دکوراسیون آرایشگاه و سالن زیبایی
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

چگونه یک آرایشگاه شیک داشته باشیم؟

۵
(۱)

ما در خانه و محل کارمان در فضاهای عمومی مثل کافه و رستوران یا حتی مترو و وسایل حمل و نقل عمومی با زیبایی مواجه می شویم. زیبایی همان چیزی است که فضا را برای ما قابل تحمل می کند. برای همین است که در اتاق های خانه از رنگ های مورد علاقه مان استفاده می کنیم و فرشی که دوست داریم را پهن می کنیم روی میز کارمان گیاه و عکس خانوادگی می گذاریم و از حضور در متروهای تمیز و رنگی خوشحال تر می شویم. می توانید جایی را تصور کنید که زیبایی در آن بیشترین اهمیت را داشته باشد؟ خب شاید این مکان همانجایی است که برای رسیدن به ظاهرمان به آنجا می رویم بله سالن زیبایی. در این مطلب به دکوراسیون آرایشگاه و سالن زیبایی می پردازیم با ما همراه باشید.

دکوراسیون آرایشگاه و سالن زیبایی

زیبایی را با توجه به سلیقه مشتری تعریف کنید

صنعت آرایش مو و صورت در طبیعت خودش متکی به زیبایی ظاهر است. این یعنی اگر صاحب یک سالن زیبایی باشید کسب و کار شما را از روی زیبایی سالنتان قضاوت خواهند کرد. پس باید مطمئن شوید دکوراسیون داخلی سالن نشانگر علایق شما و البته شبیه به ترندهای دکوراسیون است. شاید اولین چیزی که وقت شروع چیدمان سالن باید به آن فکر کنید این باشد که مشتریان شما چه کسانی هستند؟ بیشتر کسب و کارها درست از جایی موفق می‌شوند که تصویری از مشتری ایده‌آلشان در ذهن دارند. به مشتری فکر کنید و شروع کنید به برآورده کردن نیازهایش در تمام جنبه ‌های طراحی دکوراسیون سالن زیبایی تان. مشتری ‌های ثروتمند دارید؟ کانترهای مرمری و رنگ‌های لوکس مثل طلایی و مشکی به کار ببرید. کسانی که سبک زندگی سالم دارند و به دنبال ماساژهای سلامت هستند زیاد به سالن شما رفت و آمد دارند؟ عناصر آبی و آرامش بخش و فضای روشن را فراموش نکنید.

حتما بخوانید:  آرایشگاه

دکوراسیون آرایشگاه و سالن زیبایی

تم خاص خودتان را داشته باشید

فضای مخصوص به خودتان را داشته باشید. تم یا فضا این روزها در دکوراسیون حرف اول را می‌زند. اگر طرفدار روشنی و رنگ‌های ملایم هستید این فضا را در تمام جزئیات دکوراسیون سالن زیبایی لحاظ کنید. کانترها، میزها و حتی سشوارها و شانه ‌ها را روشن انتخاب کنید. اگر هم رنگ‌ های تند و شاد دوست دارید از پوسترها و تابلوهایی با همین رنگ ‌ها استفاده کنید و فضایی شاد برای مشتری ‎‌ها رقم بزنید. این تم با توجه به گروه مشتری ‌هایتان هم تغییر خواهد کرد. مثلا زنانی که در مرکز شهرهای بزرگ زندگی می‌کنند و وقت سرخاراندن ندارند سلیقه بسیار متفاوتی نسبت به زنان خانه ‌دار خواهند داشت و تصورشان از یک سالن زیبایی ایده‌ آل با یکدیگر متفاوت است. خوب فکر کنید که دقیقا می‌خواهید چه گروهی را راضی نگه دارید.

دکوراسیون آرایشگاه و سالن زیبایی

لحظات انتظار را دوست داشتنی کنید

فضای خوشامدگویی داشته باشید. یکی از مراحل گذاشتن خودمان به جای مشتری ‌ها و تصور کردن فضا از دید آنهاست. فکر کنید اولین چیزی که یک مشتری هنگام ورود به سالن زیبایی شما می‎‌بیند چیست؟ باید جایی را داشته باشید که کسانی که وارد می‌شوند در آن بنشینند و منتظر نوبتشان باشند. این فضا باید آرامش ‌بخش و سرگرم ‌کننده باشد. داشتن یک تلویزیون برای سرگرم شدن افراد ایده بدی نیست اما سر و صدا ممکن است حاضران در آرایشگاه را عصبی کند و آرامش کارکنان را نیز به هم بزند پس چه باید کرد؟ حداقل کتاب و مجله را فراموش نکنید. مبل‌های راحت، رنگ‌های شاد و میزهای بزرگ از بایدهای این فضا هستند.

حتما بخوانید:  استفاده از آیینه در دکوراسیون منزل، کجا و چگونه؟

دکوراسیون آرایشگاه و سالن زیبایی

تأسیسات و تجهیزات را به طور مرتب بررسی کنید

هیچ چیز نباید خراب باشد. چه کسی دوست دارد وسط یک روز خیلی شلوغ در سالن زیبایی با بی‌برقی رو به رو شود و یا آب مناسب برای شست و شوی موهایش نداشته باشد؟ پس هر چند وقت یک بار تأسیسات ساختمان را چک کنید و نگهداری درست از وسایل را در اولویت اول قرار دهید رنگ روی دیوارها را تجدید کنید و به سر و وضع صندلی ‌ها و مبل ‌های خراب برسید. از نورپردازی ‌ها هم غافل نشوید. نورهای گرم به نسبت فلورسنت‌های سرد احساس آرامش بیشتری می‌دهند اما فضا را آنقدر نارنجی و روشن نکنید که چشم‌ های شما و مشتری‌ هایتان اذیت شود. همین نکته ‌های کوچک تفاوت بین یک سالن زیبایی عادی و یک آرایشگاه فوق ‌العاده را تعیین می‌کند که هر کسی دوست دارد به آنجا برود.

دکوراسیون آرایشگاه و سالن زیبایی

در جزئیات خلاق باشید

در جزئیات دکوراسیون آرایشگاه و سالن زیبایی خلاق باشید. چه کسی گفته وسایل مختلف نمی‌توانند از روی میز کار بلند و تبدیل به عناصر متفاوتی شوند که فضا را زیبا می‌کنند؟ فضای کار را وارد دکوراسیون داخلی کنید. می‌توانید قیچی ‌های عتیقه و زیبا را به یک تابلوی کلاژ روی دیوار تبدیل کنید یا چراغ‌ هایی که به اتاق روشنی می‌دهند را داخل ابزار کار (مثل سشوارهای خوشرنگ) قرار بدهید و سالن زیبایی خود را به آرایشگاهی تبدیل کنید که همه در موردش صحبت می‌کنند حتی اگر تا به حال پایشان را آنجا نگذاشته باشند.

 

مطالب مرتبط