آشنایی با فیلیپو مینلی و آثار هنری خلاقانه اش
ادامه مطلب
هنر در فرم و فضا

آشنایی با فیلیپو مینلی و آثار هنری خلاقانه اش

فیلیپو مینلی در کارهایش با طنز و کنایه ای خاص، نابرابری‌ های عصر حاضر را به تصویر می کشد بدون این که زیبایی تصاویر را خراب کند. او هم به تصاویر مناظر طبیعی علاقه مند است و هم فضاهای عمومی را می پسندد. حالا او دور دنیا سفر می ‎کند تا مکان هایی را پیدا کند که الهام بخش کارهای جدیدش باشند. کارهایی که به نوعی هنر شهری نیز محسوب می شوند و هنگام آماده سازیشان برای عکاسی توجه شهروندان را به خود جلب می کند. در این مطلب با هم بیشتر از این هنرمند و آثار خلاقانه اش می خوانیم:

ادامه مطلب

وقتی فیلیپ استارک کفپوشی مدرن طراحی می کند!
ادامه مطلب
هنر در فرم و فضا

وقتی فیلیپ استارک کفپوشی مدرن طراحی می کند!

شرکت فوربو فلورینگ سیستمز (Forbo Flooring Systems) پس از همکاری های موفق در زمینه طراحی کفپوش با طراحان مختلفی نظیر همینگوی دیزاین و تریبور رایش تصمیم گرفت مجموعه طراحان کفپوش خود را از طریق همکاری با استارک برای کفپوش فلوتکس گسترش دهد. فیلیپ استارک به دلیل کارهای مشهور بین المللی خود در زمینه کفپوش در هتل و اماکن اقامتی سعی کرد حد و مرز طراحی معاصر را ارتقا دهد و حالا طرح های جدید کفپوش برای شرکتی متخصص در این زمینه را طراحی کرده است.در این کفپوش اثر هنری اصیل که از ضرب قلمو بر بوم خلق شده به وسیله تکنیک‌های منحصر به فرد چاپ دیجیتال بر روی آن منتقل شده است. با این کفپوش در ادامه بیشتر آشنا شوید.

 

ادامه مطلب

بیونیک دیزاین رویکردی مناسب در طراحی مبلمان
ادامه مطلب
هنر در فرم و فضا

بیونیک دیزاین رویکردی مناسب در طراحی مبلمان

واژه «بیونیک» را اولین بار جک استیل دانشمند امریکایی در سال ۱۹۵۸ به کار برد. استیل کلمه "Bionics" را برای بیان همزیستی بین طبیعت و تکنولوژی معرفی کرد. در برخی منابع آورده‌اند ریشه این واژه، لغت یونانی بیون (bion) است که معنای آن واحد زندگی است و پسوند شباهت ic- به آن اضافه شده است. گروهی دیگر آن را ترکیب بیوس یونانی به معنی زندگی و الکترونیک می‌دانند. فارغ از ریشه لغوی آن، جک استیل به اصل «یادگیری از طبیعت» معتقد بود و بیونیک را بر همین مبنا تعریف کرده است. طبیعت همواره به عنوان یک منبع الهام بخش در طراحی مطرح بوده و امروزه نیز طراحان سعی در استفاده از اشکال و فرم‌های برگرفته از طبیعت در آثار خود دارند. طراحی بیونیک با الهام از طبیعت تلاشی جدی برای نوآوری درطراحی صنعتی محسوب می شود. سبکی که در آن با تقلید از اشکال و فرم های طبیعی و محیطی محصولات متنوعی با قابلیت اطمینان و کارایی بالا تولید می‌شود. با این سبک، محصولات و کاربردهای آن در حوزه مبلمان، اینجا بیشتر آشنا شوید.
 

 

ادامه مطلب

آثار هنری رویداد بهارستان در سطح شهر
ادامه مطلب
هنر در فرم و فضا

جلوه زیبای آثار هنری رویداد بهارستان در سطح شهر

اگر در ایام نوروز در سطح تهران تردد کرده باشید حتماً در مسیرتان علاوه بر منظره های طبیعی و زیبای بهار آرایه های جدیدی را برتن تهران دیده اید. آرایه هایی از نوع پوششی بر پیکر یک پل عابر پیاده یا آویز و تن پوشی بر بدن و شاخه های یک درخت یا تخم‌مرغهای  بزرگ تزئین شده در سطح شهر . این‌همه رنگ و نقش و نگار مدیون طرح بهارستان است که برای دومین سال به همت سازمان زیباسازی شهر تهران برگزارشده و در این مطلب بر آنیم که شمارا  به تماشای بخش‌هایی از آن ببریم.  

ادامه مطلب

دیوارنگاری یا گرافیتی چیست؟
ادامه مطلب
هنر در فرم و فضا

دیوارنگاری یا گرافیتی چیست؟ و از کجا به وجود آمد؟

دیوارنگاری   یا  گرافیتی به تصویر کردن نقش‌ها، اشکال، حرف‌ها، نشانه‌ها، نمادها، الگوها و کلمه‌ها بر روی دیوارها و یا هر مکان عمومی‌ای که بتوان از آن به عنوان مکانی برای نوشتن، نقاشی، کنده‌کاری و خط‌کشی کردن استفاده کرد، گفته می‌شود.

 

 

ادامه مطلب

نقاشی شکار و شکارچی بر روی دیوار
ادامه مطلب
هنر در فرم و فضا

نقاشی شکار و شکارچی بر روی دیوارهای میامی در آفریقای جنوبی

گرافیک محیطی و نقاشی محیطی روز به روز پرتعداد تر و پرطرفدارتر می شود.امروزه کمتر جایی می توان یافت که ردپای گرافیک محیطی و نقاشی محیطی در آن نباشد. ضرورت وجود گرافیک محیطی با پیچیده تر شدن شهرها و افزایش جمعیت آنها افزایش یافته است.

ادامه مطلب

مجموعه ای خیال انگیز
ادامه مطلب
هنر در فرم و فضا

مجموعه ای خیال انگیز شبیه به حبابهای صابون در هفته طراحی هلند

درهفته طراحی هلند ۲۰۱۶، دو هنرمند به نام های Jetske Visser و Michiel Martens با همکاری یکدیگر سازه ای را طراحی ونصب کرده اند که به بررسی بازتاب و شکست نور و رنگ می پردازد.این اثر “انعکاس هولون” نام دارد و شبیه به حباب های صابون است.

ادامه مطلب

نقاشیهای دیواری زیبا
ادامه مطلب
هنر در فرم و فضا

نقاشیهای دیواری زیبا از زنان در خانه های ویران و رها شده

RONE هنرمند نقاشی است که به عنوان نقاش پرتره در ملبورن شناخته می شود، وی به تازگی  شروع به کشیدن نقاشی پرتره ، به صورت  نقاشی دیواری در خانه هایی که ویران و رها شده بودند  و یا مکانهای خالی از سکنه و فضاهایی که نیاز به تعمیرات کلی داشتند کرده است.

ادامه مطلب

راهروی مبهم
ادامه مطلب
هنر در فرم و فضا

راهروی مبهم یکی از دفاتر سوییس با نقاشی آنامورفیک

در تصاویر زیر ببینیم که چگونه نقاشی آنامورفیک  دکوراسیون فضای شرکت معروف و معتبر VF را به یک راهرو مبهم تبدیل  می کند. نقاشی آنامورفیک  یکی از تکنیک های هنر نقاشی  هست که در این سبک ، نقاشی ها فقط از یک زاویه خاص به شکل اصلی و معقول دیده می شود و در زوایای دیگر  اشکال درهم و ظاهرا بی معنایی را به نمایش می گذارند. این تکنیک نقاشی ، با علم فیزیک و قوه باصره تلفیق شده و سبک خاص خود را ایجاد کرده . تصاویر زیر می تواند به درک بهتر این شیوه نقاشی کمک کند.

ادامه مطلب

نقاشی های آکودا با اشکال هندسی
ادامه مطلب
هنر در فرم و فضا

نقاشی های آکودا با اشکال هندسی برجسته، رنگ های پر جنب و جوش و هیجان برانگیز

آکودا  نقاش اسپانیایی است که در سبک  کاری او ، نقاشی با اشکال هندسی برجسته، رنگ های پر جنب و جوش، ترکیبی از حیوانات و عناصر انسانی در مقیاس های بزرگ بر روی سطوح مختلفی از جمله دیوارهای ساختمانها و اشیاء مختلف دیده می شود.

ادامه مطلب

12