صندلی شهری
طراحی صنعتی

‘MINAMORA’ صندلی شهری طراحی شده به منظور ارائه در فضای نمایشگاه اکسپو ۲۰۱۵

۲
(۱)

این صندلی جدید با شکلی زیبا برای استفاده در محوطه باز در نمایشگاه میلان ۲۰۱۵، طراحی شده است و در حقیقت یک اثر هنری است که به علت ترکیب مواد سیمانی و پلاستکیی خاص ، بسیار عملی مستحکم و قابل مصرف می باشد .

این محصول هنری Minamora، نامیده شده است که در ایتالیایی به مفهوم در حال سقوط در عشق است ، لیکن در ژاپنی این کلمه به معنی سطو ح آب می باشد و با توجه به حضور آقای فوکودا طراح ژاپنی درخلق این اثر، مفهوم اخیر به آنچه که منظور از طراحی بوده است نزدیک تر به نظر می رسد.
Minamora، در واقع، حول محوری مفهومی از فرم آزاد حرکت آب است که قادر به تولید امواج می باشد و با همه عوامل طبیعی و مصنوعی اطراف خود به تعامل می پردازد و واکنش نشان می دهد . یکی دیگر از ویژگی های این طرح ارائه مفهوم “تعلیق” بین دو لایه از صندلی در فضا است که در مرکز صندلی خود را نشان می دهد.

استودیوی EMBT به عنوان مجری این طرح می گوید که”طراحی این نیمکت به عمد با ارائه تناوب حفره ها سعی نموده است که افرادی که روی این نیمکت نشسته اند احساس کنند که توسط سطوح آب احاطه شده اند.”
شکل خاص از نیمکت امکاناتی را فراهم می کند، از جمله، توانایی برای نشستن رو به یکدیگر است و مورد دیگر اینکه ژست این نشستن دعوت به غذا خوردن می کند .
توجه دارید که نمایشگاه اکسپو میلان به “تغذیه جهان” اختصاص داده شده است و در بسیاری از فرهنگ ها زمان غذا خوردن مفهومی از در کنار هم بودن را به ذهن متبادر می نماید و با هم غذا خوردن یکی از لحظات مرکزی جامعه و خانواده است.

حتما بخوانید:  تحلیل و بررسی خرید صندلی مدیریتی فرا MF860 داتیس

در این تصویر حالت امواج آب در دریا که مورد نظر طراحان بوده است به نحوی قابل درک می باشد.

در اینجا نحوه معماری و طراحی می تواند در خدمت نیاز انسان برای اتصال قرار گیرد و ایجاد فضائی که زنده است و در گفت و گو و با هم زندگی می کند.

تضاد میان مبلمان مدرن و محیط سنتی گذشته زیبائی ویژه ای ایجاد می نماید که تصویر بردار نیز از این خاصیت بهره برده است.

این هم تصویر دیگری که نمایانگر امواج خروشان آب در دریا می باشد.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۲ / ۵. تعداد نظرات: ۱

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط