تزیین میز جلو مبلی
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

چگونه به زیبایی میز جلو مبلی بیفزاییم؟

۰
(۰)

به اتاق نشیمن منزل خود نگاه کنید تقریباً تمامی عناصر دکوراتیو در حاشیه قرار دارند و در میانه اتاق نشیمن به جز یک فرش و یک میز جلو مبلی چیز دیگری مشاهده نمی شود. در حالیکه بیشتر افراد به مرکز اتاق نشیمن نگاه می کنند پس جا دارد که از خود بپرسیم چگونه می توانیم میز جلو مبلی خود را تزیین کنیم؟ سؤال بسیار خوبی به نظر می‌رسد با وجود اینکه راه‌ های متعددی برای تزیین میز جلو مبلی وجود دارد اما ترجیح می‌دهیم تا در این مطلب به چند مورد متفاوت و غیرتکراری اشاره کنیم. پس اگر می خواهید خانه ای منحصر به فرد و زیبا داشته باشید که افراد با ورود به آن حس خوبی به آن داشته باشند در ادامه با ما همراه باشید.

تزیین میز جلو مبلی

تزیین میز جلو مبلی با کتاب

شاید تعجب کنید زیرا اغلب افراد وجود کتاب بر روی میز جلو مبلی را نوعی بی‌نظمی و به‌ هم‌ ریختگی تلقی می‌کنند اما حقیقت این است که ما می توانیم کتاب هایی را که برای مطالعه تهیه می کنیم برای تزیین میز جلوی کاناپه مان به کار ببریم و چند جلد کتاب زیبا و رنگی را روی هم بچینیم و از آنها یک المان دکوراتیو برای منزلمان بسازیم. این کتاب‌ ها می‌توانند سرگرم‌ کننده نیز باشند و نگرش و علایق ما را به دیگران نشان دهند. افزون بر موارد فوق می‌توان از  کتاب‌ های مصور یا آلبوم‌های عکس نیز برای این کار استفاده کرد. تصاویر اغلب بیش از متون انسان‌ ها را به خود جلب می‌کنند و برای سرگرم کردن مهمانان یا جمع‌ های دوستانه مناسب‌ تر هستند.

حتما بخوانید:  تاریخچه رنگ‌های محبوب برای فرش در دنیا

تزیین میز جلو مبلی

جعبه های زیبا بر روی میز

قرار دادن وسایل بر روی میز جلو مبلی به معنای بی‌نظمی نیست وقتی از یک جعبه زیبا و شکیل برای نگهداری آنها استفاده شود. می‌توان با گذاشتن یک جعبه چوبی یا مقوایی هم به جلوه میز جلو مبلی خود افزود و هم وسایل اضافی نظیر کنترل تلویزیون، فندک و سایر وسایلی که اتاق نشیمن را بی‌نظم نشان می‌دهند در آن قرار داد. افزون بر این از جعبه‌ ها می‌توان به‌عنوان ظرفی برای نگهداری لوازم پذیرایی نظیر شکلات، خشکبار یا کارد و چنگال نیز استفاده کرد.

تزیین میز جلو مبلی

تزیین میز جلو مبلی با گیاهان و گلدان‌ ها

چه چیزی به‌اندازه گل و گیاه می‌تواند فضای کوچک آپارتمان را تغییر دهد؟ اگر میز جلو مبلی در مرکز اتاق نشیمن قرار دارد هیچ چیز به‌اندازه یک گلدان پر از گل‌ ها و شکوفه‌ های کوچک نمی‌تواند به محیط طراوات و نشاط ببخشد. البته باید دقت داشت که ارتفاع گلدان و ساقه گل‌ ها به‌اندازه‌ ای نباشد که مانع دید افراد هنگام نشستن بر روی مبل شود.

 

خوب است به خاطر بسپارید که طراحی دکوراسیون مجموعه ای از المان‌ها و کارهای مختلف است که در نهایت هدفشان خلق شگفتی، لذت و در عین حال افزایش کارایی است بنابراین ایده‌ های زیادی هستند که می‌توانند به‌ عنوان تزیین برای میز جلو مبلی استفاده شوند. میزهای جلو مبلی می‌توانند با هزینه‌ ای بسیار کم به نقطه کانونی فضای نشیمن تبدیل شوند اما اغلب به دلیل بی‌توجهی ما نادیده گرفته می‌شوند. امیدوارم با ایده های مطرح شده در این مطلب بتوانید میزی زیبا را برای پذیرایی از مهمانانتان تزیین کنید.

حتما بخوانید:  یک تیر و دونشان با میزهای ایکیا

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط