شمع در دکوراسیون
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

نقش شمع در دکوراسیون منزل

۱
(۱)

با کشف الکتریسیته و ساخت لامپ های الکتریکی مردم بر  خلاف گذشته دیگر برای ایجاد روشنایی به سراغ شمع ها نرفتند و درعوض از آنها به عنوان آیتم هایی تزیینی استفاده کردند. سپس شمع ها همراه با شمعدان های تزیینی رومیزی و جاشمعی های دیواری به عناصر جدایی ناپذیر سالن های غذاخوری تبدیل شدند. اینگونه بود که شمع ها برای ایجاد محیطی بهتر و فضایی دلنشین تر در دکوراسیون مورد استفاده قرار گرفتند.

اگر شما نیز مسحور و مجذوب شمع ها شده اید اما نمی دانید چگونه از آنها در دکوراسیون خانه استفاده کنید ما در این مقاله شما را راهنمایی خواهیم کرد.

شمع در دکوراسیون

اتاق نشیمن

اتاق نشیمن اولین جایی است که پس از ورود مهمان به خانه در معرض دید قرار می گیرد پس اگر می خواهید با ورود مهمان های سر زده به خانه تان غافلگیر و خجالت زده نشوید باید همیشه آن را مرتب و آراسته نگه دارید. برای آراسته نگه داشتن اتاق نشیمن ساده ترین راه تزیین میزهای عسلی و میزهای جلومبلی است. شمع های معطر نه تنها به اتاقتان جلوه می دهند بلکه رایحه ای خوش در فضا پخش می کنند. می توانید انواع مختلف شمعدان مانند شمعدان های کریستالی با پایه تکی و یا شمعدان های چند شعله را روی میز عسلی قرار دهید و یا یک سینی تزیینی زیبا با جاشمعی های فانوسی و یا طرحدار را روی میز جلومبلی بگذارید.

شمع در دکوراسیون

راهروی ورودی

مردم هنگام تزیین راهروهای ورودی متفاوت عمل می کنند بعضی ها زیاد از حد آن را شلوغ می کنند و برخی به کلی فراموش می کنند که آن را تزیین کنند. اگر راهروی ورودی به خوبی تزیین شده باشد مهمانان را در بدو ورود به خانه شگفت زده خواهد کرد. برای تزیین راهروی ورودی فقط کمی هوشیاری و ذوق لازم است. نباید آن را زیادی شلوغ کنید. اگر در راهروی ورودی میز کنسول دارید فقط کافی است یک آینه دایره ای شکل یا طرحدار بالای آن نصب کنید و چند جاشمعی فلزی شیک همراه شمع های باریک روی میز قرار دهید. همچنین می توانید از جاشمعی های لیوانی فلزی و گل های طبیعی یا مصنوعی برای تزیین روی میز استفاده کنید.

حتما بخوانید:  راهنمای استفاده از کوسن در دکوراسیون

شمع در دکوراسیون

سالن غذاخوری

همه ما میزهای ناهارخوری بزرگ با شمعدان های باشکوه روی آنها را در فیلم ها دیده ایم چرا مشابه آن را در خانه های خودمان نداشته باشیم؟ در سالن های غذاخوری و روی میز ناهارخوری از شمع های معطر استفاده نکنید تا عطر شمع ها بر بوی خوش غذا غلبه نکند. پیشنهاد می کنیم برای میز ناهارخوری از شمع های ژله ای طرحدار، جاشمعی لیوانی شیشه ای و یا شمع های میله ای با شمعدان های تزیینی استفاده کنید.
فراموش نکنید که شمع ها معطر نباشند!

  شمع در دکوراسیون

اتاق خواب

اتاق خواب قلب تپنده خانه است. فضای اتاق خواب را با نور شمع رومانتیک کنید و از رایحه دلنشین شمع های معطر لذت ببرید. نورپردازی با شمع به معنای واقعی کلمه جادو می کند. پیشنهاد می کنیم از چراغ های کمتر و شمع های بیشتر در اتاق خوابتان استفاده کنید. شمع های تزیینی معطر با عطر گل رز به شکل قلب یا گل انتخاب کنید و آنها را روی پاتختی و روی دراور جلوی آیینه قرار دهید تا تصویر و نور آنها منعکس شود. نور شمع و عطر گل رز فضا را عاشقانه می کند.

شمع در دکوراسیون

فضای باز

تصور کنید در حالیکه چای یا قهوه تان را جرعه جرعه می نوشید کتاب مورد علاقه تان را زیر نور شمع بخوانید کسی هست که این موقعیت را دوست نداشته باشد؟ نشستن در فضای باز، زیر نور شمع، یکی از بهترین راه های استراحت کردن در پایان یک روز خسته کننده است. چه چیزی بهتر از آن که دوستانتان را به صرف چای در فضای باز خانه تان دعوت کنید؟ در فضای باز از جاشمعی هایی با استوانه شیشه ای استفاده کنید و در آنها شمع های استوانه ای یا میله ای قرار دهید. همچنین می توانید از شمع معطر با رایحه سنبل هندی استفاده کنید این نوع شمع حشرات را دفع می کند و دیگر آرامشتان را برهم نمی زنند.

حتما بخوانید:  تزیین دیوار بین کابینت ها در آشپزخانه

شمع در دکوراسیون

سرویس بهداشتی

روشویی باید همیشه تمیز باشد و بوی خوبی بدهد. شمع های معطر بهترین گزینه برای جذاب تر کردن دکوراسیون روشویی هستند و با رایحه های دلپذیری که دارند همیشه فضای سرویس بهداشتی بوی خوشی خواهد داشت. اگر در حمامتان وان دارید قرار دادن چند شمع لیوانی شیشه ای معطر در اطراف آن در پایان یک روز کاری شلوغ می تواند فضایی آرامش بخش برایتان ایجاد کند.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۱ / ۵. تعداد نظرات: ۱

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط