کاربردی کردن اتاق کودک
ادامه مطلب
کودک و نوجوان

کاربردی کردن اتاق کودک برای سنین بالاتر

کودکان به سرعت بزرگ می شوند و نیازها و علاقه مندی های آنها نیز به مرور زمان تغییر می کند اما تغییر طراحی دکوراسیون...

ادامه مطلب

چیدن اتاق نوزاد
ادامه مطلب
کودک و نوجوان

چیدن اتاق نوزاد و چگونگی جذاب کردن آن برای نوزاد

هر چه به هفته ها و ماه های پایانی بارداری نزدیک می شوید احتمالاً تغییر دکوراسیون منزل مناسب با روحیات نوزادان اهمیت بیشتری برای...

ادامه مطلب

مبل راحتی کودک
ادامه مطلب
کودک و نوجوان

مبل راحتی برای کودکان

مبل راحتی یکی از لوازم جذاب و دوست داشتنی منازل محسوب می شود که علاوه بر خلق زیبایی در دکوراسیون منزل راحتی و آرامش کاربران خود را نیز تضمین می کند. با این حال عده زیادی از ما مبل راحتی را محصولی با ظاهری بزرگ تصور می کنیم که فضای زیادی را اشغال می کند. با این تصور کودکان از مبل های راحتی مخصوص بزرگسالان به سختی می توانند استفاده کنند و در پاره ای از مواقع هم استفاده از مبلمان مخصوص بزرگسالان توسط کودکان خطرات زیادی برای آنها به همراه دارد. جالب تر آنکه مبلمانی که ما بر روی آنها می نشینیم و از داشتنشان احساس لذت می کنیم در اغلب اوقات برای کودکان فاقد جذابیت های بصری است اما چاره این مشکلات چیست؟

ادامه مطلب

سرزمین بازی ها و یادگیری خلاق!
ادامه مطلب
کودک و نوجوان

سرزمین بازی ها و یادگیری خلاق!

مرکز سرگرمی نوبو مجموعه ای در استرالیاست که هدفش پرورش قوه تخیل، مهارت های اکتشافی و ارتباطی و اجتماعی کودکان از طریق «بازی ناب» است. برای رسیدن به این هدف در طراحی داخلی و دکوراسیون که از کلیشه های رنگی که معمولا در مراکز بازی و سرگرمی به کار می رود دوری شده است و همچنین از اسباب بازی های پلاستیکی و صفحه های نمایش رایانه ای استفاده نمی شود تا محیط بازی کودکان و والدین اصیل، تمیز، مرتب و زیبا باشد.

مجموعه بازی نوبو که هشتصد مترمربع وسعت دارد دارای ۱۸ قسمت مختلف از جمله اتاق انتظار، محوطه تغییر کفش ها، پذیرش، کتابخانه، سالن مطالعه، اتاق هنری، اتاق بلوک های آبی بزرگ، برج بازی، ایستگاه پخت و پز، رستوران، آشپزخانه، محدوده بازی نوزادان، برج بازی کودکان، دستشویی، دفتر، اتاق تغذیه نوزادان، انباری و اتاق مهمانی است. کودکان و والدینشان می توانند هنگام ورود به این مرکز روپوش های سفید بازی و دمپایی های مناسبی بپوشند تا از سر خوردنشان جلوگیری شود و به راحتی بتوانند بدوند و بازی کنند و با طراحی محیطی نیز هماهنگی داشته باشند.

ادامه مطلب

راهنمای خانه تکانی اساسی اتاق کودک
ادامه مطلب
کودک و نوجوان

راهنمای خانه تکانی اساسی اتاق کودک

خانه نامرتب، بچه های خوشحال؛ احتمالا شما نیز در این جمله با ما هم عقیده اید. کودکان میانه چندان خوبی با نظمی که ما از آن لذت می بریم ندارند. پس چندان عجیب نیست که دکوراسیون اتاق خود را آن گونه که دوست دارند تغییر دهند. البته چیدمان مورد علاقه کودکان اغلب از دید ما چیزی جز بهم ریختگی و بی نظمی نیست اما این معضل هنگامی پر رنگ تر می شود که به فصل بهار و موسم خانه تکانی نزدیک تر شویم. خانه تکانی اتاق کودک یکی از گیج کننده ترین مراحل خانه تکانی است و معمولا پس از ساعت ها تمیز و مرتب کردن این اتاق هنوز بنظر می رسد هیچ اتفاق مثبتی روی نداده است. از طرفی ممکن است امروز خانه تکانی اتاق کودک را به سرانجام برسانید و فردا ببینید آش همان است و کاسه همان. اتاق کودکان قلق خاص خودش را دارد. به ویژه اگر تجربه زیادی در خانه تکانی اتاق کودکان ندارید این راهنما به شما می‌گوید قدم به قدم باید چه کار کنید که هم شما از اتاق کودکتان راضی باشید و هم او خوشحال باشد.

ادامه مطلب

چگونه یک خانه کودک پسند و زیبا داشته باشیم؟
ادامه مطلب
کودک و نوجوان

چگونه یک خانه کودک پسند و زیبا داشته باشیم؟

اگر در خانواده شما کودکی وجود داشته باشد احتمالاً تاکنون دریافته‌اید که طراحی دکوراسیون مورد پسند بزرگسالان چندان با رفتار و سلیقه او سازگاری ندارد. کودکان معمولاً به چیزهایی که ما آنها را زیبا می‌پنداریم توجه نمی‌کنند و دوست دارند محیط اطراف خود را آن‌گونه که دوست دارند تغییر دهند. این تغییر گاهی برای ما بزرگسالان به معنای به‌هم‌ریختگی و بی‌نظمی است. برای والدین همیشه این چالش وجود دارد که درحالی که تلاش می‌کنند تا خانه خود را به محیطی امن و دوست داشتنی برای کودک خود تبدیل کنند، می‌خواهند همچنان جلوه زیبا و جذاب آن را نیز حفظ کنند. آیا چنین چیزی امکان‌پذیر است؟ نگران نباشید، شما با به‌کارگیری ترفندهایی ساده می‌توانید به هدف خود برسید. ما در این مطلب نکاتی را گرد آورده‌ایم که کمک می‌کند تا دکوراسیونی جذاب، امن و البته مناسب کودکان داشته باشید.

ادامه مطلب

کودکانه زندگی کن
ادامه مطلب
کودک و نوجوان

کودکانه زندگی کن

در سال ۱۹۵۳، یونیسف، ۸ اکتبر مصادف با ۱۶ مهرماه را به عنوان روز کودک نام‌گذاری کرد. سپس همین سازمان به تدوین پیمان‌نامه‌ای پرداخت تا بر اساس آن حقوق کودکان در سراسر جهان به شکلی ویژه پاس داشته شود. بر اساس ماده یک این پیمان نامه، به هر انسان زیر ۱۸ سال کودک گفته می‌شود. در مقدمه کنوانسیون حقوق کودک بر این نکته تاکید شده است که کودک باید در فضایی سرشار از خوشبختی، محبت و تفاهم رشد کند. ایران این پیمان‌نامه را در سال ۱۳۷۲ امضا کرده است، پیمان‌نامه‌ای که یونیسف از آن با عنوان مورد وثوق‌ترین پیمان‌نامه تاریخ بشر یاد می‌کند، چرا که به جز یک کشور، تمام کشورهای جهان آن را پذیرفته‌اند. اطرافتان را نگاه کنید؛ چند کودک می‌بینید که در فضایی سرشار از خوشبختی، محبت و تفاهم بزرگ می‌شوند؟ در این مقاله می‌خواهیم به ذکر نکاتی در باره طراحی دکوراسیون داخلی اتاق کودک بپردازیم که انجام آنها می‌تواند به زیباترشدن زندگی کودکان و کودکانه زندگی کردن آنها کمک کند.

ادامه مطلب

دکوراسیون اتاق نوزاد
ادامه مطلب
کودک و نوجوان

دکوراسیون اتاق نوزاد

دکوراسیون اتاق نوزاد اگر نگوییم مهمترین یکی از بااهمیت‌ترین دکوراسیون‎هاست. چرا که دکوراسیون اتاق نوزاد به طور مستقیم بر او، شناختش از جهان و رشد ذهنی و جسمی‌اش تاثیر خواهد گذاشت و این محیط اولین محیطی است که نوزاد زندگی زمینی را در آن تجربه می‌کند. از این رو باید امن و پاسخگوی خواست‌ها و نیازهای یک نوزاد و البته مادر او باشد که قرار است برای چند ماه تا چند سال بیشترین زمان خود را در این اتاق سپری کنند. چیدمان اتاق نوزاد از آن جهت جالب است که صاحب اتاق هنوز وجود خارجی ندارد و خانواده‌ها در حساس‌ترین و پراضطراب ترین و در عین حال خوشحال‌ترین دوره زندگی‌شان قرار دارند. اگر شما هم منتظر آمدن یک نوزاد هستید. احتمالاً این روزها کمی احساس اضطراب دارید و همین اضطراب تصمیم گیری برای دکوراسیون اتاق نوزاد را سخت می‌کند. در این صورت پیشنهاد ما به این است که به جای اینکه نگرانی‌ها را مرور کنید، به تزیین اتاق کودک دلبندتان فکر کنید تا بهترین و مفیدترین فضا را برای این جهانی شدن مهیا کنید.

ادامه مطلب

اتاق کودک
ادامه مطلب
کودک و نوجوان

با این ترفندها اتاق کودکتان با بزرگ شدنش کارآییش را از دست نمی دهد

کودکان به‌سرعت بزرگ می‌شوند و نیازها و علاقه مندی های آنها نیز به مرور زمان تغییر می‌کند. با این وصف، تغییر طراحی دکوراسیون اتاق کودک همراه با رشد او و تغییر نیازهایش کاری زمان‌بر و پرهزینه خواهد بود.

به‌طور حتم شما می‌خواهید که اتاق کودکتان علاوه بر ایجاد یک فضای راحت و سرگرم‌کننده، متناسب با سن و سال و نیازهای واقعی کودکتان باشد و از یک طراحی ماندگار برخوردار باشد که با گذشت سال‌ها جذابیت خود را از دست ندهد.

بنابراین، در ادامه این مطلب به ۶ نکته پیرامون دکوراسیون اتاق کودک اشاره می کنیم که به شما کمک می‌کند تا فضای اتاق کودک خود را ماندگار و مستقل از زمان طراحی کنید.

ادامه مطلب

ایده‌هایی برای اتاق خواب نوزاد دختر
ادامه مطلب
کودک و نوجوان

ایده‌هایی برای اتاق خواب نوزاد دختر

قدم نهادن یک نوزاد به این دنیا، فصل جدیدی از زندگی را برای پدر و مادر وی رقم می‌زند و هیجان فراوانی را در زندگی آنان جاری می‌کند. اتاق‌خواب نوزاد، به‌عنوان اولین فضایی که متعلق به خود اوست، باید با سبکی خاص و متناسب با جنسیت او طراحی شود تا محیطی گرم و پر از آرامش را به وجود آورد. در این مقاله ایده‌های مختلف در باب اتاق‌خواب نوزاد دختر و همچنین دلایل تناسب این دکوراسیون با نوزاد دختر توضیح داده‌شده است. با ما همراه شوید.

ادامه مطلب