نمایشگاه Salone Del Mobile
نمایشگاه و غرفه سازی

نمایشگاه Salone Del Mobile

۰
(۰)
تصویر 1
تصویر ۱

پنجاه و چهارمین نمایشگاه مبلمان “Salone del mobile” در ۱۴ تا ۱۹ آپریل ۲۰۱۵ در میلان برگزار شد . این نمایشگاه بیش از ۲۰۰ هزار متر مربع وسعت داشت و بیش از ۲۱۰۰ مشارکت کننده و ۷۰۰ طراح جوان در این نمایشگاه شرکت داشتند. بیش از ۳۱۰ هزار نفر از این نمایشگاه بازدید کردند که حدود ۷۰% آن‌ها از کشورهایی به غیر از ایتالیا بودند. پس از این موفقیت در سال ۲۰۱۵ به نوعی این نمایشگاه به رویداد انحصاری برای به نمایش‌گذاشتن محصولات با کیفیت در تمامی سبک‌های ممکن تبدیل شد.

تصویر 2
تصویر ۲

شعار ویژه امسال نمایشگاه این بود : داستان خود را بیان کنید “Tell the story” . در این رابطه تولیدکنندگان داستان و چگونگی تولید محصولاشان را توضیح می‌دادند چرا که امروزه طراحی از حیطه تخصصی خود خارج می‌شود و جزو بخش بزرگ‌تر و پویاتری مانند زندگی‌روزمره و تجربه‌های شخصی می‌شود.

تصویر3
تصویر۳
تصویر4

تصویر۴

هدف امسال نمایشگاه حضور طراحان معروف جهان و احیای دهه هشتاد شمال اروپا و مینیمالیسم بود . به خصوص آفریقا از طریق صنایع دستی محلی و آداب و سنن خود حضوری فعال داشت ، سبک های یکپارچه سازی مربوط به نیمه دوم قرن بیستم بود و المان های مبلمان بسته به نیاز ها و حالات کاربران ، تغییراتی در فرم و عملکرد داشتند و بدین ترتیب فضائی پویا و متغیر ایجاد شده‌بود با این وجود روندی محکم و یکپارچه به صورتی واضح در فضا موج می زند .

تصویر4
تصویر۴

بسیاری از طراحان مبلمان ،دنیای کودکان را مبنای الهام خود قرارداده اند و این تفکرات عجیب و غریب را به محصولاتی جدی تبدیل کرده اند. برخی دیگر نیز گرایش وجود طبیعت را مدنظر قرار داده‌اند و با قراردادن گلدان‌ها و گونه‌های گیاهی باغچه‌های داخلی ایجاد کرده‌اند.

حتما بخوانید:  غرفه کشور برزیل در اکسپو 2015 میلان
تصویر 5
تصویر ۵

گرایش عمده به رنگ های قرمز و قهوه ای است ، اما این رنگ ها با رنگهای ناخالص مخلوط می شوند که سرشار از رنگدانه ها و اکسید ها می باشند و گاه با سایه هایی از رنگ های فیروزه ای و ذغال اخته ای ترکیبی منحصر به فرد ایجاد می کنند . ضمن آنکه تغیرات رنگ از قرمز به بنفش هم دیده می شود .

تصویر 6
تصویر ۶

نورپردازی یکی از مهمترین عناصر در دکوراسیون داخلی است ، طراحان اخیرا یک قدم فراتر رفته اند و بعد چهارمی با نورپردازی ایجاد کرده اند ، سطوح اصلی ، دیوار و سقف و کف می باشند ، لیکن با ایجاد فضائی پویا بوسیله تغییرات نور سطوح را فعال می نمایند به نحوی که در نظر ، قابلیت تغییر می یابند .

تصویر 7
تصویر ۷

هنگامیکه نوبت به مواد و متریال مصرفی می رسد ، دامنه ای بسیاروسیع و گسترده دارند اما هنوزهم چوب از دیگر مواد استفاده بیش‌تری دارد و و فلز ، شیشه ، پلاستیک هم در ترکیب با چوب استفاده می شوند ، استفاده از پارچه هم بسیار محبوب و رایج است. مبل‌های مختلف پارچه ای صندلی ، تخت و پاتختی های بسیار شیک از پارچه ساخته می شود . از طرف دیگر ساخته های بتنی نیز در نزد طراحان بسیار محبوب هستند و اغلب با سطوح چوبی ترکیب می شوند ، بنابراین بتن سرد در ترکیب با چوب گرم ، ایجاد فضای بسیار جالب و خاصی می نماید .

تصویر 8
تصویر ۸

در نهایت باید گفت که اگر به دنبال اخرین و به‌روز ترین مدل‌ های دکوراسیون، مبلمان و تجهیزات مرتبط هستید این نمایشگاه یکی از معتبر ترین مراجع در این زمنیه است که هرساله برگزار می‌شود و می‌توان پیش‌رفت این صنعت را با استفاده از آن دنبال کرد.
نمایشگاه بعدی “Salone Del Mobile” در ۱۲ تا ۱۷ آوریل ۲۰۱۶ برگزار خواهد شد.

حتما بخوانید:  مبلمان جدید

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط