چند ایده برای تزئین دکوراسیون خانه با گیاهان
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

چند ایده برای تزئین دکوراسیون خانه با گیاهان

۰
(۰)
گیاهان را وارد دکوراسیون خانه کنید
گیاهان را وارد دکوراسیون خانه کنید

۱-گیاهان را وارد دکوراسیون خانه کنید

با توجه به ترند امسال پینترست، استفاده از گیاهان سبز بیش از پیش رواج پیدا کرده و جستجوی افراد برای دکوراسیون گیاهان سبز امسال ۱۰۰ درصد رشد داشته است. در حالی که پرورش و چیدمان گل ها همیشه دوست داشتنی است اما اضافه کردن گیاهان سبز به صورت مصنوعی و طبیعی در هر فصلی یک راه تازه و خیره کننده در چیدمان فضای داخلی محسوب می شود. برای چیدمان گیاهان در فضای داخلی شما می توانید از اکالیپتوس، پیچک های پیچ خورده، برگ مو و درختچه های کوتاه استفاده کنید.

تزیین شومینه با گیاهان سبز

تزیین شومینه با گیاهان سبز

۲-تزیین شومینه با گیاهان سبز

اگر قبلاً از گیاه اکالیپتوس در چیدمان خانه خود استفاده نکرده اید، دست به کار شوید و با چند شاخه از این گیاه خانه خود را زیبا کنید. گیاه اکالیپتوس عطر و رایحه ای کاملاً مشخصی دارد. پراکندگی شاخه های تازه اکالیپتوس بر روی شومینه و در گوشه و کنار خانه به فضای زندگی شما زیبایی خاصی می دهد. سعی کنید تا جایی که امکان دارد فضا را با وسایل اضافی شلوغ نکنید تا این گیاه به راحتی در فضا خودنمایی کند.

استفاده از سبد برای اضافه کردن گیاهان در دکوراسیون خانه

استفاده از سبد برای اضافه کردن گیاهان در دکوراسیون خانه

۳-استفاده از سبد برای اضافه کردن گیاهان در دکوراسیون خانه

اگر به دنبال یک تغییر جدید در چیدمان و دیزاین کدو تنبل های پاییز هستید، استفاده از سبد سبزیجات و سبد کدو تنبل ها هنوز هم یک ایده شیک برای جشن گرفتن روزهای آخر این فصل بدون هیچ سختی است. برای این کار شما می توانید از هر گیاه سبزی استفاده کنید اما استفاده از گیاه سبز Knotweed (گیاه علف هفت بند) رنگ و زیبایی زیادی به سبد شما اضافه می کند. سبدی حصیری را با گیاه سبز و کدو تنبل های سفید و با وسایل تزیینی کوچک کامل پر کنید و در گوشه و کنار خانه خود قرار دهید.

حتما بخوانید:  5 گیاه آپارتمانی که به نور کمی نیاز دارند
استفاده از گیاهان برگ پهن همانند برگ نخل و فیل گوش در دکوراسیون خانه

استفاده از گیاهان برگ پهن همانند برگ نخل و فیل گوش در دکوراسیون خانه

۴-استفاده از گیاهان برگ پهن همانند برگ نخل و فیل گوش در دکوراسیون خانه

یکی از ایده هایی خلاقانه دیگر که امسال خیلی مرسوم بوده است و در دکوراسیون خانه ها استفاده شده است، استفاده از گیاهان با برگ پهن همانند انجیری، فیل گوش و یا برگ درخت موز بوده است. شما می توانید برای مهمانی شامی که در پیش دارید به گل فروشی محله بروید و با خرید چند برگ سبز، میز شام خود را تزیین کنید و سرسبزی را وارد خانه خود کنید.

قاب تخت خود را با گیاهان بپوشانید

قاب تخت خود را با گیاهان بپوشانید

۵-قاب تخت خود را با گیاهان بپوشانید

شما می توانید به راحتی با پوشاندن قاب تخت خود با کمک گیاهان سبز همانند سرخس و پیچک فضای سبز را وارد اتاق خواب خود کنید. برای این کار کافی است این گیاهان را به صورت مصنوعی تهیه کنید و آن ها را با یکدیگر ترکیب کنید. فقط سعی کنید از گیاهانی استفاده کنید که ظاهر واقعی تری دارند. شما چه از این ایده برای قاب تخت و چه برای میز اتاق خود استفاده کنید، فضای اتاق شما مدرن و زیبا می شود.

گیاهان شناور در دکوراسیون خانه

گیاهان شناور در دکوراسیون خانه

۶-گیاهان شناور در دکوراسیون خانه

اگر احساس می کنید که ظاهر شمع های تزیینی تان تکراری و خسته کننده شده است و دوست دارید به میز خود تنوع دهید، می توانید از بطری های شیشه ای تمیز به عنوان شمعدان استفاده کنید، داخل آن ها را آب اضافه کنید و گیاهان سبز را در داخل آن ها بیندازید. این ابتکار و خلاقیت شما برای مهمانان جالب است. استفاده از برگ های رزماری، سرخس یا ماگنولیا گزینه های خوبی برای اینکار هستند.

استفاده از حلقه گل در دکوراسیون خانه

استفاده از حلقه گل در دکوراسیون خانه

۷-استفاده از حلقه گل در دکوراسیون خانه

گیاهان سبز همیشه فضای خانه شما را دگرگون می کنند. شما می توانید با استفاده از یک حلقه گل زیبا به مهمانان خود خوش آمد بگویید. اکالیپتوس تازه یا سرخس جنگلی گزینه های خوبی برای ساخت این حلقه گل ساده هستند که شما می توانید این دو گیاه را با هم ترکیب کنید و یک حلقه گل زیبا برای اتاق خود درست کنید.

حتما بخوانید:  چگونه میز جلو مبلی خود را تزئین کنیم؟
استفاده از گیاهان هوازیی در دکوراسیون خانه

استفاده از گیاهان هوازیی در دکوراسیون خانه

۸-استفاده از گیاهان هوازی در دکوراسیون خانه

چرا گیاهان هوازی دوست داشتنی را به دکوراسیون خانه خود اضافه نمی کنیم؟ گیاهان هوازی و گوشتی مانند ساکولنت ها (Succulents) به طور باور نکردنی به آسانی زنده می‌مانند و می‌توانند هر فضایی را درخشان کنند و حس آرامش را به فضای اتاق شما بیاورند. فقط چند لوله پی وی سی مس و مقداری چوب رنگ شده می تواند خانه شما را زنده کند. سال گذشته استفاده از فلز مس در تزیینات مرسوم بوده است و می توانید با قرار دادن گلدان های مسی بر روی دیوار دکوراسیون خانه خود را با این گیاهان زیبا، منحصر به فرد کنید.

ترکیب گیاهان سبز با ماکرومه در دکوراسیون خانه

ترکیب گیاهان سبز با ماکرومه در دکوراسیون خانه

۹-ترکیب گیاهان سبز با مکرومه در دکوراسیون خانه

شما می توانید برای داشتن یک عنصر دکوری زیبا در خانه خود، گیاهان را با مکرومه های زیبا ترکیب کنید. همیشه سعی کنید چند شاخه اکالیپتوس بر روی یکی از دیوارهای خانه خود آویزان کنید. این ایده که الهام گرفته شده از سبک هیپی هاست. شما برای این کار می توانید یک مکرومه زیبا بر روی دیوار نصب کنید و شاخه های اکالیپتوس را لا به لای نخ های آن قرار دهید.

تزیین دیوار با برگ های نخل و فیل گوش

تزیین دیوار با برگ های نخل و فیل گوش

۱۰-تزیین دیوار با برگ های نخل و فیل گوش

یکی از لذتبخش ترین و جذاب ترین کارها برای چیدمان یک مهمانی تزیین دیوارها است. استفاده از گیاهان برای تزیین می تواند دکوراسیون خانه شما را تکمیل کند. برای این کار شما می توانید همانند تصویری که در بالا مشاهده می کنید در بالای میز نوشیدنی خود بر روی دیوار چند شاخه از برگ های درخت نخل و یا گیاه فیل گوش نصب کنید و یک دکوراسیون جذاب داشته باشید.

حتما بخوانید:  8 نکته کلیدی برای خرید یک مبل راحتی
پر کردن فانوس های قدیمی با گیاهان سبز

پر کردن فانوس های قدیمی با گیاهان سبز

۱۱-پر کردن فانوس های قدیمی با گیاهان سبز

فانوس های قدیمی این روزها حسابی مد شده اند، آن ها را می توانید از فروشگاه های صنایع دستی با قیمت بسیار ارزان خریداری و از آن به جای گلدان استفاده کنید و با چند شاخه برگ سبز به جای شمع، فانوس قدیمی و کهنه خود را زیبا کنید. استفاده از گیاهانی همانند سرخس می تواند انتخاب خوبی باشد؛ در نهایت این فانوس های زیبا را بر روی میز شام خود قرار دهید و از آن لذت ببرید.

استفاده از گیاهان بر روی میز بار

استفاده از گیاهان بر روی میز بار

۱۲-استفاده از گیاهان بر روی میز بار

ایده های زیاد و خلاقانه ای برای استفاده از گیاهان در فضای خانه وجود دارد اما همیشه باید بهترین ایده را استفاده کنید که علاوه بر زیبایی کاربردی هم باشد. شما می توانید میز چرخ دار خود را پر از گیاهان سبز همانند رزماری یا آویشن کنید و علاوه بر اینکه طراوت و سرسبزی را وارد خانه خود می کنید از عطرشان بهره می برید.

استفاده از گیاهان در گوشه آیینه

استفاده از گیاهان در گوشه آیینه

۱۳-استفاده از گیاهان در گوشه آیینه

تلفیق آیینه با گیاهان سبز می تواند یک ایده خیره کننده و خیلی ساده باشد که می تواند به دکوراسیون اتاق نشیمن شما جلوه و زیبایی خاصی بدهد. می توانید به سادگی چند شاخه اکالیپتوس را به هر آیینه ای که در خانه دارید، حلق آویز کنید و یک صفحه نمایش دوست داشتنی برای اتاق خود درست کنید که هر روز صبح با نگاه کردن به آن انرژی بگیرید.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط