کنجی دنج برای نشستن (دکوراسیون اتاق خواب کوچک)
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

کنجی دنج برای نشستن (دکوراسیون اتاق خواب کوچک)

۰
(۰)

اغلب ما از اتاق‌خواب کوچک فراری هستیم. به‌خصوص کودکان پر جنب‌وجوش که به فضای زیادی برای فعالیت‌های خود نیاز دارند و از یک جا نشستن خسته می‌شوند. در این مکان ما با مشکلاتی نظیر کمبود فضای نگهداری، کمبود نور، نبود مساحت کافی برای قرار دادن میز و صندلی و یا راه رفتن روبرو هستیم. در این هنگام سؤالی که در ذهن ما شکل می‌گیرد این است که آیا راهکاری وجود دارد که به حل بخشی از این مشکلات کمک کند؟

استفاده از فضای زیر تختخواب در طراحی اتاق خواب

استفاده از فضای زیر تختخواب در طراحی اتاق خواب

استفاده از فضای زیر تخت

دردکوراسیون اتاق خواب کوچک وجود کمدهای بزرگ به قیمت تنگی و دلگیر شدن فضا تمام می‌شود. در این مواقع بهتر است از فضای زیر تخت به‌منظور نگهداری وسایل خود استفاده کنیم. به این منظور می‌توان با خرید تخت‌هایی با ارتفاع زیاد، به‌اندازه دو ردیف کشو در زیر آن ایجاد کرد که با توجه به عرض و طول مناسب تخت‌ های یک نفره، این کشوها فضایی به‌اندازه یک کمد در اختیار شما قرار می‌دهند. امروزه تخت خواب هایی که زیرشان کشو دارد به وفور موجود هستند ولی معمولا یک ردیف کشو دارند. اگر مثل تصویر خواهان کشوهای بیشتری هستید می توانید تختخواب را سفارش دهید یا از برندهای خارجی مثل IKEA استفاده کنید.

نصب باکس دیواری در اتاق خواب کوچک به عنوان کتابخانه

نصب باکس دیواری در اتاق خواب کوچک به عنوان کتابخانه

یک کتابخانه کوچک در اتاقی جمع و جور

کمتر کسی را می‌توان یافت که به داشتن یککتابخانه در اتاق خود علاقه نداشته باشد. بااین‌حال شاید تصور کنید که کتابخانه در طراحی داخلی اتاق‌خواب کوچک چندان جایی ندارد. البته تا حدودی هم درست فکر می‌کنید، اما قرار نیست تمام کتابخانه‌ها شکلی ثابت و همانند یک کمد داشته باشند. شما به‌راحتی می‌توانید از ظرفیت موجود بر روی دیوارها استفاده کنید و با خرید باکس‌های دیواری یا نصب طبقاتی ساده و هم‌رنگ با تختخواب خود، یک کتابخانه کوچک برای خود دست‌وپا کنید. این کتابخانه می‌تواند در قسمت بالای میزتحریر یا بالایتختخواب قرار گیرد که البته نزدیکی به تختخواب به سبب در دسترس بودن آن، می‌تواند لذت‌بخش‌تر باشد.

حتما بخوانید:  راهکارهایی برای زیبا کردن اتاق خواب کوچک
قرار دادن تخت در کنار پنجره در اتاق خواب کوچک

قرار دادن تخت در کنار پنجره در اتاق خواب کوچک

تختی در کنار پنجره

در اتاق‌خواب‌های کوچک به سبب محدودیت طول و عرض، فضای چندانی برای قرار دادن تختخواب وجود ندارد، اما یکی از بهترین مکان‌ها برای جا دادن تختخواب، کنار پنجره‌هاست. به لحاظ حس زیبایی، خوابیدن بر روی تختی که منظره‌ای از آسمان را ارائه می‌دهد، بسیار لذت‌بخش است. افزون بر این در فصول گرم سال به دلیل نزدیکی به پنجره، هوای خنک و مطبوعی را احساس خواهید کرد. در مقابل با نصب شیشه‌های دوجداره بر روی این پنجره‌ها، در ایام سرد سال نیز از نفوذ سرما به داخل جلوگیری می‌کنید و به دلیل نزدیکی سیستم‌های گرمایشی نظیر شوفاژها به پنجره از گرمای آن بهره‌مند می‌شوید.

استفاده از پرده‌های کرکره‌ای به منظور تنظیم نور اتاق خواب کوچک

استفاده از پرده‌های کرکره‌ای به منظور تنظیم نور اتاق خواب کوچک

استفاده از پرده‌های کرکره‌ای

نور یکی از عوامل مؤثر در ایجاد یک حس خوب و دوست‌داشتنی دردکوراسیون اتاق خواب کوچک است. در واقع نور طبیعی بیش از هر سیستم نورپردازی به ما نشاط و شادی می‌بخشد. با این وصف وجود نور طبیعی چه هنگام استراحت، چه حین انجام فعالیت‌های روزانه نظیر مطالعه و درس خواندن، می‌تواند مفید باشد. افزون بر این مشاهده منظره بیرون از اتاق خواب بخصوص در منازل آپارتمانی، موجب سرگرمی افراد می‌شود. نتیجه آنکه بهتر است به‌جای استفاده از پرده‌های ضخیم و تیره رنگ از پرده‌های کرکره‌ای استفاده کنید. امروزه این پرده‌ها در رنگ‌ها و نقش‌های متنوعی عرضه می‌شوند و همانند یک تابلو می‌توانند زینت بخش اتاق خواب کوچکشما باشند.

لذت خوابیدن بر روی تخت دوطبقه

لذت خوابیدن بر روی تخت دوطبقه

لذت خوابیدن بر روی تخت دوطبقه

خوابیدن بر رویتختخواب‌های دو نفره برای بسیاری از ما لذت‌بخش و دوست‌داشتنی است. اگر خیلی با محدودیت فضا مواجه هستید، پیشنهاد می‌کنیم که از ارتفاع اتاق‌خواب کوچک خود بیشتر استفاده کنید تا فضای آزاد بیشتری برایتان باقی بماند. به این منظور می‌توانید از تختخواب‌های مرتفع در دکوراسیون اتاق‌خواب خود استفاده کنید و از فضای خالی زیر آن برای قرار دادن میزتحریر، قفسه، کمد یا کتابخانه کوچک بهره گیرید. افزون بر این، با قرار دادن این تخت‌ها در اتاق‌خواب می‌توانید از دیوارها استفاده بیشتری کنید و با نصب باکس‌ها یا طبقات در ارتفاع بالاتر فضای نگهداری بیشتری در اختیار داشته باشید.

حتما بخوانید:  تاثیر صنعت مد بر دکوراسیون داخلی (بخش دوم)
پهن کردن یک قالیچه در اتاق خواب کوچک

پهن کردن یک قالیچه در اتاق خواب کوچک

یک قالی کوچک پهن کنید

اگر تمام نکات فوق را به درستی رعایت کنید احتمالاً فضای مناسبی در کف اتاق خواب کوچک خود برای پهن کردن یک قالی یا گلیم خواهید داشت. با توجه به اینکه اتاق خواب‌های کوچک به لطف وجود تخت و کمدهای در کنار هم، تکیه گاه های زیادی را ایجاد می کنند، با پهن کردن یک گلیم در کف اتاق می‌توانید یک نشیمنگاه دل‌نشینو دوست‌داشتنی برای خلوت‌های دوستانه خود فراهم کنید.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط