یک روز با کارگران صنعت مبلمان
ادامه مطلب
هنر صنعت چوب

یک روز با کارگران صنعت مبلمان

«نجاری فقط یک کار نیست، هنر است. هنری که از یک درخت، زیباترین آثار هنری را به وجود می آورد؛ چیزی که می گذاری در خانه و ازش لذت می بری» این ها را بهروز می گوید و وقتی با طیب خاطر حاضر می شود جلوی دوربین بایستد، مطمئن می شوی که به کارش، به کارگر بودنش و نقش داشتنش در تولید کشور افتخار می کند. او البته در داشتن این احساس تنها نیست و پشت این ریسک هر روز و سروکله زدن با تیغ برش، اره و … عشقی وجود دارد. عشق به بیرون آوردن منبت های ظریف و سطوح منحنی صیقل خورده اما استوار، از دل الوارهای بی قواره. به مناسبت روز کارگر به یکی از کارخانه های فعال صنعت مبلمان سری زده ایم تا در گفتگویی با کارگران و مدیران به دغدغه های واقعی آنان نزدیک تر شویم؛ دغدغه هایی از جنس دلسوزی برای وطن.

ادامه مطلب

8 مبلمان زیبا و متفاوت با ترکیب چوب و رزین
ادامه مطلب
هنر صنعت چوب

۸ مبلمان زیبا و متفاوت با ترکیب چوب و رزین

در سال‌های اخیر، طراحان مبلمان روش‌های جدیدی را برای بهره‌گیری از رزین و استفاده از ویژگی‌های متفاوت آن، برای طراحی محصولات منحصر به فرد و متفاوت پیدا کرده‌اند. امروزه مبلمان با ترکیب رزین خود سبکی از طراحی و یک ترند محسوب می‌شود و منبع الهامی برای روش جدیدی از تفکر و زندگی است. در ادامه ۸ مبلمان زیبا که به این روش طراحی شده‌اند را بررسی می‌کنیم.

ادامه مطلب

جعبه‌های جادویی که کشو، کمد، میز عسلی و چهارپایه می‌شوند
ادامه مطلب
هنر صنعت چوب

جعبه‌های جادویی که کشو، کمد، میز عسلی و چهارپایه می‌شوند

رایان کونز، فارغ التحصیل آکادمی طراحی Eindhoven، مجموعه‌ای از جعبه‌های چوبی با اندازه‌های مختلف را بر روی پایه‌هایی زاویه‌ دار، قرار داده و مبلمانی جالب توجه خلق کرده است. او این محصول را Otura نام نهاده است.

ادامه مطلب

سازه هاو نماهای چوبی طبیعی
ادامه مطلب
هنر صنعت چوب

سازه هاو نماهای چوبی طبیعی را بیشتر بشناسیم

این سوال بارهای مطرح می شود که از سازه های چوبی طبیعی استفاده کنیم یا خیر؟ این سوال در بین کاربران و طراحان حرفه ای نشان دهنده ی این است که هنوز فواید سازه های چوبی طبیعی را نمیدانیم و شناخت و مطالعه ی بیشتری نیاز  است. پاسخ به این سوال بسیار گسترده است و پتانسیل آن را دارد که در قالب این موضوع کتابی تالیف شود. در این مطلب سعی کرده ایم تا به صورت چکیده از فواید کاربرد سازه های چوبی با شما صحبت کنیم و به صورت فهرست وار به نکات حائز اهمیت اشاره کنیم.

ادامه مطلب

زیباترین سازه‌های چوبی جهان
ادامه مطلب
هنر صنعت چوب

برخی از زیباترین سازه‌های چوبی جهان

 

این روزها شاهد گرایش بیشتر معماران به استفاده از چوب در بناها و سازه‌های مدرن هستیم. شاید این متریال قدیمی به نظر برسد و بگوییم که همواره از آن استفاده می‌شده. تفاوت در این است که امروزه و با توجه به دنیای مدرن و پیشرفت فنّاوری از آن تنها برای ساختن خانه‌های ویلایی کوچک استفاده نمی‌شود بلکه با آن می توان ساختمان‌ها و سازه‌های عظیمی مانند برج‌ها را نیز ساخت . چوب به دلیل سازگار بودن با محیط‌زیست جایگزین خوبی برای دیگر متریال معمول محسوب می‌شود. در ادامه به بررسی چند سازه مشهور چوبی در جهان می‌پردازیم

 

ادامه مطلب

لوسترهای چوبی، طبیعت در خانه شما
ادامه مطلب
هنر صنعت چوب

لوسترهای چوبی، طبیعت در خانه شما

لوسترهای چوبی انتخاب خوبی برای آوردن طبیعت به خانه و زیبا کردن آن هستند. این لوسترها در سایز‌ها و شکل‌های مختلفی وجود دارند و با توجه به سلیقه خود می توانید از میان‌ آن ها سبکی را که با خانه شما هماهنگ است انتخاب کنید. چه به دنبال لوستری بسیار مدرن باشید چه سبک‌های سنتی‌تر را بپسندید، گزینه های متنوع لوستر چوبی می تواند نیاز شما را برآورده کند. در ادامه چند نمونه لوستر در سبک‌های محتلف از این محصولات را مشاهده می‌کنید.

ادامه مطلب

کفپوش ابر و باد
ادامه مطلب
هنر صنعت چوب

کفپوش ابر و باد

Pernille Snedker Hansen باهدف به چالش کشیدن و جلب‌توجه افراد به سطوح اطراف و تغییر نگاه افراد به آن‌ها استودیو Snedker، یک استودیو طراحی معاصر را در شهر کپنهاگ تأسیس کرد و در آن به‌طور تخصصی به سطوح دست‌ساز و ساخت قطعات سفارشی می‌پردازد. او با الهام گرفتن از پدیده‌های طبیعی و هنرهای قدیمی و سنتی، فضاهای داخلی را به یک اثر هنری تبدیل می‌کند. Snedker روش سنتی ابروباد را برای ساخت کف‌پوش‌های مدرن و جالب به کار گرفته است.

ادامه مطلب

استفاده خلاقانه از فسیلهای چوبی
ادامه مطلب
هنر صنعت چوب

استفاده خلاقانه از فسیلهای چوبی

در مکانی تاریخی واقع در Bristol هنرمندی به نام Katie Paterson با همکاری معمارانی به نامهای Zeller وMoye ا   ا ثر هنری خلاقانه ای را که به نوعی بازآفرینی جنگلهای تاریخی و سیر تکامل آنهاست را خلق نموده است.

ادامه مطلب

طراحی محصول خلاقانه با استفاده ازچوب
ادامه مطلب
هنر صنعت چوب

طراحی محصول خلاقانه با استفاده ازچوب — صندلی و نشیمن ۱

اگرچه در سال های اخیر با رشد صنعت و تکنولوژی استفاده از متریال مختلف و متنوع نظیر آلومینیوم ، انواع صفحات پلاستیکی شفاف و غیر شفاف و …در طراحی و ساخت مبلمان توسعه پیدا کرده است لیکن بهره گیری ازچوب هنوز هم از جایگاه ویژه ای برخورداراست. شاید به دلیل سازگار بودن چوب با محیط زیست و همچنین نیاز بیشتر انسان امروز به آشتی با طبیعت این گرایش درسالهای اخیر تقویت هم شده باشد. با همین دیدگاه درزیر نمونه هایی از کاربرد هنرمندانه چوب در صندلی و نشیمن مدرن را معرفی می نماییم.

ادامه مطلب

دکور داخلی
ادامه مطلب
هنر صنعت چوب

دکور داخلی

پوست چوبی “wood skin “نام متریال کامپوزیتی منحصربه فردی است که  توسط یک تیم ۴ نفره در میلان خلق شده و به تازگی توسعه یافته است.این متریال منحصربه فرد ترکیبی از سختی و صلبیت چوب و انعطاف پذیری منسوجات می باشد.

ادامه مطلب