آیینه در دکوراسیون
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

۵ روش متفاوت استفاده از آیینه در دکوراسیون

۰
(۰)

آیینه ها می توانند علاوه بر کاربردشان در خانه عناصر جذابی برای استفاده در دکوراسیون منزل نیز باشند و استفاده درست از آن باعث شیک و لوکس شدن هر چه بیشتر خانه می شود اما در این بین افرادی هستند که به رغم علاقه به این موضوع استفاده درست از آیینه در دکوراسیون را نمی دانند به همین منظور ما در این مطلب می خواهیم به نکاتی در این رابطه اشاره کنیم و این کار را به شما بیاموزیم. با ما همراه باشید تا خانه ای جذاب با استفاده از آیینه ها داشته باشید.

آیینه در دکوراسیون

۱. قرار دادن آیینه بین دو پنجره

استفاده از آیینه‌ ها برای ایجاد روشنایی بیشتر در فضای داخلی حرکت زیرکانه‌ ای است که این روزها طراحان دکوراسیون داخلی زیاد از آن استفاده می‌کنند. قرار دادن یک آیینه در بین دو پنجره باعث می‌شود بیننده در یک لحظه دچار خطای دید شود و این حس در درونش ایجاد شود که پنجره دیگری در میان دو پنجره قرار دارد این ایده علاوه بر خلاقانه کردن دکوراسیون و جلب توجه سبب می‌شود که از هر کجای خانه و هر وقت که بخواهید خودتان را ورانداز و از زیبایی خود لذت ببرید.

آیینه در دکوراسیون

۲. قرار دادن آینه در پشت یک کمد کوچک و یا کنسول

یک ایده بسیار خوب برای بزرگتر جلوه دادن فضای کوچک آپارتمان‌ها قرار دادن یک آیینه در پشت یک کنسول است. این ایده باعث می‌شود که فضا بزرگتر دیده شود زیرا فضای کل خانه مجددا در پشت کنسول دیده می‌شود.

آیینه در دکوراسیون

۳. قرار دادن دو آیینه بر روی دو دیوار مجاور هم

اگر شما هم از آن دسته افراد هستید که دوست دارید دکوراسیون خاص و منحصر به‌ فردی داشته باشید با نصب دو آیینه بر روی دو دیوار مجاور هم تفاوت را ایجاد کنید. این ایده در اتاق ناهارخوری بسیار جالب است چرا که با وجود آیینه بر روی دیوار تصور می‌شود تعداد افراد بیشتری پشت میز غذاخوری نشسته اند البته توجه کنید که بازتاب‌ های متعدد آیینه ها ممکن است در بعضی از افراد باعث سرگیجه شود.

حتما بخوانید:  دکوراسیون داخلی روانشناسانه

آیینه در دکوراسیون

۴. استفاده از آیینه در بین کابینت‌های آشپزخانه

این روزها طراحان دکوراسیون داخلی به دنبال راهی برای ایجاد فضایی متفاوت در داخل آشپزخانه‌ ها هستند جایگزین کردن آیینه ‌بین کابینت‌ های آشپزخانه و در پشت سینک ظرفشویی و یا اجاق‌گاز و یا در امتداد یک دیوار آشپزخانه به جای کاشی‌ ها ایده خوبی برای متفاوت کردن و بزرگتر نشان دادن آشپزخانه‌ های کوچک است. فقط به این نکته توجه کنید که از آیینه‌ هایی استفاده کنید که اثر لک بر روی آنها نمایان نشود و یا هر روز آنها را تمیز کنید.

آیینه در دکوراسیون

۵. قرار دادن آیینه در پشت آباژورها

قرار دادن آیینه‌ در پشت آباژورهای کنار تخت یک راه حل بسیار عالی برای روشن‌ تر کردن اتاق شما به وسیله انعکاس نور لامپ در آیینه است مخصوصا اگر اهل مطالعه در شب هستید. هر چند که شما با قرار گرفتن بر روی تخت نمی‌توانید در آیینه خود را ببینید اما ایده جالب و نوآورانه‌ ای است. چون معمولا عادت داریم در اتاق یک آیینه بزرگ داشته باشیم و نه دو آیینه کوچک.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط