فضای آموزشی و کتابخانه

کتابفروشی ¾ ۹ + کافی شاپ

۰
(۰)

ما بر این باوریم که شهر ها باید مکان هایی جالب و جذاب داشته باشند که افراد را به داشتن لحظاتی خوش با خانواده و دوستانشان دعوت کنند،فضاهایی که نه تنها برای خرید باشند بلکه لحظات خوشی را برای مردم رقم بزنند.در این کافه کتاب فضاهایی مجزا برای کودکان و بزرگسالان طراحی شده است که همه خانواده می توانند از امکانات آن لذت ببرند.
فضاهای مرتبط با کودکان در این مجموعه نقاط کوچک مخفی یا مکان هایی هستند که کودکان بتوانند نقاشی بکشند،استراحت کنند،همراه با یادگیری بازی کنند و از خواندن کتاب های خوب لذت ببرند.در این مجموعه بخش های مطالعه برای افراد بزرگسالان نیز وجود دارد.مبلمان و اشیاء موجود در دکوراسیون فضایی خوب و آرامش بخش را ایجاد می کنند.

در این کتاب فروشی کافی شاپی کوچک برای سفارش نوشیدنی طراحی شده است تا افراد و کودکان بتوانند علاوه بر انتخاب کتاب و خواندن آن لحظاتی را به صرف چای در کنار هم بپردازند.میزهای دو نفره و چند نفره برای ملاقات و صحبت و بحث و تبادل نظر طراحی شده اند.
طراح این کافه کتاب می گوید: ما باور داریم که بهترین ایده ها و مکالمات به راحتی با یک فنجان قهوه خوب ایجاد می شوند.ما می دانیم که تکنولوژی می تواند چوب جادویی برای ورود به دنیای غیر قابل تصور باشد. کافه ما یکی از بهترین کافی شاپ ها در سراسر شهر است که با همکاری متخصصان بسیاری ایجاد شده است.

در بخش میانی فضای کتابفروشی دیواری چوبی تعبیه شده است که روی آن فضاهای ۶ ضلعی بریده شده اند و فضایی هیجان انگیز و دوست داشتنی را برای مطالعه و بازی کودکان فراهم کرده اند.۶ ضلعی هایی که در قسمت بالاتر قرار گرفته اند با نردبان های چوبی قابل دسترسی هستند.ایجاد این فضای ساده و در عین حال برنامه ریزی شده کودکان را به این مجموعه جذب می کند و به آن ها این امکان را می دهد که در فضایی متفاوت تر از اتاق و میز مطالعه خودشان به مطالعه مشغول شوند و هیجان ناشی از این اتفاق آن ها را به کتاب خوانی بیشتر دعوت می کند.البته در کنار کتاب خواندن، وسایل بازی برای کودکان فراهم شده است تا این مجموعه حالتی یکنواخت نداشته باشد.
معمار:PLASMA NODO
موقعیت: Medellín, Medellín, Antioquia, Colombia
مساحت:۱۲۰متر مربع
سال انجام پروژه: ۲۰۱۵
منبع:
http://blog.bookpres.com
http://www.archdaily.com

حتما بخوانید:  مبلمانی برای کلاس‌های درس آینده

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط