تزیین پنجره
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

چگونه پنجره های خانه را تزیین کنید؟

۰
(۰)

البته که مهمترین وظیفه پنجره ها وارد کردن نور و هوا به درون خانه است است اما وظیفه دیگری نیز بر عهده دارند که کمتر از روشنایی و تهویه هوا نیست و آن جلوه دادن به دکوراسیون سالن، اتاق خواب و یا هر جای دیگری است که در آنجا قرار دارند. می توان پنجره ها را با پرده و یا کرکره به یک نقطه کانونی خیره کننده تبدیل کرد اما چگونه؟ در زیر به چند روش ساده برای تزیین پنجره اشاره کرده ایم پس اگر می خواهید پنجره هایی جذاب داشته باشید که با ورود افراد به خانه تان خودنمایی کنند ما را در ادامه مطلب همراهی کنید.

تزیین پنجره

در اولین روش تزیین پنجره همانطور که در تصویر مشاهده می کنید از پرده ای استفاده شده که برش هایی با کنتراست برجسته دارد و طرحش شبیه به لباس نیروی دریایی است. نکته قابل توجه در این چیدمان این است که مبلمان و فرش در این اتاق با طرح پرده هماهنگ هستند.

تزیین پنجره

این روش مناسب پنچره های کوچک اتاق خواب است. می توان از پرده هایی با اهرم چرخشی استفاده کرد. همچنین بهتر است رنگ پرده ها روشن و تکرنگ باشد که باعث بیش از حد کوچک نشان دادن پنجره نشوند.

تزیین پنجره

پنجره در حمام و سرویس بهداشتی نیز برای تهویه هوا مهم است و تزیین پنجره های حمام و سرویس بهداشتی نیز اهمیت زیادی دارد روشی که تصویرش را در بالا مشاهده می کنید بیشتر برای حمام ها استفاده می شود که در آن می توان از صفحه های منبت کاری و برجسته به عنوان پرده برای پنجره ها استفاده کرد.

حتما بخوانید:  مبلمان منزل با قیمت ارزان بخریم یا نه؟

تزیین پنجره

برای بزرگتر نشان دادن فضای خانه می توان از روش نصب یک آیینه بزرگ و قرار دادن شیشه های رنگی بر روی آن استفاده کرد. اینگونه آیینه باعث تقویت شیشه های رنگی شده و جلوه خاصی به فضا می دهد و همچنین باعث پرنورتر و بزرگتر نشان دادن اتاق می شود.

تزیین پنجره

این مدل از تزیین پنجره بیشتر برای سبک دکوراسیون سنتی مناسب است همانطور که در تصویر می بینید می توان با آویزان کردن پرده ای با رنگ و طرح مرمر سبز جلوه خاص و سنتی به فضای اتاق بخشید و از این سبک لذت برد.

تزیین پنجره

این تزیین جذاب برای پنجره هایی در حدود ۷ متر مناسب است. در این روش در مقابل پنجره تابلو های نقاشی نصب می شود. در اتاق تصویر بالا پرده های پشمی بلند و تکرنگ نصب شده است که سادگی پرده ها همراه با تابلو های نقاشی هماهنگی جالبی ایجاد کرده است. البته این نکته را در نظر داشته باشید که رنگ های ناهماهنگ می توانند فضا را نا مرتب نشان دهند پس رنگ مبلمان و فرش باید هماهنگ با پرده انتخاب شود تا اتاق شلوغ و به هم ریخته به نظر نرسد.

تزیین پنجره

اگر در منزلتان اتاقی برای مدیتیشن یا مراقبه دارید این دکوراسیون بسیار مناسب است. برای تزیین پنجره در این فضاها می توان از کرکره هایی به رنگ روشن استفاده کرد که البته رنگ سفید از سایر رنگ های روشن برای این کار مناسب تر است زیرا سفید رنگ آرامش و تمرکز است و افراد به همین دلیل به مراقبه می پردازند.

مطالب مرتبط