لوستر سقفی
سبک زندگی

لوستر سقفی

۰
(۰)

این لوسترها در واقع نسل جدیدی از لوسترها هستند که در عین حال که هنوز اصول قدیمی و کهن نورپردازی در آنها رعایت شده، اما در طراحی دکوراسیون آنها تکنولوژی مدرن نیز تزریق شده است. در طراحی این لوسترها توجه خاصی به شکل و طرح آنها می‌شود، به همین دلیل طرح‌های آنها تا حد زیادی انتزاعی است.

از آنجاییکه این لوسترهای سقفی بسیار متنوع و در سایزهای متفاوتی تولید می شوند گاهی اوقات انتخاب را دچار مشکل می کنند.برای انتخاب صحیح لوسترهای سقفی توجه به بعضی نکات ضروری است،یکی از مهم ترین نکات در انتخاب مدل لوستر سقفی، اندازه آنها است. اگر لوستری که انتخاب می کنید خیلی بزرگ باشد، بر محیط غلبه خواهد کرد و اجازه دیده شدن به دیگر وسایل را نخواهد داد و اگر خیلی کوچک باشد جلوه ی خوبی در فضا نخواهد داشت. بین اندازه لوستر و ارتفاع سقف رابطه مستقیم وجود دارد هر چه سقف شما بلندتر باشد به لوستر بزرگ تری نیاز خواهید داشت.

انتشار نور زیبا از این لوسترها تنها به خاطر استفاده از کریستال در آن نیست، بلکه برش‌ها و تراش‌هایی که روی شیشه ویا فلز مورد استفاده انجام شده است نیز تاثیر زیادی در انتشار چشم‌گیر نور دارد. این نوع لوسترها برای استفاده در دکوراسیون مکان‌هایی مانند هتل‌ها، سالن‌های غذاخوری و اتاق‌های پذیرایی بزرگ و رسمی گزینه بسیار مناسبی هستند.

اگر لوستر برای اتاق غذاخوری یا آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرد باید به شکل میز غذاخوری توجه شود. لوسترها در اینگونه فضاها نباید بر محیط غذاخوری غلبه داشته باشند.

حتما بخوانید:  ویژگی ‌های یک لوستر مدرن و جذاب چیست؟

نوع طراحی لوستر می تواند بگونه ای باشد که در عین حال که طراحی سبک و خلوتی دارد بزرگ جلوه کند.

این لوسترها هرگز خود را به فضا تحمیل نمی‌کنند بلکه به خاطر کنتراست چشم‌گیری که دارند می‌توانند تاثیر قوی و خیره‌کننده‌ای را بر فضا بگذارند.

منبع:http://www.terzani.com

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط