مدل دکوراسیون اتاق خواب
اتاق خواب

مدل دکوراسیون اتاق خواب

۰
(۰)
رنگ یکی از ابتدایی ترین بخشهایی است که در طراحی دکوراسیون اتاق خواب باید به آن توجه کرد.رنگ در تحلیل ابتدایی و یا نهایی دکوراسیون اتاق خواب آن چیزی است که اتاق را زیبا و مطرح می کند و رمز آرامش موفقیت آمیز است.بدون رنگ حتی دوست داشتنی ترین فضاآرایی به نظر بی روح جلوه می کند.عکس آن نیز صادق است یعنی رنگ می تواند همه چیز،حتی موارد آزاردهنده چشم را زیبا جلوه دهد.رنگ با وسعت بخشیدن یا محدود و کوچک جلوه دادن یک فضا،بلند یا کوتاه نشان دادن سقف، و حتی تغییر حالات،سحروجادو می کند.اتاق خواب فضایی است که روز در آن شروع شده و خاتمه می یابد و ممکن است افراد همانطور که گفته شد ساعات زیادی را در آن برای انجام فعالیتهای مختلف سپری کنند. بنابراین رنگ آن می تواند تاثیر مستقیم روی روحیات و زندگی افراد داشته باشد.در زیر ۱۱ مورد از محبوب ترین دکوراسیونهای اتاق خواب در سال ۲۰۱۴ را مشاهده می کنید که می تواند الهام بخش شما در طراحی فضای اتاق خوابتان باشد.

طبیعت با تنوع و سیر تکاملی اش،روحی تازه در وجود انسان می دمد.تمام مظاهر طبیعت زیبا،سهم زیادی در یک پارچه سازی نظام روانی و برون رفت از فشارهای روانی روزانه دارند. تمام عناصرموجود درطبیعت دارای استعاره هایی در زندگی است .اگر شما قادر به درک ظرافتها و پیچیدگی های موجود در طبیعت باشید استفاده از طرحهای دیواری زیبا و پر زرق و برق از طبیعت به عنوان مثال قاصدک ، روی دیوار بخشی از اتاق خواب شما ،می تواند تاثیر مثبتی روی روح و روان و زندگی شما داشته باشد.اگر به جای طرحهای چاپی این طرحها با دست کشیده شوند خیلی بهتر است و زیبایی بیشتری خواهد داشت.

حتما بخوانید:  دکوراسیون اتاق خواب دخترانه رویایی

ترکیب رنگهای سیاه و سفید وخاکستری و استفاده از آن در دکوراسیون با خود جذابیت و کلاس خاصی را یدک می کشد .این پالت رنگی یکی از پالتهای محبوب سال ۲۰۱۴ بوده است و به نظر اکثر طراحان مد ودکوراسیون زمینه ساز طراحی یک دکوراسیون مدرن می باشد.

شاید خیلی ها علاقه ای به این طراحی نداشته باشند ولی طراحی اتاق خواب به سبک هتلهای لوکس یکی از انواع طراحی های محبوب در سال ۲۰۱۴ می باشد.سه رنگ سفید،شیری ،قهوه ای تیره از جمله رنگهایی هستند که در طراحی اتاق خواب به سبک هتلهای لوکس از آنها استفاده می شود.توجه به جزییات و عناصر به کار رفته یکی از ارکان اصلی در این نوع طراحی است.از آنجاییکه نورپردازی باعث ایجاد شکوه و جلال درفضا می شود در این سبک به نورپردازی نیز توجه ویژه ای می شود.برای ایجاد اتمسفر مثبت در فضا از گل و گیاه نیز استفاده می شود.
طراحی اتاق خواب به سبک سنتی هرگز کسل کننده و خسته کننده نیست.این سبک با جزییات و رنگها و ترکیبهای خاص خود همواره یکی از محبوب ترین ها است.اگر جز آن دسته از افرادی هستید که قادر به ایجاد تغییر دکوراسیون و تنوع در زمانهای کوتاهی نیستید و می خواهید دکوراسیون اتاق خواب خود را برای طولانی مدت استفاده کنید.سبک سنتی می تواند سبک مناسبی برای شما باشد.پارچه های گلدارولوسترهای فرفوژه ی زیبا و صندلی راحتی و… از وسایلی هستند که در سال ۲۰۱۴ نیز از آنها در طراحی دکوراسیون اتاق خواب استفاده شده و محبوب و مقبول واقع شده اند.

رنگ ارغوانی،رنگی است پر جنب و جوش و یکی از پالتهای رنگی محبوب ، سال ۲۰۱۴ با انتخاب pantonبوده است.استفاده از این رنگ در دکوراسیون داخلی اتاق خواب به همه ی افراد توصیه نمی شود زیرا این رنگ ارتباط مستقیم با روحیه ی افراد دارد. افرادی با روحیه ی شاد و هیجانی رنگی مثل ارغوانی را به راحتی وارد دکوراسیون داخلی خود می کنند. ولی افرادی با ویژگی های اخلاقی آرام و جویای آرامش رنگهای سبز وآبی را ترجیح می دهند.از رنگ ارغوانی می توان برای دیوار،روتختی،کوسن ، فرش و … استفاده کرد.

حتما بخوانید:  آیا می‌دانید اتاقتان می‌تواند خواب شما را بر هم زند؟

تخت خوابهای ساده و مدرن دانمارکی از سال ۲۰۱۴ وارد طراحی دکوراسیون اتاق خواب شدند.زمانیکه یک تخت خواب دانمارکی را برای اتاق خواب انتخاب می کنید در واقع طراحی دکوراسیونی را انتخاب کرده اید که در آن تخت خواب عنصر مرکزی و مرکز دید است.این تخت خواب با سادگی خود به فضا نظم بخشیده و بیشترین تاثیر را روی اتاق دارد.

سبک مراکشی ، سبکی است که به خوبی توانسته جایی برای خود میان طراحان باز کند.مهد این سبک شمال غربی کشور آفریقا است و توانسته با طرحهای خاص و منحصر بفردش در میان مردم جهان نفوذ کند.به کمک این سبک می توان دکوراسیونی قدرتمند را در کمترین زمان ایجاد کرد.
استفاده از مواد و متریالهای طبیعی مانند چوب ،آجر،سنگ و همچنین رنگهایی با تن های طبیعی از نقاط برجسته و مهم یک اتاق محسوب می شوند.که در طرحهای سال ۲۰۱۴ نیز به وفور دیده می شود.
سبک روستیک یا روستایی،سبکی در طراحی داخلی است که در آن از مواد و متریالی که بیشتر در خانه های روستایی و یا در خارج از شهر یافت می شوند،استفاده شده است.این سبک ،احساس واقعی از طبیعت و روستا را به اتاق هدیه می دهد و از سبکهای پرطرفدار سال ۲۰۱۴ بوده است.
گاهی اوقات در طراحی دکوراسیون داخلی،چندین سبک با یکدیگر ترکیب شده و سبکی جدید ومنحصر بفرد به وجود می آید.به عنوان مثال ترکیب طبیعت و سبک روستایی به همراه پارچه های ابریشمی ،عناصر تشکیل دهنده طرحی هستند که در زیر مشاهده می کنید.طرحهای چهارخونه از آن دسته طرحهایی است که در سال ۲۰۱۴ دوباره جایی برای خود یافت و به روزهای اوج خود بازگشت و در روتختی،روکش مبلمان و…. به شدت مورد استفاده قرار گرفت.
ودر نهایت سخت است که از آبی سخن نگوییم و استفاده نکنیم.آبی آسمانی،آبی دریا،آبی فیروزه ای و…. همگی از رنگهای مد ورایج در سال ۲۰۱۴ بوده است.رنگهای آبی و ترکیب آن با سفید ،انرژی و حس شادی فراوانی به محیط منتقل می کنند.

مطالب مرتبط