مهدکودک با معماری مدرن درایتالیا
فضای آموزشی و کتابخانه

مهدکودک با معماری مدرن درایتالیا

۱
(۱)

ساختمان جدید جایگزین دو مدرسه خراب شده در زلزله سال ۲۰۱۲ می شود و میزبان ۱۲۰ دختر و پسر تا سن ۳ ساله خواهد بود.
پروژه MCA در این فکر است که با دید آموزشی تعامل کودک را با فضای اطراف تحریک کند و دیگر چیزی به عنوان شانس و اتفاقی بودن برایش معنا نداشته باشد. از جمله ویژگی های این مهدکودک میتوان از پراکندگی محیط های آموزشی تا انتخاب متریال ساختمان سازی و سایر امکانات در محیط داخلی و بیرونی نام برد.

عناصر و اشکال معماری مهد کودک جدید که توسط MCA طراحی می شود،- مثل اشکال داخلی ، سازماندهی آنها، انتخاب متریال ، نوع نور ، رنگ ها ، صداها، اشکال قابل لمس- همه طوری از لحاظ آموزشی طراحی شده اند که به رشد کودک کمک کند.

این ساختار از متریال طبیعی که تاثیر منفی روی محیط نداشته استفاده می کند. به خصوص ساختار بدنه آن از قاب چوبی ساخته شده است که یک متریال ایده آل و مناسب به عنوان عایق حرارتی ساختمان است.

عایق ها، توزیع بهینه سطوح شفاف، استفاده از سیستم های پیشرفته برای جمع آوری آب باران و نصب سیستم های فتوولتاییک روی پشت بام، به ساختمان این امکان را می دهد که کمتر از تجهیزات مکانیکی برای تامین انرژی استفاده کند. پس بچه ها به سمت کشف محیط های پیچیده و آشنا کشیده می شوند که در آنجا می توانند توانایی هایشان را در میان ویژگی های خاص هر کدام توسعه دهند.

حتی فضای میان کلاس ها و آزمایشگاه ها طوری طراحی شده اند که باعث ایجاد کنجکاوی و لذت برای بچه ها شوند. در طول مسیر محوطه های بازی گسترده و سوله هایی که در آن میتوانند بایستند و از میان قسمت های شفاف آن همدیگر را ببینند، وجود دارد.

حتما بخوانید:  مهدکودک غار اژدها

درکنار نشانه های داخلی ، در بیرون ساختمان هم محوطه زیبای خاصی وجود دارد، که در آن ادغام درختان همراه با ساختار مجموعه، یک محوطه حفاظت شده را برای فعالیت های کودکان، معلمین و والدین ایجاد می کند.

معماران:Mario Cucinella Architects
موقعیت: ۴۲۰۱۶ Guastalla RE, Italy
مساحت:۱۴۰۰ متر مربع
سال ساخت پروژه: ۲۰۱۵

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۱ / ۵. تعداد نظرات: ۱

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط