میز تحریر
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

میز تحریر و نقش آن در دکوراسیون داخلی منزل

۳
(۲)

اگر تصمیم گرفتید یکمیز تحریر برای منزل خود بخرید قبل از خرید در مورد آن به خوبی تحقیق کرده و خواندن این مقاله را از دست ندهید .نکات بسیار ظریف وکاربردی در مورد میزهای تحریر وجود دارد که دانستن آنها می تواند در خرید یک میز تحریر خوب به شما کمک کند.

ساده و کاربردی

اکثر افراد امروزه در آپارتمان های کوچک زندگی می کنند و با مشکل کمبود جا مواجه هستند. میزهای ظریف و ساده با فضاهای مخفی کاربردی می توانند پاسخگوی نیاز این گروه از افراد باشند.میز زیر که Metis نام دارد به شکلی هوشمندانه و ظریف توسط طراحی به نام G O N Ç A L O C A M P O S طراحی شده است.این میز با طراحی ساده و شیک خود به خوبی با هر دکوراسیونی هماهنگ می شود. برای این میز تحریر کشوها و فضاهای ذخیره سازی مخفی تعبیه شده است به عنوان مثال با باز کردن بخشی از صفحه رویه میز که به شکل درب است می توان از فضای زیر آن برای گذاشتن لپ تاپ ، کتاب ها و پوشه ها استفاد۰ کرد و از ایجاد بی نظمی و آشفتگی در فضا جلوگیری به عمل آورد.

دقت در جزییات

اکثر افراد تصور می کنند که ایجاد نظم روی میز تحریر تنها با وجود کمدها و کشوهای متعدد میسر خواهد شد.اگر شما هم جزء این گروه هستید به تصویر زیر با دقت نگاه کنید . گاهی اوقات توجه به جزییات هنگام خرید یک میز تحریر کوچک می تواند تاثیر شگفت انگیز در دیزاین اتاق شما داشته باشد. میز تحریر زیر cloud نام دارد و توسط Hertel & Klarhoefer طراحی شده است.نکته ی جالب توجه در مورد این میز داشتن شکاف های ظریف روی میز و صفحاتی فلزی به عنوان نگهدارنده است که از آنها می توان برای قراردادن برگه ها ، عکس ها و… استفاده کرد.

اندازه گیری فضا

قبل از خرید میز تحریر به دقت فضایی که قرار است میز در آن قرار بگیرد را اندازه گیری کنید.اگر اتاق شما فضای کافی برای قرارگیری میز را ندارد مایوس نشوید زیرا در بازار میزهایی وجود دارند که مخصوص فضاهای کوچک طراحی شده اند.شما همچنین می توانید سفارش ساخت میز تحریری شبیه به تصویر زیر را بدهید.این میز compass نام دارد و توسط استودیو Thomas Merlin طراحی شده است.روی سطح میز دو فضای مخفی برای گذاشتن لوازم ضروری پیش بینی شده است.

حتما بخوانید:  قوانین انتخاب و نصب تابلو

جنس ورنگ
توجه به جنس و رنگ میز تحریر یکی از مهمترین نکات هنگام خرید است. اگر قرار است در اتاق خواب خود از این میز تحریر استفاده کنید به اجزاء تشکیل دهنده آن به دقت توجه کنید .به عنوان مثال اگر تخت خواب و میز توالت شما فلزی است خرید یک میز تحریر شیشه ای می تواند کامل کننده دیزاین اتاق شما باشد.ترکیب چوب و فلز نیز برای استفاده در چنین فضایی جذاب به نظر می رسد.اگر قصد خرید میز تحریر برای اتاق کودک خود را دارید حتما به تناسب رنگ آن با دکوراسیون دقت کنید. انتخاب میزهای تحریر رنگی با طرح های کودکانه می تواند در پیشرفت تحصیلی و نشاط روحی کودک موثر باشد.

نگاهی نو و سازمان یافته

گاهی اوقات خرید یک میز ساده علاوه بر اینکه می تواند نیازهای کاربر خود را مرتفع سازد به زیبایی فضا و نظم بخشیدن بدان کمک شایانی خواهد کرد.در این میز تحریر قسمت الحاقی با طبقات سازمان یافته نقش به سزایی در نظم بخشیدن به فضا ایفا می کند.

میز تحریر زیر توسط HermanMiller به شکلی ظریف و هوشمندانه طراحی شده است بالا آمدگی بخش انتهایی میز علاوه بر ایجاد یک فضای ذخیره سازی پنهان به عنوان یک سکو برای قرار دادن لوازمی مانند موبایل و یا یک فنجان قهوه قابل استفاده است.

انعکاسی از سبک اسکاندیناویایی
استفاده از رنگ سفید ، سادگی ، کاربردی بودن تنها تعدادی اندکی از ویژگیهای بارز سبک اسکاندیناویایی است.این سبک در گذشته بیشتر طرح های کلاسیک را شامل می شد ولی با مرور زمان و ایجاد تغییراتی در آن می توان طراحی های مدرن بیشماری را یافت که به سبک اسکاندیناویایی هستد. به عنوان مثال تصویر زیر که یک میز تحریر مدرن است با صفحه ی سفید و پایه هایی زاویه دار انعکاسی زیبا از سبک اسکاندیناویایی است.در باکس سفید سه کشوی کاربردی برای قراردن لوازم در نظر گرفته شده است.وسایلی که به سبک اسکاندیناویایی طراحی می شوند به خوبی خود را با سایر اجزاء به کار رفته در دکوراسیون هماهنگ کرده و جلوه ای زیبا بدان می بخشند.

حتما بخوانید:  میز تحریر قدیمی چوبی ایده فوق العاده برای دکوراسیونی خاص

میزهای تاشو و چند منظوره

امروزه نسل جدیدی از میزهای تحریر روانه بازار شده است.این میزها به شکل های گوناگونی جهت صرفه جویی در فضا و کاربردی چندمنظوره طراحی شده اند. در تصویر زیر میز سمت چپ که صفحه ی آن به شکل تاشو طراحی شده هم به عنوان میز کنسول و هم به عنوان میز تحریر قابل استفاده است.در تصویر سمت راست جهت صرفه جویی در فضا می توان بعد از پایان کار صفحه ی میز را موازی دیوار و زیر بخش دکوراتیو قرار داد.

فرم های هندسی متقارن

اگر قصد دارید از میز تحریر در فضای نشیمن استفاده کنید میزی را انتخاب کنید که فضاهایی برای گذاشتن اشیاء دکوراتیو در آن نظر گرفته شده باشد. به طور کلی ذهن انسان تقارن را می پسندد به همین دلیل در طراحی اکثر میزهای نرمال موجود در بازار تقارن دیده می شود.گاهی اوقات از تقارن می توان به شکلی ظریف و هوشمندانه استفاده کرد و یک طراحی خاص آمیخته با اندکی شیطنت آفرید . به عنوان مثال در میز زیر با بهره گیری زیرکانه از تقارن و فرم های مربع فضاهایی بر گذاشتن اشیاء دکوراتیو ایجاد شده است.

میزهای تحریر مهندسی

اگر در رشته هایی مثل معماری و طراحی تحصیل می کنید ، طراحی میز زیر مسلما برای شما جذاب است. میزهای مهندسی متعددی در بازار وجود دارد که طراحی آنها مطابق با امکانات مورد نیاز و استانداردهای رشته های طراحی و معماری است اما احتمالا اگر تصمیم به خرید یک میز تحریر جدید برای استفاده در فضای منزل و برای انجام کارهای کوچک گرفته باشید نیازی به میزی با امکانات و تجهیزات زیاد نخواهید داشت و میزی شبیه میز تحریر زیر که در اطراف آن فضاهایی تعبیه شده که از ریختن وسایل طراحی و آشفتگی میز اصلی جلوگیری می کند، می تواند برای شما کافی باشد.

حتما بخوانید:  میز تحریر کودک پلاستیکی بهتر است یا چوبی؟

خودتان بسازید

گاهی اوقات پیدا کردن میزی که بتواند تمام نیازهای شما را برآورده کند کار چندان ساده ای نیست و ضمنا برای خرید آن بایستی متحمل هزینه ی زیادی شوید. در چنین مواقعی بهتر است خودتان دست به کار شوید و با توجه به وسایلی که در منزل دارید یک میز ساده و جذاب متناسب با نیاز های خود بسازید.برای این کار تنها اندکی دقت و خلاقیت کافیست.به عنوان مثال در تصویر زیر به کمک یک کمد ۴ درب ساده ، ۸عدد پروفیل فلزی استوانه ای شکل و دو صفحه ی چوبی و چند نگهدارنده فلزی ، میزی چندمنظوره و خلاقانه ساخته شده است.

منبع:http://www.homedit.com

ترکیب با سایر مبلمان ها

اگرچه استفاده از میز تحریر مطابق با اصول طراحی در فضایی مثل اتاق خواب جایز نیست ولی گاهی اوقات به دلیل اینکه در فضای خانه از لحاظ مساحت و تفکیک فضایی امکان وجود فضایی جداگانه به عنوان اتاق کار نیست به ناچار طراحان محبور به جانمایی میزتحریر در اتاق خواب یا فضای نشیمن می شوند.اگر شما هم مجبور به استفاده از آن در این دو فضا هستید پس سعی کنید این اتفاق به بهترین شکل ممکن رقم بخورد و در یک کلام از ترکیب آن با سایر مبلمان ها غافل نشوید که جلوه ای منحصربه فرد به فضای شما خواهد بخشید.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۳ / ۵. تعداد نظرات: ۲

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط