مدارس مدرن
فضای آموزشی و کتابخانه

مدارس مدرن : اهمیت فضا در آموزش دانش آموزان خردسال

۵
(۱)
English for Fun
English for Fun

در طراحی این مدرسه فضا نقشی اساسی در شکل گیری تجربیات مختلف برای دانش آموزان و به تبع آن یادگیری آن ها ایفا می کند.این رویکرد نشات گرفته از خواست پدران ،مادران ، معلمین و محققین شهری در شمال ایتالیا است که می خواستند اتفاقی نو در مسیر رشد و شکوفایی برای همه ی کودکان سرزمینشان رقم بخورد.رویکرد رجیو امیلیا متکی بر سه اصل زیر است:
۱.کودکان بخش فعال پروسه ی یادگیری هستند .بازی ، سرگرمی می تواند نقش اساسی در کشف اشیا و ناشناخته ها برای کودکان ایفا کند.
۲.بعد از والدین و معلمان ، محیط مدرسه معلم سوم است.
۳.روند یادگیری بایستی ملموس باشد.

English for Fun
English for Fun

به طور کلی با توجه به این ایده برای یادگیری بهتر فضا بایستی به شکلی متفاوت و متناسب با کودکان طراحی شده باشد و مکانی برای ماجراجویی باشد.استفاده از اسباب بازی ها به تنهایی کافی نیست در این فضا بایستی توانایی ها و استعداد هی بالقوه ی کودکان رشد یابد.

English for Fun
English for Fun

برای رسیدن به این مفهوم که کانسپت طراحی این مدرسه بوده است. از دیواری با فضاهای ذخیره سازی که می توان از آنها برای گذاشتن تمامی اشیایی که در روند بازی و یادگیری دخیل هستن در مواقعی که احتیاجی به آنها نیست و برای نظم بخشیدن به فضا استفاده کرد.

English for Fun
English for Fun

علاوه بر دیوارهایی با فضای ذخیره سازی از پارتیشنهای متحرکی در فضای داخلی برای جداسازی فضاها استفاده شده و این پارتیشن ها این امکان را به کاربر می دهد که فضا به شکل چند منظوره قابل استفاده باشد.علاوه بر این طراحی خاص این دیوارها باعث می شود ارتباط بین فضاهای داخلی و راهروها نیز متفاوت از سایر مراکز آموزشی بوده و روند یادگیری کودکان از فضاهای ارتباطی نیز قابل مشاهده باشد.

حتما بخوانید:  به مدرسه برگردید: درس‌هایی که از بهترین مدارس دنیا می‌گیریم
English for Fun
English for Fun

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۵ / ۵. تعداد نظرات: ۱

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط