کاربرد پاف
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

پاف چیست، انواع مدل ها و کاربرد پاف در مبلمان منزل

۱.۷
(۳)

پاف ها معمولاً در دکوراسیون خانه بر روی زمین قرار می گیرند و با عناصر دیگر مبلمان ترکیب می شوند. یک عنصر همه کاره در دکوراسیون هستند که می توانند در هر فضای خانه از اتاق خواب گرفته تا اتاق بازی کودکان، اتاق پذیرایی و اتاق نشیمن قرار بگیرند. در این مطلب با انواع مدل ها و کاربرد پاف در دکوراسیون منزل آشنا خواهیم شد با ما همراه باشید.

کاربرد پاف

پاف چیست؟

پاف ها کیسه هایی هستند که معمولاً با موادی از جنس پلی فوم پر می شوند. اکثر آنها به شکل دایره ای و فاقد قاب سفت و سخت و به گونه ای طراحی شده اند که با هر سبکی هماهنگ هستند. پاف ها در انواع پارچه ها همانند چرم، چرم مصنوعی و جیر در بازار موجود هستند. آنها همچنین در رنگ های مختلفی طراحی شده اند تا بتوانند با دکوراسیون هر خانه ای ترکیب شوند.

کاربرد پاف

تفاوت بین پاف و عثمانی در چیست؟

بسیاری از مردم فکر می کنند پاف ها همان صندلی های عثمانی هستند چرا که کاربرد آنها مشابه است یعنی می توان بر روی هر دوی آنها نشست اما در واقعیت پاف و عثمانی دو عنصر مختلف هستند که برای موارد متفاوتی طراحی شده اند. به عنوان مثال برخی از افراد از عثمانی به عنوان یک میز قهوه استفاده می کنند در صورتی که پاف ها به خوبی در این نقش کار نمی کنند. همچنین عثمانی ها دارای فضایی برای ذخیره سازی وسایل اضافی هستند که پاف ها این خصوصیت را ندارند.

کاربرد پاف

چگونه می توان پاف ها را در طراحی خانه خود گنجاند؟

پاف ها یک مبلمان همه کاره و کاربردی هستند که می توانند تکمیل کننده دکوراسیون خانه باشند. پاف ها یک عنصر محکم در عین حال نرم هستند به همین دلیل می توان از آنها به روش های مختلفی استفاده کرد. آنها بسته به مکانی که در آن قرار دارند می توانند به عنوان صندلی، زیر پایی و یا یک میز عمل کنند. نکته منحصر به فرد در مورد پاف ها این است که آنها معمولاً با یک عنصر دیگر از مبلمان جفت می شوند. قرار نیست جای عثمانی ها را بگیرند. آنها طوری طراحی شده اند که وسیله ای باشند که بتواند با انواع مختلف مبلمان جفت شوند. آنها دارای وزنی سبک هستند و به آسانی جابه جا می شوند بنابراین به راحتی می توانید آنها را در صورت لزوم از یک اتاق به اتاق دیگر منتقل کنید.

حتما بخوانید:  ترکیب سفید و آبی در دکوراسیون داخلی خانه

کاربرد پاف

شکل ها و اندازه های مختلف پاف ها

از آنجا که پاف ها یک مبلمان جانبی هستند مهم است که به معنای واقعی در دکوراسیون قرار بگیرند و طراحی یکپارچه داشته باشند. اگر پافی که خریداری شده است برای فضای اتاق خیلی بزرگ باشد می تواند کاملاً سنگین و غیر طبیعی به نظر برسد. برای پیدا کردن شکل و اندازه مناسب پاف به اندازه و زوایای اتاق توجه کنید و پافی مناسب با مساحت اتاق خریداری کنید. پاف ها در شکل و اندازه های مختلفی به شکل استوانه ای، دایره ای و مستطیلی موجود هستند که شکل های دایره ای و استوانه ای با شکل بدن سازگارتر هستند. با توجه به اینکه پاف ها بر روی زمین قرار می گیرند بعد از مدت کمی کثیف می شوند بنابراین برخی از پاف ها دارای یک پارچه خارجی قابل جدا شدن هستند که قابل شستشو است.

کاربرد پاف

کاربرد پاف در مبلمان منزل

نشستن روی زمین بدون تکیه گاه می تواند کمی سخت باشد. تمایل بدن ما این است که ناخودآگاه کمر را به سمت داخل خم کنیم و شانه هایمان خم شود. این حالت متأسفانه می تواند باعث ایجاد درد مفاصل و عضلات شود. پاف ها می توانند کمکی بزرگی در حالت نشستن بکنند و وضعیت نشستن را به طور چشمگیری بهبود ببخشند. به سادگی با بالا بردن باسن از کف کمر و گردن تمایل کمتری به خم شدن به جلو دارند و فشار روی دیسک ها و ماهیچه ها کاهش می یابد. ویژگی های خاص و قابل انعطاف مواد موجود در پاف ها این امکان را می دهد که با شکل بدن کاملا مطابقت داشته باشند.

حتما بخوانید:  این ده گیاه همدم خوبی برای آپارتمان‌نشین‌ها هستند

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۱.۷ / ۵. تعداد نظرات: ۳

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط