه و تلویزیون نیستند اما با وجود نداشتن فضای اضافی در خانه‌های امروزی، ترکیب این دو با هم ایده خوبی است. در اکثر مواقع اطراف دیوار تلویزیون فضایی خالی است که با قاب عکس و تابلوهای زیبا تزیین می‌شوند، استفاده از این فضا به عنوان یک کتابخانه که جایی هم برای اشیاء دکوری داشته باشد پاسخ همه این نیازها را دربرمی‌گیرد. علاوه بر اینکه کسانی که علاقه‌مند به فیلم و سینما هستند می‌توانند آرشیو فیلم‌ها را در قفسه‌های کتابخانه و در کنار تلویزیون قرار دهند تا به راحتی به آن دسترسی داشته باشند.

کتابخانه‌ای ساده و هماهنگ با دکوراسیون

کتابخانه‌ای ساده و هماهنگ با دکوراسیون

۱۰-کتابخانه‌ای ساده و هماهنگ با دکوراسیون

گاهی اوقات بهترین راه برای به دست آوردن یک دکوراسیون زیبا در یک اتاق هماهنگ کردن دیوار با کف اتاق است. استفاده از الگوی نوارهای سیاه و سفید در فرش این اتاق، بازتاب الگوی کتاب‌ها در قفسه‌هاست که نه از سمت شیرازه کتاب که از سمت سفیدی صفحات رو به بیننده قرار گرفته‌اند. در عین حال، رنگ‌های خنثی موجود در فرش باعث ایجاد ترکیب زیبا و استادانه‌ای در اتاق شده است که فضای خوبی را برای کتاب خواندن آماده کرده است. این کتابخانه داربستی با سبک های_تک با طرح جلد کتاب‌هایی که از روبرو در آن قرار گرفته نیز ارتباط خوبی برقرار کرده است.

حتما بخوانید:  انواع کاناپه را بشناسید

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.