یک کاناپه و پنج سبک دکوراسیون
نشیمن و پذیرایی

یک کاناپه و پنج سبک دکوراسیون

۱
(۱)
کاناپه سه نفره در دکوراسیون سبک مدرن
کاناپه سه نفره در دکوراسیون سبک مدرن

سبک مدرن

مبلمان مورد نظر ما در این مطلب یک کاناپه سه نفره به رنگ خنثی است. نخستین بار این کاناپه را در یک دکوراسیون مدرن با رنگ‌های خنثی نظیر کرم و خاکستری قرار می‌دهیم. در این دکوراسیون یک مبل تک نفره با روکش هندسی، یک میز عسلی شیشه‌ای با پایه‌های کرومی، یک اتومن و چهار کوسن به چشم می‌خورد.

رنگ‌ها در این چیدمان یا نزدیک به یکدیگر انتخاب شده‌اند و یا به‌گونه‌ای هنرمندانه درهم‌آمیخته‌اند. برای مثال کوسن‌های با روکش هندسی یک پل ارتباطی میان رنگ روشنکاناپهو رنگ تیره کوسن‌های قهوه‌ای ایجاد می‌کنند. همچنین از یک اتومن هم به‌عنوان میز جلو مبلی و هم به‌صورت یک صندلی استفاده می‌شود. استفاده از شیشه و کروم، آباژوری با کلاهک مدور و فرم مکعبی کاناپه، مبل تک نفره و اتومن یادآور یک دکوراسیون به سبک مدرن است.

کاناپه سه نفره در دکوراسیون سبک کلاسیک

کاناپه سه نفره در دکوراسیون سبک کلاسیک

سبک کلاسیک

مشخصه سبک کلاسیک استفاده از رنگ‌های نسبتاً تیره، فلزات گرم نظیر برنز و مس و طرح‌های متقارن در روکش‌ها و فرش‌هاست. در واقع کاناپه سه نفره با رنگ روشن خود در این سبک نقش یک عنصر متعادل کننده را ایفا می‌کند. رنگ تیره مبل تک نفره، فرش و میزهای عسلی و جلو مبلی به‌خوبی توسط کوسن‌های دو رنگ با رنگ روشن کاناپه هماهنگ شده‌اند. همچنین استفاده از فلز تیره رنگ در میزها و طرح‌های متقارن در فرش و کوسن‌ها نیز فضا را به سبک کلاسیک نزدیک‌تر کرده است.

در مجموع اگرچه مبل‌ها در یک دکوراسیون بازیگر اصلی محسوب می‌شوند و در این چیدمان از روکش‌های متفاوتی برخوردارند اما ناهماهنگی خاصی میان آن به چشم نمی‌خورد و تناسب رنگ‌ها با یکدیگر این تفاوت را کم‌رنگ کرده است.

حتما بخوانید:  آیا می دانستید که پنکه ها در زمستان می توانند ما را گرم کنند؟
کاناپه سه نفره در یک دکوراسیون لوکس

کاناپه سه نفره در یک دکوراسیون لوکس

یک دکوراسیون لوکس

شاید از خود بپرسید که یک کاناپه سه نفره ساده با رنگ کرم چگونه می‌تواند در یک دکوراسیون لوکس قرار گیرد. برای یافتن پاسخ این سؤال بهتر است به تصویر بالا نگاه کنید. استفاده از رنگ‌های قهوه‌ای، طلایی، مسی و برنزی مشخصه اکثر دکوراسیون‌های لوکس است و خوشبختانه رنگ کرم با آنها هماهنگی فوق‌العاده‌ای دارد. جالب آنکه ترکیب رنگ کرم و آجری کاناپه و کوسن‌ها دقیقا در فرش نیز تکرار شده است؛ بنابراین همان طور که به نظر می‌رسد هر جز از این چیدمان با یکی از لوازم تناسب دارد.

در این چیدمان ایجاد حس راحتی به کاناپه سه نفره و خلق یک نمای لوکس و تجملی نیز به مبل تک نفره و میزهای عسلی و جلو مبلی واگذار شده است.

کاناپه سه نفره در یک دکوراسیون با رنگ‌های سرد

کاناپه سه نفره در یک دکوراسیون با رنگ‌های سرد

دکوراسیونی با رنگ‌های سرد

کاناپه سه نفره کرم رنگ ما می‌تواند در ترکیب با رنگ آبی یک دکوراسیون ساحلی را تشکیل دهد. در واقع شاید در ابتدا چینش رنگ کرم و آبی برای شما عجیب باشد اما هنگامی‌که به این چیدمان نگاه می‌کنید ناهماهنگی خاصی به چشم نمی‌خورد چراکه بارها و بارها ترکیب این دو رنگ را در تصاویر ساحلی مشاهده کرده‌ایم.

افزون بر موارد فوق، استفاده از نقوش سفید رنگ در بافت روکش آبی مبل تک نفره، کوسن‌ها، کلاهک آباژور و پایه میزها نیز نقش مؤثری در تناسب بیشتر کاناپه سه نفره با دیگر اجزا داشته است.

کاناپه سه نفره در یک دکوراسیون با رنگ‌های گرم

کاناپه سه نفره در یک دکوراسیون با رنگ‌های گرم

دکوراسیونی با رنگ‌های گرم

به تصویر فوق نگاه کنید، آنچه بیش از هر چیز به چشم می‌آید تکرار منظم تعدادی رنگ محدود و نزدیک به هم است. در واقع کاناپه سه نفره کرم رنگ به‌عنوان یک پس‌زمینه برای رنگ‌های نارنجی و طلایی عمل می‌کند، همچنین استفاده از رنگ‌های نزدیک به هم ایجاد تناسب میان آنها را آسان‌تر کرده است. جالب آنکه طرح‌های به کار رفته در روکش مبل، کوسن‌ها و فرش شباهتی با یکدیگر ندارند اما به لحاظ فرم هر یک با یکی از وسایل هماهنگ شده‌اند. به بیان ساده‌تر، فرم ذوزنقه‌ای طرح فرش با پایه میزها، و دایره‌های روکش مبل با پایه آباژور شباهت زیادی به یکدیگر دارند. بنابراین یک هارمونی بی‌نقص در کل فضا احساس می‌شود.

حتما بخوانید:  رانر چیست و چگونه استفاده می شود؟

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۱ / ۵. تعداد نظرات: ۱

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.