کاناپه اتاق نشیمن
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

کاناپه اتاق نشیمنتان از شما می‌گوید!

۰
(۰)

کاناپه‌ی سبک Mid-century

سبک mid-century گذری‌ست از دوران کلاسیک به‌سمت جهانی مدرن‌تر. در این سبک به سادگی ظاهر و کاربردی‌تر بودن عناصر توجه فراوانی می‌شود. به‌همین دلیل کاناپه‌هایی که با این سبک هماهنگی دارند نیز از همین قوانین پیروی می‌کنند. اگر شما جزء آن دسته از آدم‌هایی هستید که به کاناپه‌ها سبک Mid-century علاقه‌مند هستند، درواقع به‌اطرافیانتان این پیام را می‌رسانید که شما طرف‌دار یک زندگی مدرن و راحت هستید، درحالی که هنوز هم به نظم و ترتیب یک فضای کلاسیک و این‌که هر عنصر تنها برای یک کار ساخته شده‌است اهمیت می‌دهید. همچنین زیبایی ظاهر نیز برای شما مهم است. استفاده از چنین کاناپه‌هایی در دنیای امروز ممکن است به‌عنوان یک ریسک پذیرفته شود. اگر چنین کاناپه‌ای را در فضای اتاق نشیمنتان قرار می‌دهید، پس شما آدم ریسک پذیری هستید و بیش از مد به آن‌چه که روح شما را خطاب می‌کند توجه می‌کنید.

کاناپه‌های ال ‌شکل

همه‌ی ما می‌دانیم که این نوع کاناپه‌ها احساس راحتی بسیاری را به کسی که وارد خانه می‌شود القا می‌کنند. به‌همین دلیل اگر شما هم هنگام دکور کردن منزلتان به سمت مبل‌های ال‌ شکل می‌رود، فردی هستید که اهمیت فراوانی به راحتی می‌دهید. شما از آن‌ دسته افرادی هستید که همه دوست دارند در خانه‌تان وقت بگذارند. مهمانی‌های خانوادگی همه در منزل شماست. دوستانتان ترجیح می‌دهند که در خانه‌ی شما جمع شوند. کاناپه‌های ال شکل به‌شما این اجازه را می‌دهند که بتوانید به‌راحتی برای داشتن آسایش بیشتر از آن‌ها استفاده کنید و از مهمان‌هایتان پذیرایی کنید. فرقی نمی‌کند که بخواهید بعد از یک روز پر کار روی مبل لم بدهید و تلویزیون تماشا کنید و یا قصد معاشرت با آشنایانتان را داشته باشید، این کاناپه‌ها ظرفیت زیادی دارند و هم به‌عنوان مبل و هم برای دراز کشیدن مناسب هستند.

کاناپه‌های سبک lawsonاین کاناپه‌ها بهترین گزینه‌ برای کسانی هستند که دلشان می‌خواهد زمانشان را روی یک مبل نرم و راحت بگذارند. شما بیش از آن‌که به بزرگی مبل و تعداد نفراتی که می‌توانند روی آن بشینند فکر کنید، به‌دنبال آن هستید که بتوانید از کاناپه‌ی منزلتان برای سپری کردن اوقاتی با کیفیت استفاده کنید. وقتی می‌خواهید کتابی بخوانید، این کاناپه‌ها شما را در راه آسایشی که به‌دنبالش هستید یاری می‌کنند. همچنین زمانی که می‌خواهید از آن‌ها استفاده‌ی جدی‌تر کنید، به‌طور مثال با جمعی دور هم بنشینید و گپ و بحثی داشته باشید، می‌توانند تبدیل به مبلمان شیکی شوند که در عین حال هیچ‌کس را معذب نمی‌کنند. این کاناپه‌ها معمولا دسته‌هایی دارند که نه زیادی بلند هستند و نه زیادی کوتاه. اگر شما زیاد اهل دراز کشیدن روی مبل نیستید، همین دسته‌ها باعث می‌شوند که جایگاه راحتی برای قرار دادن دستتان داشته باشید و در نتیجه راحتی بیشتری در اختیارتان باشد. البته کاناپه‌های سبک lawson تنها با قرار دادن یک بالش می‌توانند تبدیل به فضای راحتی برای استراحت ظهرگاهی و نظیر آن شوند.

حتما بخوانید:  ۱۰ ایده‌ی دکوراسیون داخلی برای چیدمان ورودی خانه

کاناپه‌ی مدل Knole

خیلی‌ها با دیدن این نوع کاناپه‌ها با خودشان تصور می‌کنند که دیگر هیچ‌کس چنین مبل‌هایی تهیه نمی‌کند. آن‌ها دوران این سبک طراحی را رو به پایان می‌بینند. پس اگر شما نیز با دیدن تصویر چنین کاناپه‌ای و یا تماشای آن پشت ویترین یک مغازه به‌وجد می‌آیید، از آن دسته افرادی هستید که هنوز هم علاقه‌ای به تداعی حس و حال قدیمی در فضای منزلشان دارند. احتمالا شما به عتیقه‌ها توجه زیادی دارید و از جمع آوری آن‌ها لذت می‌برید. غالبا در منزل افرادی چون شما می‌شود سینی‌های مسی و نقره پیدا کرد و گلدان‌هایی که از خانواده‌تان به شما رسیده است نیز در گوشه و کنار خانه پیدا می‌شود. هر کس که وارد منزل شما می‌شود، احساس می‌کند که در این خانه عشق به گذشته و خاطرات لذت‌بخش وجود دارد. پس اگر چنین شخصیتی دارید، از تهیه‌ی این سبک کاناپه‌ها پرهیز نکنید. چرا که روح واقعی شما می‌تواند در ظاهر آن‌ها نمایان شود.

کاناپه‌ی مدل کاسپین گالری پارسا می‌تواند در دسته‌ی مبل‌‌هایی که به سبک knole طراحی شده‌اند قرار بگیرد. فرم دسته‌های این مبل کمی مدرن‌تر شده‌است که به‌طبع باعث می‌شود راحت نیز باشند. اگر کاناپه‌های knole به دلتان نشسته‌است ولی ترجیح می‌دهید که کمی بیشتر با دنیای مدرن امروز هماهنگ شوید و مد روز را دنبال کنید، این کاناپه‌ها می‌توانند گزینه‌‌ی بسیار خوبی برای منزل شما باشند.

کاناپه‌های سبک انگلیسی

زمانی که وارد سالن نشیمن خانه‌ای می‌شویم و یک کاناپه به سبک انگلیسی در مقابلمان قرار می‌گیرد، اولین چیزی که می‌توانیم درباره‌ی صاحب خانه بفهمیم این است که او طر‌فدار یک دکوراسیون کلاسیک است. اگر به این کاناپه‌ها علاقه دارید، احتمالا در اوقات فراغتتان نیز ترجیح می‌دهید به موسیقی‌ کلاسیک‌تری گوش کنید. در عین حال که دوست ندارید همه‌چیز به‌نظر خیلی ساده و دور از تجمل برسد، دلتان می‌خواهد که فضای منزلتان زیاد هم رسمی و خشک نباشد. مبل‌های انگلیسی در آن واحد هم بسیار راحت هستند و هم خیلی شیک و کلاسیک. مهمان‌هایتان می‌توانند در سالن نشیمن شما احساس کنند که در یک فضای بسیار مجلل حضور یافته‌اند ولی در عین حال همه‌چیز تا حدی صمیمانه به‌نظر می‌رسد. می‌توانید با تهیه‌ی چنین کاناپه‌ای یک ظاهر شیک ولی راحت را در اختیار داشته باشید.

حتما بخوانید:  ترکیب رنگی موفق در دکوراسیون منزل

کاناپه‌ی دو نفره‌ی مدل S۵۰۲۰ ریچموند، ترکیبی‌ست از دو سبک مختلف از مبل‌های انگلیسی. پشتی راحت ولی دسته‌هایی که به سبک مبل‌های چسترفیلد با میخ تزئین شده‌اند. با انتخاب چنین کاناپه‌ای علاوه بر تمام خصوصیاتی که یک مبل انگلیسی از شما می‌گوید، می‌توانید نشان دهید که شما اهل ایجاد تفاوت هستید و دلتان می‌خواهد که فضایی خاص را در خانه‌ی خود به نمایش بگذارید.

کاناپه‌های مدل slipper

این سبک از کاناپه زیبایی منحصر به‌فردی دارد و ظاهری متفاوت را در اختیار شما قرار می‌دهد. با انتخاب چنین کاناپه‌ای نشان می‌دهید که از تکرار آن‌چه چشم انسان در همه‌جا می‌بیند دوری می‌کند و دلتان می‌خواهد که خاص باشید. این کاناپه‌ها بسیار راحت هستند. شما دوست دارید که دائما در منزلتان از افراد مختلف پذیرایی کنید و راحتی آن‌ها برایتان مهم است. به‌غیر از این بیش از در اختیار داشتن یک فضای لوکس به آسایش آن توجه دارید. اما شما فردی نیستید که دلتان بخواهد افراد بیش‌ از اندازه در فضای شخصی‌ شما احساس صمیمیت کنند. این کاناپه‌های بدون دسته، به‌شما این اجازه را می‌دهند که هدفتان را پیش ببرید و در عین حال که فضایی پر از تفاوت، راحت و چشم‌نواز را در اختیار دارید، حد و اندازه‌ را نیز در محیط خانه‌تان مشخص کنید.

کاناپه‌های مدرن

کاناپه‌هایی که به سبک مدرن هستند معمولا زیاد راحت محسوب نمی‌شوند. فردی که چنین کاناپه‌ای را برای دکوراسیون منزل خود انتخاب می‌کند کسی‌ست که ارائه‌ی یک ظاهر خاص را به راحتی ترجیح می‌دهد. احتمالا شما از آن دسته افرادی هستید که در انتخاب لباس‌هایتان نیز شیک بودن و متفاوت بودن را به راحتی‌تان در آن‌ها مقدم می‌شمارید. شما از مدرنیته‌ی دنیای امروز لذت می‌برید و از این‌که جزئی از آن باشید ابایی ندارید. به‌نظر من این کاناپه‌ها نشان دهنده‌ی قدرت طبع و رهایی از قید و بند گذشته است. دکوراسیون خانه برای شما بیشتر فضایی‌ست که دلتان می‌خواهد در آن سلیقه و ابتکارتان را به نمایش بگذارید. کسی که وارد خانه‌ی شما شده‌ است، جذب این نمایش می‌شود. و شما از این موضوع لذت می‌برید.

حتما بخوانید:  طراحی داخلی منزل

آن‌چه خواندید از مطلب https://www.thespruce.com/what-your-sofa-style-says-about-you-4110883 الهام گرفته شده بود.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط