دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

چیدمانی دلربا برای اتاق خواب دخترانه

۰
(۰)

برای ما دخترها رنگ‌ها مهم هستند

البته که وقتی صحبت از هر چیز دخترانه‌ای باشد، بلافاصله افکار ما به سمت رنگ‌های صورتی و بنفش می‌رود. اتاق‌ خواب هم از این موضوع مستثنا نیست. منکر این موضوع نمی‌شوم که در سنین مختلف خیلی از ما دخترها علاقه‌ی زیادی به این دو رنگ داریم. چرا که این رنگ‌ها بسیار لطیف و رویایی هستند. اما آن‌چه که از اهمیت بسیاری برخوردار است محدود نشدن به این دو رنگ است. ما هم مثل بقیه ممکن است از باقی طیف‌های رنگی لذت ببریم. رنگ‌های محبوب بعدی بین دخترها معمولا قرمز، نارنجی، سفید و انواع سبزها و آبی‌های روشن است. برای اینکه بتوانیم انتخاب بهتری داشته باشیم می‌توانیم به‌جز سلیقه به روحیات نیز توجه کنیم. در آخر فرقی نمی‌کند که چه رنگی به دیوارها باشد، همین که تأثیر آن یک فضای لطیف و دل انگیز در اختیار ما بگذارد کافی‌ست.

ما دخترها، تزئینات دیواری را دوست داریم

ما از خالی بودن دیوارها خوشمان نمی‌آید. در خلوت‌ترین اتاق‌ خواب‌های دخترانه هم حداقل یک یا دو تابلوی دیوارکوب پیدا می‌شود. بیشترمان دوست داریم که وقتی روی تخت خوابمان دراز کشیده‌ایم، چشممان با دیوارهای پر زرق و برق احاطه شده باشد. به‌همین دلیل کاغذدیواری‌هایی که نقش و نگار جذاب و دخترانه دارند، استیکر‌های دیواری و حتی قاب‌عکس‌ها و پوستر‌ها برای ما از اهمیت خاصی برخوردار است. امروزه تنوع این عناصر آن‌قدر زیاد شده است که هنگام طراحی اتاق خواب به مشکلی برنخواهیم خورد. برای هر سلیقه‌ای می‌توانیم مورد مناسبی را پیدا کنیم. البته معمولا در بین دخترها، استیکرهای آینه‌ای و یا استیکرهایی که به شکل گل یا درخت هستند طرفداران بیشتری دارد. Hoop Art هم یکی از گزینه‌هایی‌ست که می‌تواند جایگاه خوبی در اتاق‌ خواب‌ دخترانه، مخصوصا اتاق خواب نوجوان، داشته باشد. می‌توانیم این Hoop Artها را از بین انواعی که با پارچه‌های گلدار درست شده‌اند و یا پیام‌های جالبی رویشان گلدوزی شده‌است، انتخاب کنیم.

حتما بخوانید:  نکاتی درباره خرید میز ناهارخوری

ما دخترها آینه‌ها را می‌پرستیم

آینه از باید‌های اتاق خواب هر دختری‌ست. مخصوصا وقتی که به سنین نوجوانی می‌رسد. همه‌ی ما دخترها از اینکه جلوی آینه بایستیم و خودمان را تماشا کنیم لذت می‌بریم. فرقی نمی‌کند که علایق و سلایقمان در زندگی چه چیزهایی باشد، باز هم این کار برای ما از لذت خاصی برخوردار است. همچنین بیشترمان به فضاهایی که روشنایی بیشتری داشته باشند علاقه‌مندیم. آینه‌ها کمک می‌کنند که با سهولت بیشتری این فضا را در اتاق خوابمان ایجاد کنیم. گاهی ممکن است فکر کنیم که خب آینه را باید بالای یک میز آرایش نصب کرد و اتاقی که ما در اختیار داریم برای چنین عنصری جای کافی ندارد. این درحالی‌ست که آینه‌ها می‌توانند هرکجای اتاق قرار بگیرند و همچنان کاربرد خود را محفوظ نگاه دارند. پیشنهاد من به‌عنوان یک دختر این است که آینه‌های اتاق خواب دخترانه را با ریسه‌ها و یا چراغ‌های کوچک تزئین کنید، این کار باعث می‌شود که هنگام شب فضای رویایی‌تری در اتاق‌ جاری شود.

ما دخترها به‌دنبال نور هستیم

همان‌طور که گفتم برای ما دخترها داشتن یک اتاق خواب رویایی و دلربا از همه‌چیز مهم‌تر است. نورپردازی در داشتن چنین فضایی تأثیر بسیار زیادی دارد. نورها انرژی خاصی به‌ما می‌دهند. هنگام صبح دلمان می‌خواهد که فضای روشنی داشته باشیم که لبخند به‌ لب‌هایمان بیاورد، و شب‌ هنگام هم به‌دنبال انواعی از نورپردازی هستیم که رنگ‌ها و وسایل اتاق‌ خوابمان را طوری نشان دهند که همه‌چیز دنج‌تر و ملایم‌تر به‌نظر برسد. در یک اتاق خواب دخترانه می‌توانیم از انواع مختلف چراغ‌ها استفاده کنیم. آباژورها و هالوژن‌ها در ساختن فضایی دنج به‌ما کمک می‌کنند. بعضی چراغ‌های سقفی نیز با طراحی‌های متفاوتشان باعث می‌شوند که علاوه بر نورپردازی بهتر، جلوه‌ای تزئینی نیز در اتاق داشته باشیم. علاوه بر این‌ها، چراغ‌های ریسه‌ای هم می‌توانند یکی از بهترین گزینه‌ها باشند. آن‌ها مخصوصا هنگامی که با آینه‌ها و یا پرده‌ها ترکیب می‌شوند فضایی شاهانه ایجاد می‌کنند که می‌تواند‌ آرزوی هر دختری باشد.

حتما بخوانید:  با این ایده‌های جذاب همیشه تشک کافی برای مهمان دارید

پرده‌ها ما دخترها را به‌وجد می‌آورند


ما دخترها علاقه‌ی زیادی هم به پرده‌ها داریم. شاید تأثیر فیلم‌های کارتونی که تماشا می‌کرده‌ایم و یا هنوز هم می‌بینیم باشد که باعث می‌شود پرده‌ها ما را یاد قصرها و شاهزاده‌ خانم‌ها بیاندازند. ما ترجیح می‌دهیم که برای پنجره‌های اتاق خوابمان از پرده‌هایی استفاده کنیم که پارچه‌های به‌ اصطلاح خنک‌تری دارند. وقتی به آن‌ها نگاه می‌کنیم انگار که در یک بعد از ظهر بهاری در باغی قدم می‌زنیم و به‌طبع روحمان تازه می‌شود. البته برای ما پرده فقط مختص به پنجره نیست. ما دلمان می‌خواهد که پرده‌ها فضای اتاق را پر کنند. مخصوصا از نصب کردن آن‌ها بالای تخت لذت خاصی می‌بریم. این‌ کار در رویاپردازی‌هایمان به ما کمک می‌کند و حس و حال دل‌پذیرتری را در ما ایجاد می‌کنید. برای پرده‌های بالای تخت بهتر است که جنس‌های نازکی مثل تور را ترجیح دهیم. آن‌ها مخصوصا هنگامی که با نورپردازی اتاق تلفیق می‌شوند فضای اتاق خواب را تبدیل به صفحه‌ای از یک قصه شاه پریان می‌کنند.

تخت خواب مورد علاقه‌ی ما دخترها کدام است؟

معمولا قاعده‌ی خاصی برای انتخاب تخت خواب دخترانه وجود ندارد. هر نوع تخت خواب و لوازم جانبی‌اش مثل کمد، میز تحریر و دراود می‌تواند با استفاده از رنگ‌های مختلف، رو تختی‌ها و دیگر عناصر تبدیل به یک ست کاملا دخترانه شود. اما به‌هر حال بعضی از مدل‌ها می‌توانند محبوبیت بیشتری در بین ما داشته باشند. تخت خواب‌های سبک انگلیسی، مخصوصا رنگ سفیدشان و بیشتر به‌عنوان تخت خواب نوجوان معمولا طرفداران بیشتری را به‌خود جلب می‌کنند. آن‌ها سمت لطیف و دلربای روح ما را خطاب می‌کنند و برایمان لذت بخش هستند. انحنای این سبک مبلمان، مدل دسته‌ها، تاج بلند تخت‌ خواب‌هایشان، همه و همه باعث می‌شوند که فضای اتاق خواب به غایت دخترانه و رویایی شود.

حتما بخوانید:  از تاریخچه صندلی راکینگ چه می‌دانید؟

برای ما دخترها تزئینات بسیار مهم هستند

ما دخترها زمانی که بچه‌ سال‌تر هستیم اتاق خوابمان را با اسباب بازی‌ها و عروسک‌هایمان پر می‌کنیم. همان‌طور که در بزرگسالی هم بیشتر اوقات خانم‌ها هستند که سالن خانه را دکور می‌کنند و هر گوشه را با وسایل و عناصر تزئینی آراسته می‌کنند. همین موضوع نشان دهنده‌ی علاقه‌ی شدیدمان به تزئینات فضایی‌ست که بیشتر زمانمان را در آن می‌گذرانیم. البته تزئینات معمولا بستگی به سلایق و علایق فردی هرکس دارند. اما در هر حال بعضی از این عناصر هستند که اکثر ما را به‌وجد می‌آورند. به‌نظر من کوسن‌ جزء جدانشدنی اتاق خواب هر دختری‌ست. با تغییر سن و سالمان طرح این کوسن‌ها هم عوض می‌شود اما هرگز از فضای شخصی ما حذف نمی‌شوند. بیشترمان مخصوصا در سنین نوجوانی دوست داریم که فضا را با تابلو‌های عکس و پوسترها پر کنیم. فراموش نکنیم که خیلی از ما وابستگی شدیدی به یادگاری‌هایمان داریم، پس بد نیست اگر محلی هم برای قرار دادن آن‌ها در یک اتاق خواب دخترانه در نظر گرفته شود. تماشای آن‌ها ما را خوش‌حال می‌کند. به‌جز این‌ها مجسمه‌ها، گلدان‌ها، لیوان‌های تزئینی و خلاصه هر آن‌چه که فکرش را کنید می‌تواند راهی به اتاق خواب ما دخترها باز کند. در آخر، آن‌چه مهم است، دکوره بودن طراحی فضای اتاق خوابمان است.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط