اتاق نشیمن بدون کاناپه
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

۱۰ ایده برای اتاق نشیمن بدون کاناپه

۰
(۰)

چرا ترجیح می دهید در اتاق نشیمن از کاناپه استفاده نکنید؟ اولین دلیل آن کوچک بودن اتاق است، مورد بعدی محدود بودن بودجه است و این که استفاده نکردن از مبل ها که معمولا هم می توانند بسیار گران باشند یک راه هوشمندانه برای صرفه جویی کردن و پس انداز است و در آخر اینکه یک اتاق با طراحی غیر متعارف یک روش عالی برای ایجاد دکوراسیونی خاص و ویژه است. باور کنید یا نه گزینه های زیادی برای انتخاب به جای کاناپه وجود دارد. در اینجا ۱۰ ایده عالی برای اتاق نشیمن بدون کاناپه را گفته ایم و مطمئنیم که آنها برای چیدمان نشیمن بدون مبل شما الهام بخش هستند و در ایجاد دکوراسیونی فوق ‌العاده کمکتان می کنند.

اتاق نشیمن بدون کاناپه

۱. مبل تک در اتاق نشیمن بدون کاناپه

برای جبران کمبود کاناپه در یک نگاه می توانید از مبل های تک استفاده کنید. مانند این طراحی اتاق نشیمن شما می توانید از یک صندلی تک نفره گرد که قابل استفاده در یک اتاق کوچک است استفاده کنید. البته باید از صندلی یدکی به جای کاناپه بیشتر مراقبت کنید.

اتاق نشیمن بدون کاناپه                         

۲. مبل پشت بالدار (wingback) در رنگ های متمایز

دلیل نامگذاری آنها پشتی بلندی است که تا روی دسته مبل کشیده شده و باعث ایجاد راحتی در صندلی می شود. این ایده طراحی و دکوراسیون برای زوج هایی که اغلب از مهمان در خانه آنها خبری نیست بسیار کاربردی است. با استفاده از این نوع صندلی به همراه یک میز عسلی در گوشه ای از خانه به راحتی جای خالی کاناپه را جبران کنید.

حتما بخوانید:  رنگ های خاموش: ستاره های آرام دنیای تزئین

اتاق نشیمن بدون کاناپه

۳. مبل دسته دار و یک میز جلومبلی بزرگ شیشه ای

نبود مبل در اتاق نشیمن با اضافه کردن سطوح بیشتر می تواند جبران شود. یک میز جلو مبلی بزرگ در کنار صندلی های چرمی دسته دار اینکار را به خوبی انجام می دهد. استفاده از یک میز شیشه ای برای حفظ تعادل بصری فضا ضروری است.

اتاق نشیمن بدون کاناپه

۴. استفاده از یک اتاق نشیمن به عنوان اتاق ناهارخوری

ایجاد یک اتاق ناهارخوری در اتاق نشیمن شما بدون کاناپه گزینه عالی دیگری برای پیشبرد آن است. این ایده فضای زیادی را به شما می دهد و شما جایی برای میز غذاخوری دارید. می توانید فضای آزاد را با سایر وسایل تزیینی چیدمان کنید و بقیه فضا را خالی بگذارید.

اتاق نشیمن بدون کاناپه

۵. مبل راحتی

صندلی های بزرگ راحتی یک جایگزین عالی برای مبل هستند. آنها راحت و کاربردی اند و در عین حال یک صندلی راحتی چرمی زیبا ارزش زیادی به دکوراسیون شما می دهد.

اتاق نشیمن بدون کاناپه

۶. صندلی های مدرن

هیچ چیز نمی تواند جایگزین صندلی های مدرن در فضاهای کوچک شود. وقتی فضای کافی برای مبل و کاناپه ندارید از صندلی های مدرن و میزهای جلومبلی استفاده کنید. این باعث می شود فضای بیشتری داشته باشید و محیط از نظر بصری جذاب باشد.

اتاق نشیمن بدون کاناپه

۷. مبل تکِ دسته دار

اگر در اتاق نشیمن خود فضای کافی برای مبل ندارید سرمایه گذاری روی صندلی تکِ دسته دار گزینه ایده آلی است. به دنبال چیزی مرغوب یا عتیقه با طرح های روشن باشید. مطمئناً این سبک نظر همه را به خود جلب می کند.

اتاق نشیمن بدون کاناپه

۸. استفاده از طاقچه پنجره

طاقچه های پنجره اغلب فضایی فراموش شده برای نشستن و در اتاق های کوچک هستند که در عین حال هم ثابتند. به جای شلوغی فضا با کاناپه چرا از طاقچه پنجره به عنوان گوشه ای دنج و راحت استفاده نکنیم.

حتما بخوانید:  استفاده‌‌ دوباره از مبلمان قدیمی چرا و چگونه؟

اتاق نشیمن بدون کاناپه

۹. چهار پایه

به جای کاناپه از چهار پایه اطراف اتاق نشیمن استفاده کنید. اگر چهار پایه ای خاص متناسب با دکوراسیون انتخاب کنید نه تنها به عنوان یک شی اضافی دیده نمی شود بلکه در فضا ادغام شده و فضایی گرم و صمیمی ایجاد می کند.

اتاق نشیمن بدون کاناپه

۱۰. صندلی راک مدرن

این یک اتاق نشیمن کوچک است که هرگز مناسب یک کاناپه نخواهد بود. راه حل آن اضافه کردن صندلی های راک مدرن است که فضای نشستن را فراهم می کنند. برای ایجاد تعادل در این فضا میزهای عسلی کوچک بسیار کاربرد دارند.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط