مبلمان منزل اسپرت، برای چه کسانی و چگونه؟
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

مبلمان منزل اسپرت، برای چه کسانی و چگونه؟

۰
(۰)
یکی از مهمترین ویژگی‌های مبلمان اسپرت، کاربردی بودن آنهاست.
یکی از مهمترین ویژگی‌های مبلمان اسپرت، کاربردی بودن آنهاست.

چرا مبلمان اسپرت؟

مبلمان اسپرت طرفداران زیادی دارند و دلیل آن هم ویژگی‌های منحصربه‌فرد و کارآمد بودن آن است. این مبلمان مناسب کسانی است که راحتی را به فرم ترجیح می‌دهند. طرفدار سطوح صاف و ساده، استفاده محدود از رنگ هستند. مبل اسپرت معمولا ارتفاع کمتری نسبت به دیگر سبک‌های مبلمان دارد و از این منظر مبلمان اسپرت برای خانواده‌هایی که فرزند کوچک دارند مناسب‌ترند. مبلمان اسپرت در هر نوع محیطی و با هر مقدار فضایی قابل چیدمان است. از دیگر ویژگی‌های مبلمان اسپرت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • اولین اصل مورد نظر طراحان مبلمان اسپرت، کاربردی بودن این مبلمان است، البته که جنبه‌های زیبایی‌شناختی نیز با توجه به سلیقه انسان معاصر در درجه‌ دوم اهمیت قرار دارند. به این صورت مبلمان اسپرت به تمام نیازهای مصرف‌کنندگان پاسخ می‌دهد.
  • مبلمان اسپرت، تاریخ انقضا ندارند. این مبلمان هرگز قدیمی نمی‌شوند. طراحی‌ این مبلمان طوری است که برای هر نوع محیطی و هر زمانی قابل استفاده است.
  • مبلمان اسپرت,؛ مبلمانی ارگونومیک است. وقتی قرار است برای ساعات طولانی روی مبلمان یا صندلی‌هایمان بنشینیم، داشتن استانداردهای لازم و ارگونومیک بودن آنها اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. علاوه بر صندلی‌های اداری که برای کار طولانی‌مدت طراحی شده‌اند، مبلمان منزل اسپرت نیز با رعایت کامل اصول ارگونومی، بهترین گزینه برای رهایی از خستگی حاصل از فعالیت‌های روزانه هستند.
 شلوغ نبودن دکوراسیون، یکی از ویژگی‌های مهم سبک دکوراسیون اسپورت است که باعث می‌شود شما در این محیط احساس اضطراب نداشته‌باشید.

شلوغ نبودن دکوراسیون، یکی از ویژگی‌های مهم سبک دکوراسیون اسپورت است که باعث می‌شود شما در این محیط احساس اضطراب نداشته‌باشید.

دکوراسیون اسپرت، راهی برای فرار از افسردگی

بله، یک دکوراسیون نامناسب می‌تواند باعث افسردگی شما شود! بر اساس تحقیقات جدیدی که مجله‌ Social And Personal Relationships منتشر کرده است، دکوراسیون منزل شما می‌تواند شما را مریض کند. به‌عنوان مثال اتاقی که بیش‌ازحد تاریک باشد، باعث ایجاد حس افسردگی و اندوه می‌شود، اتاقی که بیش‌ازحد روشن باشد، باعث ایجاد استرس در شما می‌شود و اتاقی که خیلی شلوغ باشد، شما را مضطرب خواهد کرد. یکی از سبک‌های دکوراسیونی که باعث ایجاد فضایی صمیمی و به دور از اضطراب برای شما می‌شود، سبک دکوراسیون اسپرت است.

حتما بخوانید:  ایده هایی برای داشتن طبیعت در خانه
سادگی و تقارن مبلمان اسپرت می‌تواند باعث ایجاد حس شادی در شما شود.

سادگی و تقارن مبلمان اسپرت می‌تواند باعث ایجاد حس شادی در شما شود.

سبک اسپرت، سبکی ساده و متقارن

مغز ما عضو پیچیده و خنده‌داری است! شاید ما هرگز به‌طور کامل نفهمیم که چگونه عمل می‌کند ولی تحقیقات نشان داده‌اند که واکنش مغز نسبت به تقارن، یک واکنش مثبت است. بله، مغز ما عاشق تقارن است. شاید تعجب کنید اگر بدانید از شما شادتر خواهید بود اگر گلدان و شمعدانی متقارنی روی طاقچه داشته باشید. تحقیقات روان‌شناختی تأثیر حفظ تعادل و تقارن را در دکوراسیون منزل بر حالات روحی افراد ثابت کرده‌اند. از طرفی دیگر تقارن و سادگی، ویژگی جدانشدنی سبک دکوراسیون اسپرت است. یک دکوراسیون شلوغ باعث ایجاد حس اضطراب در شما خواهد شد، اما مبلمان اسپرت با گرفتن فضای کمتری از منزل و ایجاد فضاهای خالی باعث ایجاد حس شادی در شما شده و آرامش را به شما هدیه می‌دهند.

با مبلمان اسپرت، کیفیت بهتر، کمیت کمتر

با مبلمان اسپرت، کیفیت بهتر، کمیت کمتر

مبلمان کمتر، هزینه و کار کمتر

با استفاده از مبلمان به سبک اسپرت، شما نیاز به داشتن مبلمان کمتری در منزل خواهید داشت و این یعنی کار منزل کمتر. مبلمان اسپرت با طراحی خاص و کیفیت بالایی که دارند، شما را از داشتن مبلمان زیاد در منزل بی‌نیاز می‌کنند. همان‌طور که قبلاً به آن اشاره شد سبک اسپرت، سبکی بر اساس استفاده‌ کمتر از وسایل و مبلمان و ایجاد بیشتر فضاهای خالی در منزل است تا محیطی به‌دوراز شلوغی ایجاد شود و این به معنای کمتر شدن کار منزل و همچنین پایین آمدن هزینه‌های شما است.

بهترین استفاده از کمترین فضاها

بهترین استفاده از کمترین فضاها

حتما بخوانید:  چگونه فرشی با اندازه مناسب انتخاب کنیم؟

استفاده‌ بهینه از کمترین فضاها

همه‌ی افراد خانه‌های بزرگی ندارند که فضاهای بزرگی برای انتخاب نوع دکوراسیون و مبلمانی که مورداستفاده قرار می‌دهند، در اختیار داشته باشند. مبلمان اسپرت برای داشتن خانه‌هایی کارآمدتر و بیشترین استفاده از کمترین فضاهای موجود طراحی شده است. پس اگر فضای زیادی در منزل ندارید، استفاده از مبلمان و سبک اسپرت به شما کمک زیادی خواهد کرد.

نوع مبلمانی که انتخاب می‌کنیم، تاثیر مستقیمی بر سلامت جسمی و روحی ما دارد.

نوع مبلمانی که انتخاب می‌کنیم، تاثیر مستقیمی بر سلامت جسمی و روحی ما دارد.

مبلمان اسپرت، یعنی داشتن آرامش و حس‌وحالی خوب

شاید تابه‌حال به این سطح از تأثیرات مبلمان و سبک دکوراسیون منزل بر روح و جسم خود فکر نکرده باشیم، اما در اینجا به‌عنوان مثال متوجه شدیم که شلوغ نبودن و یا حفظ تعادل و تقارن در دکوراسیون منزل می‌تواند باعث ایجاد حس شادی و آرامش در زندگی‌های ما شود و اینجاست که مبلمان اسپرت اهمیت بیشتری برای ما پیدا می‌کنند. سادگی و درعین‌حال زیبایی و کاربردی بودن آنها، دقیقاً همان چیزی است که ما برای داشتن یک محیط زندگی آرام، سالم و شاد نیاز داریم.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط