چهارپایه در دکوراسیون
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

چگونه از انواع چهارپایه چوبی و فلزی در دکوراسیون استفاده کنیم؟

۰
(۰)

چهارپایه هایی که در دکوراسیون خانه ها استفاده می شوند انواع مختلفی دارند و در شکل های مختلف پارچه ای، سرامیکی، چوبی، فلزی و پلاستیکی در بازار موجود هستند. بعضی از آنها نیز ترکیبی از متریال های مختلف در کنار هم هستند. به عنوان مثال بعضی از آنها پایه های چوبی و فلزی دارند اما رویه آنها از خز و مخمل دوخته شده است. چهارپایه های پارچه ای با پاف اشتباه گرفته می شوند. اما تفاوت آنها در مواد تشکیل دهنده آنهاست. چهارپایه های پارچه ای اغلب اسکلتی چوبی دارند و با ابرهایی که زیر آنهاست کمی نرم تر به نظر می رسند. اما داخل پاف ها به صورت یکدست مواد خاصی مانند گرانول های پلاستیکی و یا پَر است. چهارپایه ها در طیف وسیع و گسترده ای از اشکال، رنگ ها و اندازه ها در دسترس هستند و می توان برای کاربردهای متنوعی در خانه از آنها استفاده کرد. برای مثال شما می توانید از چهارپایه به عنوان میز پاتختی، میز جلومبلی، صندلی برای فضای باز و یا صرفا برای تزیین یک فضا استفاده کنید. در مطلب زیر چند مورد از کاربرد چهارپایه در دکوراسیون را برایتان آورده ایم.

چهارپایه در دکوراسیون

صندلی های یدکی

متداول ترین جا برای استفاده از انواع چهارپایه ها اتاق نشیمن است چرا که در مهمانی ها به صندلی های بیشتری برای نشستن احتیاج است. می توان از این چهارپایه ها در هنگامی که استفاده نمی شوند در زیر میزهای جلومبلی نگهداری کرد. چهارپایه ها نشیمن هایی اضافی برای شما در فضا ایجاد می کنند و جمع کردن و چیدن دوباره آنها بسیار راحت است.

حتما بخوانید:  ۵ نکته برای طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن باریک

چهارپایه در دکوراسیون

میز پاتختی

از بهترین کاربرد انواع چهارپایه ها استفاده از آنها به عنوان میز پاتختی است. یک چراغ خواب، کتاب و ساعت زنگ دارتان می توانند به راحتی بر روی آن قرار بگیرند.

چهارپایه در دکوراسیون

میز کنار مبل

از چهارپایه ها می توانید برای میز کنار مبل استفاده کنید. کافیست یک سینی متناسب با آن و دکوراسیون خانه تان بر روی آن قرار دهید و وسایلتان مانند لیوان چای، کتاب و یا ظرف تنقلات را بر روی آن قرار دهید.

چهارپایه در دکوراسیون

استفاده داخل سرویس بهداشتی

در سرویس بهداشتی و حمام های بزرگ می توان از چهارپایه ها برای تزیین فضا استفاده کرد. می توانید بر روی آن گلدان، حوله، دستمال و یا لباس بگذارید و یا اینکه در هنگام شستشوی فرزندتان بر روی آن بنشینید.

چهارپایه در دکوراسیون

صندلی جلوتختی

برای جلوی تختتان می توانید از انواع خزدار چهارپایه ها و مدل های مختلف پایه فلزی آن استفاده کنید. این چهارپایه ها در اتاق خواب به شما کمک می کند موقع در آوردن کفش و لباسهایتان بر روی آن بنشینید.

چهارپایه در دکوراسیون

صندلی اپن آشپزخانه

این روزها استفاده از یک رنگ برای آشپزخانه ها متداول نیست و آشپزخانه هایی با المان های خاص و دکوراسیون های پررنگ و گرم جذابیت بیشتری دارند. انتخاب یک صندلی اپن فلزی می تواند حرکتی جسورانه در دکوراسیون باشد و به آشپزخانه تان رنگ و شخصیت دهد.

چهارپایه در دکوراسیون

رنگ دادن به محیط

دیگر استفاده چهارپایه در دکوراسیون برای رنگ دادن به محیط است. می توان با استفاده از یک چهارپایه کوچک رنگی در اتاق خواب، اتاق نشیمن و یا سالن پذیرایی به فضا رنگ و لعاب اضافه کنید. رنگی که برایتان جالب توجه است و یا با رنگ های محیط همخوانی دارد را انتخاب  و با ایجاد کنتراست به محیط های خنثی و بی رنگ نشاط و انرژی تزریق کنید.

حتما بخوانید:  فوت و فن‌های خرید صندلی نهارخوری

چهارپایه در دکوراسیون

استفاده در راهرو و ورودی

برای دکور راهرو و ورودی خانه نیز می توانید از یک چهارپایه شیک و زیبا استفاده کنید که سبک خانه شما را نشان دهد. می توانید بر روی آن کیف، وسایل و یا گلدان قرار دهید و یا برای پوشیدن و در آوردن کفش بر روی آن بنشینید.

چهارپایه در دکوراسیون

صندلی فضای باز

چهارپایه ها بسیار سبک هستند و به راحتی می توان آنها را از جایی به جای دیگر منتقل کرد. شما می توانید در مهمانی و یا پیک نیک آنها را به راحتی به حیاط، ایوان و یا تراس برده و وقتی کارتان تمام شد دوباره به خانه برگردانید.

چهارپایه در دکوراسیون

زیر پایی

بعد از یک روز شلوغ و پرکار بهترین چیز لم دادن و استراحت کردن و یک لیوان چای است. برای این روزها می توانید از یک چهارپایه فلزی، چوبی و یا پلاستیکی استفاده کنید و آن را زیر پاهایتان قرار دهید و نهایت استفاده را از اوقات استراحتتان ببرید.

چهارپایه در دکوراسیون

میز کنار صندلی مطالعه

اگر بر روی کاناپه تک نفره تان در کنار پنجره مطالعه می کنید داشتن یک میز کنار دستتان از واجبات است. در اینجاست که یک چهارپایه می تواند به کمکتان بیاید و مانند یک میز برای قرار دادن کتاب و فنجان قهوه عمل کند. تنها باید حواستان باشد که این چهارپایه باید ارتفاع بلندتری از مبل داشته باشد تا دسترسی به آن آسان باشد.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط