استفاده از آیینه در دکوراسیون
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

چگونه از آیینه در اتاق های خانه استفاده کنیم؟

۰
(۰)

تصور خانه ای بدون آیینه کمی محال است. البته استفاده از آن قواعدی دارد نمی توان از این وسیله در همه جا و به هر شکل استفاده کرد. این که فضایی که آیینه را در آن قرار می دهید اتاق، حمام و یا سرویس بهداشتی است تفاوتی ندارد. افزودن آیینه به این اتاق ها فضا را بزرگتر و زیباتر می کند. فقط نکته اینجاست که آیینه را در فضایی استفاده کنید که منظره خاص و زیبایی را باز تاب دهد. یک آیینه در مقابل پنجره محیطی بی نظیر در فضای باز را نشان می دهد و توهم یک پنجره دوم را به نمایش می گذارد. اگر می خواهید بدانید بهترین مکان برای استفاده از آیینه در دکوراسیون کجاست در ادامه مطلب با ما همراه شوید.

استفاده از آیینه در دکوراسیون

آیینه در اتاق خواب

یک آیینه قدی یکی از مهمترین قسمت های اتاق خواب است. درست است که در فنگ شویی نصب آیینه در این اتاق پیشنهاد نمی شود اما می توان این آیینه را در مکانی مناسب قرار داد. اگر یک دیوار بزرگ دارید نصب یک آینه بزرگ بسیار معقول است. نصب آیینه رو به روی در ورودی اتاق خواب و بر روی در کمد گزینه مناسب دیگر است. در مورد دوم شما تنها زمانی که نیاز به آیینه دارید می توانید از آن استفاده کنید، در غیر این صورت در اتاق پنهان می ماند. این کار لباس پوشیدن و آماده شدن را راحت تر می کند. از بزرگی آیینه اطمینان حاصل کنید تا بتوانید به راحتی خود را درون آن ببیند. زیاد نزدیک شدن به آیینه  نواقص لباس شما را به راحتی نمایان نمی کند.

حتما بخوانید:  راهنمای جامع چیدمان بوفه و ویترین در دکوراسیون

استفاده از آیینه در دکوراسیون

آیینه نزدیک در ورودی

نصب آیینه جایی نزدیک به در ورودی ایده ای بسیار جذاب است. فکر نمی کنید که قرار دادن آن بر روی یک میز که زیر آن قفسه ای کوچک وجود دارد بهتر باشد؟ این کار به شما اجازه می دهد که در لحظه آخر هم نگاهی به خود بیندازید و کاستی هایی که ممکن است در ظاهرتان باشد را جبران کنید. همچنین میزی که آیینه روی آن قرار داده شده است محلی مناسب برای قرارگیری پاکت های نامه، قبوض مختلف و مواردی از این قبیل است. ضمنا اگر روی میز را با گلدانی زیبا بیارایید زیبایی خانه را دو چندان می کنید.

استفاده از آیینه در دکوراسیون

نصب آیینه در بالای شومینه

نصب آیینه ای زیبا در بالای شومینه بر صمیمت و گرمای فضا خواهد افزود. این کار کمک می کند تا جنب و جوش خانه بیشتر نمایان شود. همچنین نصب دو آیینه در دو طرف شومینه فضای خانه را بسیار بزرگتر جلوه می دهد.

استفاده از آیینه در دکوراسیون

آیینه در اتاق خواب کودک

کودکان نگاه کردن به خود در آیینه را بسیار دوست دارند پس نصب آیینه در اتاق آنها کار بسیار مناسبی است. برای یک نوزاد نصب آینه در بالای گهواره گزینه ای مناسب است چرا که او می تواند خود را در آن ببیند و اکتشاف کند. همچنین نصب آیینه در کنار میز تعویض پوشک نوزاد بسیار پیشنهاد می شود زیرا در این حالت نوزاد سرگرم می شود و شما به راحتی می توانید به کار خود برسید و پوشکش را تعویض کنید. در اتاق کودکان بزرگتر آیینه را در جایی نصب کنید که مناسب با قد او باشد و به راحتی بتواند خود را در آن ببیند.

حتما بخوانید:  ۵ عنصر کلیدی در سبک اسکاندیناویایی

استفاده از آیینه در دکوراسیون

قرار دادن آیینه در بالای بوفه

استفاده از آیینه در بالای بوفه و میز سرو فضا را بسیار تلطیف می کند. اگر شما مشغول پذیرایی و چیدن میز باشید تصویری از میز فوق العاده تان را به نمایش خواهد گذاشت و این لذت بخش است. اما دقت کنید که این آیینه ظروف کثیف را بازتاب ندهد که به همان اندازه ناخوشایند خواهد بود.

استفاده از آیینه در دکوراسیون

آینه در راهروی طولانی

استفاده از آیینه در راهرویی طولانی و باریک می تواند فضا را بزرگتر کند و همچنین کمی نور به راهرو بدهد. این یعنی استفاده درست و به جا از آیینه آن هم در فضایی که به آن نیاز است.

همانطور که در بالا ذکر شد این آیینه ای که هر روز از آن استفاده می کنید بسیار کاربردی است و بعضا می تواند به عنوان نقطه کانونی مورد استفاده قرار گیرد.

استفاده از آیینه در دکوراسیون

استفاده از آیینه در حمام

بدون شک حمام یکی از مهمترین مکان های  استفاده از آیینه در دکوراسیون است و وجود آیینه در آن الزامی است. معمولا از آیینه بیشتر در بالای دستشویی فضای حمام استفاده می شود.
قطعا اصلاح صورت و آرایش صورت در آیینه ای که به اندازه کافی بزرگ است و در بالای سینک دستشویی نصب شده راحت تر است. پیشنهاد می کنیم حتما در کنار آیینه معمولی، یک آیینه ذره بینی هم به دیوار نصب کنید قطعا از آن لذت خواهید برد. اگر فضا به شما این امکان را داد استفاده از  یک آیینه با بازوی قابل تنظیم بهتر است. در این حالت شما می توانید به راحتی حتی پشت سر خود را در آیینه ببینید و از مرتب بودن موهایتان اطمینان حاصل کنید. اگر شما حمام بسیار کوچکی دارید به شما پیشنهاد می کنیم که رو به روی وان حمام یک آیینه بزرگ نصب کنید تا فضای حمامتان را بزرگتر نشان دهد.

حتما بخوانید:  میز تلویزیون را کجا قرار دهیم؟

 

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط